2p
Nagyon közel vagyunk az utolsó kamatcsökkentéshez és miután ez megtörténik, szólni fogunk - mondta Gerhardt Ferenc, a Magyar Nemzeti Bank alelnöke, a monetáris tanács tagja.
A június 24-i kamatdöntő ülésén újabb történelmi mélypontra, 0,10 százalékponttal 2,3 százalékra csökkentette a jegybanki alapkamatot a jegybank Monetáris Tanácsa. Heten szavazták meg a 10 bázispontos kamatcsökkentést, egyedül Cinkotai János voksolt a kamat szinten tartására.

Ahogy Matolcsy György jegybank-elnök Londonban célzott rá, a két százalékos szintig szerinte sem süllyed az alapkamat, a mostani 10 bázispontosnál lassabb ütemű kamatvágásra pedig nem kell számítani.

Az alelnök a Portfolió.hu-nak adott interjúban elmondta, egy bizonyos ponton túl a 10 bázispontos kamatvágások már csak szimbolikus jelentőségűek, a reálgazdaságot nem segítik.

Komfortérzet

Az alelnök az interjúban elmondta azt is, a 315 forintos euróárfolyam már bántotta komfortérzetét, de mivel komoly piaci jajongást nem váltott ki, ezért a többi döntéshozó nem törődött vele. Gerhardt Ferenc azt határozottan cáfolta, hogy a jegybanknak érdekében állna a gyengébb forintárfolyam.

A jegybank 12 milliárd eurót (3700 milliárd forint) biztosan nem adna a devizahitelek forintosításához, de a tartalékok néhány milliárdos csökkentése elképzelhető - mondta Gerhardt Ferenc.

A rovat támogatója a 4iG

LEGYEN ÖN IS ELŐFIZETŐNK!

Előfizetőink máshol nem olvasott, higgadt hangvételű, tárgyilagos és
magas szakmai színvonalú tartalomhoz jutnak hozzá havonta már 1490 forintért.
Korlátlan hozzáférést adunk az Mfor.hu és a Privátbankár.hu tartalmaihoz is, a Klub csomag pedig a hirdetés nélküli olvasási lehetőséget is tartalmazza.
Mi nap mint nap bizonyítani fogunk! Legyen Ön is előfizetőnk!

Makro / Külgazdaság Visszatérnek a szép napok a benzinkutakon?
Privátbankár.hu | 2026. július 8. 13:07
Talán meglepetésként éri majd, amivel a kutakon szembesül.
Makro / Külgazdaság Erre a kincstári adatra felkapja a fejét – túlvagyunk a 80 százalékon
Privátbankár.hu | 2026. július 8. 12:02
Súlyos számokat közölt a Pénzügyminisztérium szerda délelőtt.
Makro / Külgazdaság Mikor lehet magyar euró? Ma délután erről Ön is kérdezheti Bojár Gábort a Klasszis Klub Live-ban
Privátbankár.hu | 2026. július 8. 08:38
A Graphisoft alapítója fél 4-től lesz a vendégünk. Az egyórás élő adást a Klasszis Média YouTube-csatornáján és lapunk Facebook-oldalán közvetítjük.
Makro / Külgazdaság Fed: drágulástól tartanak az amerikaiak
Privátbankár.hu | 2026. július 7. 19:21
Az Egyesült Államokban emelkedtek a fogyasztók inflációs várakozásai júniusban a Federal Reserve (Fed) New York-i részlege által készített Survey Of Consumer Expectations havi felmérésének adatai szerint.
Makro / Külgazdaság Még annál is több kamatcsökkentés jöhet, mint amire eddig számítottunk
Imre Lőrinc | 2026. július 7. 19:01
Pozitívan lepte meg az elemzőket a júniusi inflációs mutató, ami éves alapon 1,7 százalékra csökkent. Az adat ismét felveti az élelmiszerárréstop kivezetésének kérdését, de azt is, hogy a Magyar Nemzeti Bank (MNB) még annál is bátrabb lehet, mint amit Varga Mihály jegybankelnök a „mini kamatcsökkentési ciklus” június 23-i bejelentésekor kommunikált.
Makro / Külgazdaság Újra csúcson a japán gazdaság
Privátbankár.hu | 2026. július 7. 13:46
Májusban sorban a 12. hónapban, 2021 július óta a tényleges szintre emelkedett a japán gazdaság összetett teljesítményindexe.
Makro / Külgazdaság WHO: még mindig felszálló ágban van a kongói járvány
Privátbankár.hu | 2026. július 7. 13:25
Még nem csendesedett le a Kongói Demokratikus Köztársaságban az ebolajárványról, a betegség továbbra is terjed, amit a lakosság mozgása is elősegíti – közölte kedden az Egészségügyi Világszervezet (WHO) egyik tisztségviselője.
Makro / Külgazdaság Nem lesz boldog, aki szerdán tankol
Privátbankár.hu | 2026. július 7. 11:19
Újra jönnek a 600 feletti árak?
Makro / Külgazdaság Kilencszeresen lepődtek meg az elemzők Németországban
Privátbankár.hu | 2026. július 7. 10:26
Az autóipar villantotta a legnagyobbat.
Makro / Külgazdaság Éledezik a brit autópiac is, de mit vettek a vásárlók?
Privátbankár.hu | 2026. július 7. 09:11
Éves szinten és az előző hónaphoz képest is nőttek az eladások – de nem minden hajtásláncot szerettek a britek.
hírlevél
Ingatlantájoló
Együttműködő partnerünk: 4iG