A "hallgatók" közül a legtöbben a kormánypárti frakcióban ülnek, köztük van Kiss Péter miniszter, Juhász Ferenc elnökségi tag, Molnár Gyula polgármester, Simon Gábor, a választmány elnöke, Vadai Ágnes államtitkár, Tóth Károly, a nemzetbiztonsági bizottság alelnöke és Suchman Tamás képviselő.
A Fidesz képviselői közül 23-an nem szólaltak fel a plenáris ülésen a tavaszi és a nyári rendkívüli ülésszakon, többek között ilyen volt Orbán Viktor pártelnök, Kövér László választmányi elnök, Rogán Antal polgármester és Deutsch Tamás képviselő.
Arányaiban az SZDSZ-frakcióból maradtak csendben a legkevesebben, a 19 képviselő közül hárman, Kuncze Gábor volt pártelnök, Molnár Lajos volt egészségügyi miniszter és Kovács Kálmán nem szólaltak fel.
Volt 15, 20 és 25 másodperces felszólalás is az elmúlt fél év plenáris ülésein. |
Nagy volt a verseny a legrövidebb "beszédet" elmondók között, a szocialista Kárpáti Tibor a külügyi és határon túli magyarok bizottságának előadójaként annyit mondott: "Tisztelt Elnök Úr, Tisztelt Ház! Bizottságunk egyhangúlag általános vitára alkalmasnak tartotta a beszámolót".
A beszámoló a NATO-nak a 2009. évi afgán választások biztosításában történő közreműködésével kapcsolatos magyar katonai szerepvállalásról szóló kormánydöntésről, valamint a Magyar Honvédségnek az afganisztáni Nemzetközi Biztonsági Közreműködő Erők tevékenységében való közreműködéséről szólt.
Magyarok az EU-ról: se veled, se nélküled
Retkes már kitáncolna a kormány mögül?
A jelenlegi gazdaságpolitikát folytatná a Fidesz?
Túl vagyunk a kormány első száz napján
Soha nem látott előny a Fidesznél
Saját nadrágszíját is meghúzza a kormány
MTI