A német-francia-orosz-ukrán csúcstalálkozón megállapodtak a tűzszünetről és a nehézfegyverek visszavonásáról - jelentette be a minszki tárgyalások befejeztével Vlagyimir Putyin orosz államfő. Putyin közölte, hogy a tárgyalási folyamat nehézségei ellenére a "normandiai négyeknek" mégis sikerült megállapodást elérniük. Szombat éjféltől lép életbe a tűzszüneti megállapodás, a felek visszavonják nehézfegyvereiket, Ukrajnának pedig alkotmányos reformot kell végrehajtania, figyelembe véve a kelet-ukrajnai lakosság jogait. Emellett fogolycserére is sor kerül. Angela Merkel német kancellár úgy értékelte a megállapodást: van egy halvány reménysugár, de még komoly akadályok állnak előttünk. Jelezte azt is: ez nem az a megállapodás, amire a németek vágytak.
A Molt érintő hír, hogy a horvát bíróság elhalasztotta Hernádi Zsoltnak, a társaság korrupcióval vádolt elnök-vezérigazgatójának a büntetőperét. A bíró azzal indokolta a halasztást, hogy a decemberi meghallgatáson a védelem kérte, a vádlott számára is érthető nyelvre fordítsák le a per anyagát, amit akkor a bíró elutasított. Hernádi ügyvédei ezért fellebbezetek, de a legfelsőbb bíróságon a mai napig nem született döntés az ügyben.
Ami a friss hazai makroadatokat illeti: rosszul áll a magyar építőipar szénája – 2014 decemberében a termelés 2,2 százalékkal volt alacsonyabb az egy évvel korábbinál és 6,4 százalékkal az egy hónappal az előtti értéknél. A jövőre nézve sincsenek jó kilátások: majdnem feleakkora volt az új beruházási szerződések volumene decemberben, mint 2013 azonos időszakában.
Volt reggel még egy makroadat: a KSH ma második becslésében megerősítette, az ipari termelés volumene decemberben 7,1, míg 2014-ben pedig 7,6 százalékkal emelkedett, az ipari termelés motorja egész évben a járműgyártás volt.
A járműipar szerepe tovább is nőhet Magyarországon. Colleen Bell, az Egyesült Államok új magyarországi nagykövete nemrég három amerikai cég új magyarországi beruházásáról beszélt. Szijjártó Péter külgazdasági és külügyminiszter a Figyelőnek adott interjúban több részletet is elárult, azt mondta: március közepéig három új amerikai befektetésről számolnak be, két budapestiről és egy vidékiről, ágazatok szerint pedig kettő esik az autóiparba. Ezek összesen 15,5 millió dolláros (mintegy 4,2 milliárd forintos) beruházással 510 új munkahelyet teremtenek. Bár a külügyminiszter nem nevezte meg a cégeket, a lap szerint valószínűleg a General Motors, az Eaton és a Harman/Becker költhet el komolyabb pénzt az országban.
A Tesla közzétette negyedéves eredményét, ami fényesnek éppen nem mondható. Mindazonáltal Elon Musk fantáziája szárnyal, 2025-re egy Apple méretű céget vizionál. A cég 108 millió dolláros veszteséget szenvedett el az utolsó negyedévben, köszönhetően a költségnövekedésnek, amit elsősorban az értékesítési hálózat bővítése és az X modell fejlesztése okozott. A tervek nagyratörőek, 2020-ra félmillió, 2025-re több millió autó eladását tervezik. Ha ez meg is valósulna, akkor is meglehetősen irreális lenne az Apple-lel való összevetés - Musk talán azzal számol, hogy továbbra is csak nagyon drága luxusautókat fog eladni, és ebből jöhet össze a végtelennek tűnő profit.