Az üzleti szférán belül a júliusi változások minden ágazatban hibahatáron belüliek. Az összességében szerény növekedés három hónapos csökkenés után következett be.
Bírnák a cégek a forgalmat, csak nincs megrendelő
Az ipari bizalmi index minimálisan emelkedett, amiben elsősorban a termelési kilátások kedvezőbb megítélése játszott szerepet, de valamelyest az elmúlt időszaki termelést és a készletállományt is jobbnak látták a válaszadók. Nem javult viszont a rendelésállomány megítélése, sőt az exporté romlott.A kapacitáskihasználás rosszabb az egy negyedévvel korábbinál, a kapacitás és a várható kereslet viszonya, valamint a versenyképesség értékelése is kedvezőtlenebb lett.
Az építőipari bizalmi index júliusi, minimális emelkedése az előző három hónap termelési színvonala és a rendelésállomány javuló megítélésének köszönhető. A kereskedelmi bizalmi index viszont kissé alacsonyabb lett. Az eladási pozíció megítélése emelkedő készletszint mellett jelentősen romlott, míg a rendelések várható alakulása javult. A szolgáltatói bizalmi index júliusban nem változott. Az üzletmenet általános megítélése romlott, a várható forgalomé javult. Ugyanakkor sok vállalat jelzett kihasználatlan kapacitásokat.
A munkanélküliségtől és az áremeléstől is kevésbé kell félni
A foglalkoztatási szándék az iparban és a kereskedelemben kissé javult, az építőiparban és a szolgáltató szférában romlott, a lakosság munkanélküliségtől való félelme valamelyest enyhült. Az áremelést tervezők köre az iparban nőtt, a tervezett árváltozások mértéke nem változott. Az építőiparban egyik tényező sem változott, s továbbra is az árcsökkenést tervezők vannak jelentős többségben. A szolgáltató cégek is árcsökkentésre számítottak. A kereskedelmi cégek körében csökkent az áremelést tervezők aránya, miközben az árnövelés átlagos mértéke is mérséklődött.
Félretenni nem tudunk, de egy fokkal jobb az anyagi helyzetünk
A magyar gazdaság egészére vonatkozó kilátások júliusban minden ágazatban és a lakosság körében is valamivel kevésbé voltak kedvezőtlenek, mint az előző hónapban.
A GKI fogyasztói bizalmi index június után júliusban is kissé emelkedett, de továbbra is elmarad áprilisi értékétől, s csak a 2009 őszi szinten mozog. A lakosság saját pénzügyi helyzetének következő egy évét kedvezőbbnek, megtakarítási képességet viszont rosszabbnak látta, mint júniusban. A fogyasztók saját anyagi helyzetüket az előző hónapok - a bizalmi index mérése óta nem tapasztalt - pesszimizmusához képest már valamivel kevésbé rossznak látták.