A Főügyészség szerint minden Buda-Cash károsultat kártalaníthatnak majd. A nyomozás során 68 milliárd forint vagyont foglaltak le, ez az összeg több, mint amennyi az ügyfelek kára, így a fővárosi főügyész szerint remény van arra, hogy minden károsultat kártalanítani lehet. Az eddig feltárt, mintegy 62 milliárd forint összesített kár mellett a hozzávetőleg 68 milliárd forint értékű vagyont ingatlanok, üzletrészek, bankszámlák, ingóságok és készpénz formájában sikerült biztosítani.
Tegnap este előállította, majd kihallgatta Tarsoly Csabát, a Quaestor vezérét a rendőrség, majd őrizetbe is vették őt és két társát. A Nemzeti Nyomozó Iroda munkatársai gyanúsítottként hallgatták ki, csalás elkövetésének megalapozott gyanúja miatt, ezek után vették őrizetbe őket a rendőrök.
Jó kérdés, hogy kerülhetett állami pénz csalók kezébe - mondta Orbán Viktor a Kossuth Rádióban. Nincs Magyarországnak olyan modern kincstári rendszere, ami megfelelő lenne, hogy kívül tarthassák a közpénzeket az ilyen pénzügyi manővereken. Orbán Viktor szerint nem arról van szó, hogy kockázatos eszközökben tartották az adófizetők pénzét, hanem arról, hogy rossz helyen tartották. Arra a kérdésre, hogy volt-e bennfentes információja a Quaestor bedőléséről, azt mondta: a Buda-Cash bedőlése után a Honvéd Egészségpénztár és sok önkormányzat pénze beragadt, akkor "szólalt meg a csengő a fejükben", "mindenféle pletykák terjengtek a budapesti flaszteren" - fogalmazott a miniszterelnök. Tarsoly Csabától valóban kapott levelet a kormány - aznap, amikor az MNB-nél bejelentést tettek. Ennek tartalma megegyezett az MNB-nek tett bejelentéssel. A levél közvetlenül Orbánhoz érkezett, nem Szijjártó Péter külügyminiszteren keresztül. A levél kézhezvétele után Varga Mihály nemzetgazdasági miniszterhez fordult Orbán Viktor.
Megérkeztek a Központi Statisztikai Hivatal adatai a tavaly december és idén február közötti foglalkoztatottságról. Ez alapján 111 ezerrel dolgoztak többen, mint egy évvel korábban. Németh Dávid, a K&H elemzője szerint éves szinten javulást, az előző három hónapos időszakhoz képest stagnálást, illetve mérsékelt gyengülést mutatnak a számok, amelyekből az is kiderült, hogy bár többen szeretnének dolgozni, a munkaerőpiac egyelőre nem képes felszívni ezt a keresletet. Az elemző 7 százalék körüli éves átlagos munkanélküliségi rátát vár 2015-ben.
2014 végén 2500 milliárd forintos köztartozást tartott nyilván a Nemzeti Adó- és Vámhivatal. A Magyar Nemzet pénteki számában írt az adatokra hivatkozva arról, hogy a NAV-nak megszűnés előtt álló cégektől több mint 2000 milliárd forintot kellene behajtania. Az adóhatóság szóvivője, Kis Péter elmondta, hogy tavaly mindösszesen 360 milliárd forintot sikerült behajtani.