Závecz Tibor kutatási igazgató ismertetése szerint havi rendszerességgel készítenek méréseket az EU-t illetően. Az egyik kérdésnek az a lényege, hogy Magyarország kompatibilis tagja-e az Európai Uniónak. Erre egy százfokú skálán júliusban 35 pontos értékelés érkezett a lakosságtól, decemberben 39 pontos, míg januárban ez a mutató 41 pontos volt. Vagyis az EU-elnökség felértékelte Magyarország és az unió viszonyát, de a megítélés "nem váltott tartományt".
A Szonda Ipsos másik kérdése az EU-csatlakozás mérlegére koncentrál. Míg júliusban 38 százalék volt az előnyt, illetve 50 százalék a hátrányt megjelölők aránya, a január elején mért adatok szerint 46 százalék vont előnyös mérleget és 42 százalék negatívat. Závecz Tibor erről azt mondta: egy hosszú idő óta jellemző negatív mérleg enyhén pozitív, kedvező fordulatot vett - olvasható a Népszabadságban.
Ahogy arról a Privátbankár.hu is beszámolt, a Policy Solutions és a Medián közös kutatása szerint egy hónappal Magyarország uniós elnökségének kezdete előtt a magyarok 55%-a nem tudta, hogy január 1-től az ország lesz az EU soros elnöke.
MTI, Privátbankár, Népszabadság