Mesterházy Attila szerint ez a kormányzás torz demokráciafelfogást tükröz. Véleménye alapján a kabinet a saját hatalma bebetonozása érdekében minden területen a jogállami normák lebontására törekszik. A Matolcsy-féle gazdaságpolitika pedig "teljesen zsákutcás irányt vesz", amelynek a következménye a folyamatos, állandó, sőt egyre fokozódó megszorítás.
Ennek a kárvallottjai pedig azok az emberek lesznek, akik amúgy is nehéz sorban élnek - mutatott rá a legnagyobb ellenzéki párt elnöke. Emlékeztetett arra, hogy a Fidesz plusz munkahelyek teremtését ígérte, ezzel szemben munkahelyek szűnnek meg.
A szocialista politikus példaként említette a pedagógusokat: szerinte ha megemelik az óraszámot vagy csoportokat vonnak össze, annak elbocsátások lesznek a következményei. A szakmai szakszervezetek szerint 30-50 ezerre tehető azoknak a pedagógusoknak a száma, akik elbocsáthatóak lehetnek - mondta az MSZP elnöke. Utalt arra is, hogy az egészségügyben dolgozók sem jutottak nagyobb megbecsüléshez - mint azt a Fidesz ígérte -, hiszen egyre több orvos és rezidens kívánja elhagyni az országot.
Mesterházy Attila szerint a gazdaságban ígért markáns fellendülésnek sincs nyoma; szerinte Magyarország elszigetelődik, a kormány "mindenkivel szemben szabadságharcot vív", s ennek "egyre több magyar áldozata van". Ennek a "zsákutcás gazdaságpolitikának" a következményeit a magyar adófizetők fogják megfizetni "az elkövetkező három-négy-öt évben" - fogalmazott a politikus.
Szerinte láthatóan a kormány úgy gondolja: a kétharmados többség "felhatalmazza őket, hogy bármit, bárhol, bárkivel megtegyenek". Úgy gondolják, hogy nincs kontroll felettük, "ezért senki sincs biztonságban" - jelentette ki az MSZP elnöke.
Mivel a Fidesz-kormány senkinek a véleményére sem kíváncsi, ezért az MSZP egy "alternatív társadalmi érdekegyeztetésbe" kezd, helyi és országos szinten egyaránt - mondta Mesterházy Attila. A pártelnök Gyurcsány Ferencre és a pártszavazásra vonatkozó kérdésre válaszolva elmondta: "Gyurcsány Ferenc - ahogy nézem - folyamatosan a médián keresztül fogalmazza meg az álláspontját, s jobb lenne, ha ezeket a vitákat a belső fórumokon tartanánk".
"Alapvetően azonban a választmány fogja szombaton eldönteni, hogy milyen formában, milyen kérdések mentén kerüljön kiírásra a pártszavazás" - hangsúlyozta a pártelnök. Rámutatott: "én azt képviselem az elnökségi döntés kapcsán is, hogy (...) hat kérdésről kell kiírni most a pártszavazást, s lehetőleg még júniusban, a politikai szezon vége előtt le is kell bonyolítani". Erre fogok előterjesztést tenni a választmány ülésén is szombaton - közölte az MSZP elnöke.
MTI