2p

Fenntarthatóság: trend, kötelezettség vagy üzleti csodafegyver?

Klasszis Talks&Wine – ahol a fenntarthatóság kézzel fogható üzleti értékké válik.

Jöjjön el, ne maradjon le a versenyben!
Február 26., Budapest - csoportos kedvezménnyel!

Részletek és jelentkezés >>

Bővíteni kell a magyar vállalatok megjelenését az Európai Unión kívüli piacokon, jelenleg az export 20-21 százaléka irányul ezekre a területekre, amit 33 százalékra lehetne emelni - mondta Navracsics Tibor miniszterelnök-helyettes a Veszprém Megyei Kereskedelmi és Iparkamara gazdasági évnyitóján.

A közigazgatási és igazságügyi miniszter kifejtette: Magyarország a 2,7 százalékos gazdasági növekedésével Közép-Európában a leggyorsabban növekvő gazdaság, az Európai Unió 28 tagállama közül pedig a negyedik. Ez büszkeségünk, de egyben szomorú tény is, mert azt jelzi, hogy Európa még mindig növekedési válságban van - jegyezte meg.

Kiemelte: a magyar export közel nyolcvan százaléka az Európai Unióba irányul, ami kiszolgáltatottá teszi a magyar gazdaságot. Ezért a kormányzat célkitűzése, hogy az EU-n kívüli export, amelynek aránya jelenleg 20-21 százalékos, a következő időszakban 30-33 százalékra növekedjen.

Orbán Viktor miniszterelnök szerdán azt mondta, a nagy nemzetközi cégek magyarországi befektetései nélkül nem boldogul a gazdaság, nem lesznek munkahelyek, sem gazdasági növekedés. Ezért "ne engedjük, hogy Magyarországon teret nyerjenek azok a gondolatok, amelyek mindenfajta megkülönböztetés nélkül a külföldiek és a külföldi beruházók ellen emelik fel a szavukat. Részletek >>>

Kevesek a multik?

A közigazgatási és igazságügyi miniszter jelezte, hogy a kormányzat a következő uniós fejlesztési ciklusban a mikro-, kis-, és középvállalkozások fejlesztésére koncentrál, mivel csak az erős helyi gazdaságok biztosítanak további gazdasági növekedést és teremtenek új munkahelyeket. Önmagukban a nemzetközi vállalatok nem képesek életben tartani a magyar gazdaságot, nem képesek annyi munkahelyet biztosítani, amennyire szükség van - mondta.

A rovat támogatója a 4iG

LEGYEN ÖN IS ELŐFIZETŐNK!

Előfizetőink máshol nem olvasott, higgadt hangvételű, tárgyilagos és
magas szakmai színvonalú tartalomhoz jutnak hozzá havonta már 1490 forintért.
Korlátlan hozzáférést adunk az Mfor.hu és a Privátbankár.hu tartalmaihoz is, a Klub csomag pedig a hirdetés nélküli olvasási lehetőséget is tartalmazza.
Mi nap mint nap bizonyítani fogunk! Legyen Ön is előfizetőnk!

Makro / Külgazdaság Bárki is nyerje a választásokat, nagyon erős bizonytalanság jöhet – mondja a Hold Alapkezelő alapítója
Izsó Márton - Csabai Károly | 2026. február 19. 10:03
Szabó László a február 18-ai élő műsorunk vendége volt. A 6. évfolyamában járó Klasszis Klub Live 92. adását most a Klasszis YouTube-csatornán megnézheti, vagy a Klasszis Podcast-csatornán meghallgathatja.
Makro / Külgazdaság Szép számot közölt Románia
Privátbankár.hu | 2026. február 19. 08:52
Romániában 8 százalékkal nőtt 2025-ben az építőipari termelés – közölte csütörtökön az Országos Statisztikai Intézet (INS).
Makro / Külgazdaság Csak erős forint kell, és megy minden, mint a karikacsapás
Privátbankár.hu | 2026. február 19. 06:50
A forint euróval szembeni árfolyama az elmúlt időszakban folyamatosan erősödött; az elmúlt 11 hónapban a hazai fizetőeszköz 7,3 százalékkal értékelődött fel.
Makro / Külgazdaság Bejelentést tett az energiaügyi államtitkár a stratégiai kőolajkészletekről
Privátbankár.hu | 2026. február 18. 19:22
Az Energiaügyi Minisztérium államtitkára posztolta ki közösségi oldalán. 
Makro / Külgazdaság Mindenkit meglepett a kanadai infláció
Privátbankár.hu | 2026. február 18. 17:12
Kanadában a fogyasztói árak az elemzői várakozásoknál és az előző havinál is kevésbé emelkedtek éves szinten januárban.
Makro / Külgazdaság Rossz hír jött az Egyesült Államokból
Privátbankár.hu | 2026. február 18. 15:21
Az Egyesült Államokban négyheti mélypontra csökkent a 30 éves jelzáloghitelek kamata a február 13-án végződött héten – közölte az amerikai jelzáloghitelező bankok szövetsége (Mortgage Bankers Association of America – MBA) szerdán.
Makro / Külgazdaság Kapcsoljuk a Klasszis Klub stúdióját – élő beszélgetés a Hold Alapkezelő alapítójával
Privátbankár.hu | 2026. február 18. 15:10
Szabó László fél 4-től a Klasszis Média YouTube-csatornáján válaszol a mi és olvasóink, nézőink kérdéseire.
Makro / Külgazdaság Varga Mihály nagy lépésre készül: mondják a szakértők
Privátbankár.hu | 2026. február 18. 12:14
Csaknem másfél év után újra csökkenhet az alapkamat. 
Makro / Külgazdaság Ön is kérdezhet a Hold Alapkezelő befektetési szakértőjétől – ma délután, a Klasszis Klub Live-ban
Privátbankár.hu | 2026. február 18. 09:22
A Klasszis Média immár 6. évfolyamában járó egyórás élő adásának mai vendége a Hold Alapkezelő társalapítója, a cég felügyelőbizottságának elnöke lesz. Amelyben szokás szerint nemcsak mi kérdezünk, hanem ezt olvasóink is megtehetik, akár előzetesen, akár a Klasszis Média YouTube-csatornáján, illetve az Mfor és a Privátbankár Facebook-oldalán közvetített adás során.
Makro / Külgazdaság Becsörtet a Tűz Ló, de előtte még megpihen a világgazdaság
Imre Lőrinc | 2026. február 18. 05:44
Amilyen mozgalmasan indult az év a világgazdaságban, olyannyira lelassulhatnak az események a következő néhány hétben. Beköszöntött ugyanis a kínai holdújév, ami fennakadásokat okozhat a globális értékláncokban. Kínában nemcsak a Tűz Ló éve veszi kezdetét, hanem az új ötéves terv is, ami a korábban megszokotthoz képest gyengébb növekedési számokat hozhat magával.
hírlevél
Ingatlantájoló
Együttműködő partnerünk: 4iG