"Valós nemzeti érdekeink követése helyett a magyar delegáció meglehetősen furcsán viselkedett. Trükkök százaival próbáltuk meg elkerülni azt, aminek inkább az élére kellene állnunk. 1990-et akarták elfogadtatni bázisévnek egy 2008-ban induló jogszabályban. Nekünk ez már fel sem tűnik, de nem lehet csodálkozni, hogy más európai országok felkapják a fejüket – hisz ilyen alapon bármely ország előállhatna egy olyan bázisévvel, amikor válságban volt –, és a megbízhatatlanság képe erősödik meg bennük. Vannak olyan országok, pl. Svédország, Nagy Britannia, amelyek már felismerték, hogy az akár egyénileg vállalt 40 % körüli kibocsátás-csökkentés mellett lehetséges lesz a gazdaság fejlesztése, sőt, a korai cselekvés versenyelőnyt jelent majd" - írja a Lehet Más a Politika mozgalom közleménye.
A civilek így folytatják: "Magyarország immáron következetesen a klímaügyben legretrográdabb álláspontot elfoglaló tagállamok közé tartozik. Másfél éve Gyurcsány Ferenc a megújuló energiaforrások arányára vonatkozó kötelezettségek alól igyekezett kibújni. Ezúttal a szén-dioxid kibocsátás csökkentését célzó erőfeszítéseket próbálta fellazítani a kormányzat. Nem hisszük, hogy ez a politika Magyarország javát szolgálja."
Gyurcsány nem annyira boldog a történelmi EU-döntés miatt
"2008. októberében a pénzügyi válság miatt a magyar gazdaság az összeomlás szélére került. Az összeomlást csak az IMF és az Európai Unió mentőcsomagjával tudtuk elkerülni. Az EU francia elnökségnek ebben döntő szerepe volt. Bár tudvalevő, hogy a hála nem politikai kategória, két hónappal ezután Magyarország azt bizonyítja be, hogy baj esetén elvárja a segítséget, ám amikor a globális problémák megoldásából a rá eső részt kellene teljesítenie, küzd ellene az utolsó emberig. Kormány és ellenzék együtt.
Ezt a magatartást egy szóval lehet jellemezni: szégyen" - fogalmaz a közlemény.
A mozgalom kommünikéjén keresztül felhívást intézett a magyar politika résztvevőinek is: "Felszólítjuk a magyar kormányt és az ellenzéki pártokat, hogy ne kockáztassák országunk jövőjét, igyekezzenek helyrehozni az okozott presztízsveszteséget és tegyenek meg mindent egy szigorú, hatásos és a nehéziparral nem kivételező európai klímatörvény megszületéséért az Európai Parlamentben történő vitája során."
EU: ismét az egyetértés útján
A büdzsé és az EU már a kkv-kat mentené
MTI