Hozzátette, hogy a Sziget Fesztivál szervezőinek az előző városvezetés által kalkulált díjtételek alapján 2,5 milliárd forintot kellene fizetniük, de a Sziget ebből "nagyon komoly kedvezményt fog kapni". Arra a kérdésre, mekkora lesz ez a kedvezmény, azt mondta, 1-1,5 milliárd forint között "ingadoznak" a kedvezmény mértékével. Információink szerint a teljes rendezvény költségvetése volt tavaly közel 2 milliárd forint.
Tarlós István jelezte: a jövő héten találkozik Csomós Miklós főpolgármester-helyettes és Atkári János pénzügyi főtanácsadó társaságában Gerendai Károllyal, hogy egyeztessenek a kérdésről.
Arra a kérdésre, hogy a többi nagyrendezvényre, például a Nemzeti Vágtára vagy a Felvonulási téri plakátkiállításra is vonatkozik-e a döntés, közölte, hogy a határozat generális jellegű és következetesek lesznek annak végrehajtásában. A főpolgármester hangsúlyozta: vállalja a döntés politikai felelősségét.
Azzal kapcsolatban pedig, hogy kisebb rendezvények is veszélybe kerülhetnek, ha fizetni kell a közterület-használatért, kijelentette: az rendezzen rendezvényt, aki arra képes, nem várhatnak ingyenességet a fővárostól. Milyen alapon volt itt az ingyenesség, amikor százmilliárdos hiánya van a fővárosnak? - tette fel a kérdést.
Senki nem kap ingyenes közterület-használatot - szögezte le a főpolgármester, hozzátéve, hogy a közelmúltban a kulturális államtitkár ingyenes közterület-használati engedélyét utasította el. Tarlós István közölte: meg kell keresni gazdag kerületeket, virágzó vidéki városokat, például Szegedet, a Sziget támogatása érdekében. "Ki lehet húzni a kardot a haza védelmében, a belváros és Szeged is beszállhat a Sziget támogatásába" - fogalmazott.
Arra a kérdésre, hogy a közterület-használati engedélyekből mekkora bevételre számít a főváros, Atkári János pénzügyi főtanácsadó azt mondta, tavaly 4,5 milliárd forinttól esett el a főváros, mert több rendezvény ingyenesen használhatta a főváros közterületeit.
MTI, Privátbankár