Kíváncsi rá, hogyan befolyásolják a világpolitikai viharok az Ön pénztárcáját?
Csatlakozzon azokhoz, akik nemcsak figyelik,
hanem értik is, mi történik a világban - és a tőkepiacokon!
A szocialisták szerint a kormány a gazdasági növekedést túl-, az inflációt pedig alulbecsülte, így a munkahelyek száma nem tud gyarapodni, sokak reálkereste pedig csökkent
Az MSZP szerint a kormány a gazdasági növekedést túl-, az inflációt pedig alulbecsülte, így a munkahelyek száma nem tud gyarapodni, sokak reálkereste pedig csökkent. A szocialisták ezért és a 250 milliárdos zárolás miatt továbbra is pótköltségvetést sürgetnek.
Tukacs István országgyűlési képviselő pénteken sajtótájékoztatón arról beszélt: a kormány adópolitikája miatt az alacsony keresetűek bére átlagosan csak 2 százalékkal emelkedett, miközben az infláció a becsült 3 százalék körüli helyett 4,7 százalék, azaz sokak reálkeresetek csökkent. Így hibás volt az a kormányzati elképzelés, hogy a növekvő vásárlóerő majd a gazdaság bővülését eredményezi - tette hozzá.
A számvevőszéki és költségvetési bizottság szocialista tagja kifejtette: az adatok alapján a kormány által várt 3 százalékos gazdasági növekedés nem teljesül, csak 2-2,5 százalék körül alakul, a nem megfelelő ütemben bővülő gazdaság pedig képtelen arra, hogy több embert foglalkoztasson, s ez a munkanélküliségi adatokból is kiolvasható.
Megismételte: az MSZP szerint a 250 milliárd forintos zárolás, a kormány hibás prognózisai és a várt bevételek elmaradása miatt pótköltségvetésre van szükség. Szerinte a büdzsé struktúrája rossz, a magán-nyugdíjpénztári vagyon "elkobzása" nélkül a hiány a vártnál lényegesen magasabb lenne.
Előfizetőink máshol nem olvasott, higgadt hangvételű, tárgyilagos és magas szakmai színvonalú tartalomhoz jutnak hozzá
havonta már 1490 forintért.
Korlátlan hozzáférést adunk az Mfor.hu és a Privátbankár.hu tartalmaihoz is,
a Klub csomag pedig a hirdetés nélküli olvasási lehetőséget is tartalmazza.
Mi nap mint nap bizonyítani fogunk!
Legyen Ön is előfizetőnk!
2025 márciusában a szezonálisan kiigazított ipari kibocsátás 0,1 százalékkal emelkedett februárhoz képest, ám a munkanaphatással korrigált éves adat már 5,4 százalékos visszaesést mutatott – közölte a KSH. A szakértők szerint a hosszú távú teljesítmény még mindig elmarad a 2021-es szinttől, a külpiacok gyengesége és az akkumulátorgyártás visszaesése pedig továbbra is fékezi a kilábalást. A kormány a programok bővítésével és nagyberuházásokkal igyekszik ellensúlyozni a külső negatív hatásokat.
Csak egy hajszállal tudott bővülni az előző hónaphoz képest márciusban a magyar ipari termelés – a tavalyihoz képest továbbra is jóval gyengébb a teljesítmény.
A Nemzetgazdasági Minisztérium (NGM) szerint az Az Országos Kereskedelmi Szövetség (OKSZ) „hamis állításaival ellentétben” az árréscsökkentés érdemben növeli a kiskereskedelmi forgalmat, így a fogyasztást is.
Bizonytalan gazdasági környezetre rendezkedtek be a magyarországi vállalkozások a Német-Magyar Ipari és Kereskedelmi Kamara (DUIHK) friss konjunktúrafelmérése szerint, mind az általános gazdasági helyzetre, mind a saját üzletre vonatkozó vállalati értékelések hosszú távon borúlátók – mondta Sávos András, a kamara elnöke szerdán Budapesten sajtótájékoztatón, a 2025. tavaszi jelentést ismertetve.