A Kommerszant című napilap Barátkozás tálalva című írásában a legapróbb részletekig ismertette, hogy Putyin milyen környezetben és reggelivel fogadta az amerikai elnököt. Idézte Putyinnak a találkozó elején mondott szavait - a kétoldalú kapcsolatok "az idők folyamán különböző színezetet öltöttek, voltak benne virágzó évek, de szürke hétköznapok is" -, hozzátéve: úgy tűnt, hogy Obama mohón igyekezett elkapni minden szót, s teljesen készen állt arra, hogy valami olyasmit halljon, amely felfordítja a környező világról (addig) alkotott véleményét.
A lap beszámolt arról is, hogy Jurij Usakov, az orosz kormány hivatalának helyettes vezetője a találkozó után elmondta: Obama ígéretet tett arra, hogy a következő hetekben, végső esetben a következő hónapokban véglegesíti a washingtoni kormányzatnak az amerikai rakétapajzs kelet-európai kiterjesztésével kapcsolatos álláspontját, s a korábbinál jobban figyelembe veszi az orosz álláspontot. A Kommerszant idézte Obama moszkvai beszédét is, amelyben az amerikai elnök többek között kijelentette: a kelet-európai rakétapajzsra nem lesz szükség, ha Irán nem jelent majd semmilyen nukleáris fenyegetést. Az újság szerint éppen ebben áll az (orosz és amerikai vélemény közötti) ellentmondás: Moszkva úgy véli, hogy nem létezik ilyen fenyegetés, míg Washington szerint természetesen létezik.
A Nyezaviszimaja Gazeta Obama politikai korrektségét emelte ki, tudósítása alcímében magyarázólag hozzátéve: az amerikai elnök igyekezett, hogy a hatalmat (vagyis a kormányzatot) se sértse meg és az orosz ellenzéknek is figyelmet szenteljen.
A Putyin-Obama találkozó kapcsán a lap úgy vélte: a gazdasági témájúként beharangozott megbeszélés messze túllépett e lényegét tekintve technikai jellegű kérdésen, s a két "nemzet vezetője" - Obama a lap szerint ekként határozza meg Putyin szerepét - stratégiai problémákat vitatott meg. Usakovot idézve az újság hozzátette, hogy a megbeszélés jelentős részében a kétoldalú kapcsolatok helyzetét és kilátásait elemezték, Putyin többet beszélt, Obama inkább hallgatott.
A Nyezaviszimaja Gazeta emellett megjegyezte azt is: Obama kétszer is elnöknek titulálta Putyint, egyszer Dmitrij Medvegyev orosz államfővel hétfőn közösen tartott sajtóértekezletén, másodszor kedden Putyinnal találkozva, de az elhangzottak hivatalos szövegleiratából taktikusan törölték az elszólásokat. Mihail Gyeljagin orosz szakértő a lapnak úgy nyilatkozott: még ha véletlen elszólásról van is szó, jelzésértékű, s arról tanúskodik, hogy Obama tudja, "ki az igazi gazda" (Moszkvában). Az oroszok maguk is hozzászoktak, hogy elnöknek nevezzék a hatalom valódi birtokosát, "s furcsa elnöknek nevezni olyan embert, aki e hatalommal nem rendelkezik" - tette hozzá.
Az Izvesztyija úgy vélte: az Obama-látogatás fő eredményét a jelek szerint nem a papíron rögzített megállapodások, hanem a párbeszéd hangvételének nyilvánvaló és egyértelmű változása jelenti. Moszkva és Washington közötti új "mézeshetekről" természetesen korai beszélni, de Obama egész keddi napja azt hangsúlyozta: kormánya másként közelíti meg az Oroszországhoz fűződő viszonyt, mint hivatali elődei - írta.
Az Izvesztyija szintén Usakovot idézve kitért, hogy a Putyin-Obama találkozón emberi jogokról és (orosz) belpolitikáról szó sem esett. "Vagyis Obama Moszkvában nem kezdett foglalkozni az amerikaiak által annyira kedvelt erkölcsi prédikációval" - tette hozzá. A lap kitért az amerikai elnök azon ígéretére is, hogy a rakétapajzs és a posztszovjet térségbeli orosz érdekekkel kapcsolatban figyelembe veszi majd a moszkvai aggodalmakat. A lap mindazonáltal megjegyezte: hasonlót mondogatott nyolc éven keresztül (George) Bush (előző amerikai elnök) is, az (orosz) aggodalmak azonban évről évre szaporodtak.
A Vedomosztyi részletesen ismertette az Obama-látogatás alkalmából Moszkvában rendezett orosz-amerikai üzleti fórumon elhangzottakat, amelyből azt emelte ki, hogy a két ország vállalkozói a bürokráciára panaszkodtak egymásnak.
A Moszkovszkij Komszomolec "A leszerelésnek nincsenek áldozatai" című írásában úgy értékelte, hogy a nullával egyenlő a hadászati támadó fegyverek csökkentésével kapcsolatos moszkvai tárgyalások, illetve az aláírt keretmegállapodás eredménye: a felek semmiben sem engedtek egymásnak.
A lap érdekességként megjegyezte azt is, hogy iráni volt a Putyin által kínált reggelihez felszolgált fekete kaviár.
Obama és Medvegyev: leszerelték egymást
Máshogy védekezne Washington és Moszkva
Újra szövetségben az USA és Oroszország?
MTI