A Magyar Nemzeti Bank Monetáris Tanácsa a piaci várakozásoknak megfelelően 2,1 százalékon tartotta a jegybanki alapkamatot keddi ülésén. A megkérdezett elemzők többsége nem zárja ki annak a lehetőségét, hogy a márciusi ülésen már újabb kamatcsökkentés lehet. Ezt a várakozást erősíti számos kedvező magyar makrogazdasági adat, az Európai Központi Banknak (EKB) az euróövezet gazdaságát élénkítő új kötvényvásárlási programterve és az, hogy közel három hónapos csúcsra erősödött a forint. Matolcsy György jegybankelnök február elején azt mondta, hogy a monetáris tanács a márciusi inflációs jelentés alapján dönt arról, hogy változatlanul hagyja-e az alapkamat szintjét vagy módosítja.
Orbán Viktor megint a gázról egyeztetett. Azon kell dolgozni, hogy valahogy Törökországból el tudjuk hozni a gázt Közép-Európába és így Magyarországra is - mondta Orbán Viktor, aki magyar célként azt fogalmazta meg, hogy - más államok mellett - Szerbián keresztül érkezzen majd gáz Magyarországra déli irányból, Törökország felől, és így 2020 után is biztosítani tudjuk Magyarország gázellátását.
Befejeződött az eurózóna pénzügyminisztereinek telefonos konferenciabeszélgetése, melynek során elfogadták az Athén által előterjesztett görög reformcsomagot, amely előfeltétele volt a Görögországnak nyújtott pénzügyi mentőcsomag meghosszabbításának.
Az MNB azonnali hatállyal felfüggesztette a Buda-Cash Brókerház tevékenységi engedélyét, felügyeleti biztosokat rendeltek ki, akik átvették a cég irányítását. Befagyasztották az ügyfelek pénzét, feljelentést tettek a rendőrségen is - bűncselekmény gyanúja merült fel az MNB szerint. Ezután a BÉT felfüggesztette a Buda-Cash kereskedési jogát, a Keler pedig a brókercég klíringjogát. Erős a gyanú, hogy több évtizedes visszaélés-sorozatra bukkant a jegybank a Buda-Cash Brókerház átfogó ellenőrzése során - mondta Windisch László, a Magyar Nemzeti Bank (MNB) alelnöke. A kár elérheti akár a 100 milliárd forintos nagyságrendet is.
Windisch László közölte azt is, hogy a Buda-Cash szoros összefüggésbe hozható a Dél-Dunántúli Regionális Bankcsoporthoz tartozó négy bankkal - ezeknél is felügyeleti biztosok vették át az irányítást, és korlátozták a betétkifizetést: legfeljebb egymillió forintot vehetnek ki az ügyfelek. A bankcsoport tagjai a DRB-n kívül Észak-magyarországi Regionális Bank, a Dél-Dunántúli Takarék Bank, és Buda Regionális Bank.
Schóbert Norbert Facebook-oldalán reagált a botrányra. A cég azért érintett, mert az Update-részvény kibocsátását a Buda-Cash vezényelte le. Norbi elmondta, hogy a részvényesek biztonságát érintő kérdésekről szakjogászok véleményét kérték, akiknek egybehangzó álláspontjuk az, hogy a részvények biztonságban vannak és a Buda-Cash körüli vizsgálat lezártát követően, azokat a tulajdonosok akár más értékpapír kezelőhöz átvihetik. A fitneszguru azt is jelezte: a cég életében nincs olyan fejlemény, ami a cég értékét negatívan befolyásolná. Az Update részvények a tőzsdén kora délután több mint 6 százalékos mínuszban jártak.