Papcsák Ferenc azt is elmondta, hogy jogásztársaival olyan törvényjavaslaton gondolkoznak, amely megteremti a jogi hátterét annak, hogy közbizalmat jelentős mértékben elveszítő társadalmi szervezeteket és a közbizalom szempontjából jelentős érdeksérelmet okozó társadalmi szervezeteket keresetindítás után, bíróság útján törölni lehessen a nyilvántartásból.
Az interjúban a kormánybiztos azt mondta: bejelentést fog tenni a legfőbb ügyésznél és az ügyészségi nyomozó hivatal vezetőjénél azért, hogy az In-Kal-ügyben "tegyék meg a szükséges lépéseket".
Papcsák Ferenc emlékeztetett arra, hogy egy korábbi sajtótájékoztatóján arról számolt be: az In-Kal Security Kft. az állami tulajdonú ITD Hungary-vel munkaügyi perben álló személy tevékenységét is vizsgálta. Az érintett vagyoni viszonyaira utaló adatokat gyűjtött a cég, sőt az In-Kal jelentésében rögzítette, hogy a célszemély felesége a Pesti Központi Kerületi Bíróság gazdasági ügyekkel foglalkozó aktív bírája. Az In-Kal a megbízóját arról is tájékoztatta, hogy vizsgálják a bíró tevékenységét, a saját gyanújukat, miszerint a bíró egyes gazdasági ügyekben nem pártatlan, s ezt akarták igazolni - mondta.
A kormánybiztos elmondta: a gazdasági tranzakciók átvilágításának jelentős része csak most kezdődik. A MÁV Cargo ügyein belül vizsgálják a különböző tranzakciókat, a MÁV Vagyonkezelőnél a jövő héten kezdődik az átvilágítás. Zajlik a sanghaji világkiállítás magyar pavilonja ügyének, az Omninvest-ügynek és más egészségügyi programoknak az áttekintése. Papcsák Ferenc megjegyezte: "nagyon komoly bejelentésre készülünk a sanghaji fiaskó kapcsán".
Magyar Nemzet