A korábbi számításoknál is jobban nőtt a kiskereskedelmi forgalom hazánkban a Központi Statisztikai Hivatal adatai szerint. A forgalom volumene a második, naptárhatástól megtisztított becslés szerint 8,7 százalékkal nőtt az egy évvel korábbi adatokhoz képest, az első becsléshez viszonyítva pedig 0,5 százalékkal nőtt. Az országos kiskereskedelmi üzlethálózat, illetve a csomagküldő és internetes kiskereskedelem forgalma folyó áron 623 milliárd forint volt januárban.
Eltérő beszámolók érkeztek az új paksi blokkal kapcsolatban – Aszódi Attila, az erőműért felelős állambiztos az energiainfo.hu sajtóbeszélgetésén elmondta, az EU a finn modell alapján szeretné, ha nem a Roszatom lenne az egyetlen üzemanyag-beszállító, és további partnerek léphetnének a helyére, mint alternatív szállítók. Aszódi szerint az erről szóló megállapodás megszülethet, ezzel szemben Lázár János Miniszterelnökséget vezető miniszter szerint a megállapodást már alá is írták.
Döbbenetes dolog derült ki a Germanwings német utasszállító katasztrófájával kapcsolatban: a gép egyik pilótája a baleset előtt elhagyta a pilótafülkét, ám visszamenni már nem tudott – ezt egy, a nyomozásban résztvevő katonai illetékes közölte a New York Times-szal. Az Alpokban lezuhant gép feketedoboza által rögzített hanganyagból kiderül, hogy a kint rekedt pilóta többször szólítja kollégáját, miközben be akar jutni a fülkébe, ám onnan nem érkezik válasz. Amint tisztázódnak a részletek, beszámolunk róla. Az elmúlt hónapok sajnálatos repülőgép-szerencsétlenségeinek dacára még mindig ez az egyik legbiztonságosabb közlekedési mód.
Visszatér Magyarországra a Smartwings cseh fapados légitársaság. Az első gépek júniustól repülhetnek Spanyolország és Görögország felé a nyári turistaszezonban, egészen szeptember végéig. A cseh légitársaság a járatokat Boeing 737-es típusú gépekkel fogja üzemeltetni. A Smartwings nem először van az országban: a Malév bukása után egy darabig rendszeresen indítottak járatokat, azonban a WizzAir térnyerése miatt végül kihátráltak.
Visszafogott kereskedésre számítanak ma elemzők a nyugat-európai tőzsdepiacokon, ám ma több makrogazdasági adat érkezik szerdához képest. Előremutató német hangulatindex érkezik a Gfk gazdaságkutató intézettől, jön tavalyi negyedik negyedéves francia GDP adat, brit kiskereskedelmi forgalmi adat, délután pedig a Markit Economics publikál amerikai szolgáltató szektori BMI-t. Az európai piaci hangulatot továbbra is nagyban befolyásolja Görögország helyzete: athéni források szerint az Európai Központi Bank szerda éjszaka 69,8 milliárd euróról 71,1 milliárd euróra növelte a görög bankoknak szánt sürgősségi likviditási támogatás keretét, amely a napokban kezdett elfogyni. Itthon a négy éve nem látott tegnapi csúcs után csökkenést várnak a szakértők, a Budapesti Értéktőzsde valószínűleg követi a szerda éjszakai piaci mozgásokat, így mérsékelt részvényárakra lehet számítani.