A Buda-Cash és a Hungária Értékpapír után újabb brókercég került bajba: tegnap a Magyar Nemzeti Bank felfüggesztette a Quaestor Értékpapír Zrt. tevékenységi engedélyét, délután felügyeleti biztost rendelt ki céghez a társaságnál észlelt szabálytalanságok miatt, az ügyfelek értékpapírjai és pénzeszközei feletti rendelkezési jogosultság szünetel. Az MNB alelnöke szerint a társaság akár 100 milliárd forintnyi fedezet nélküli kötvényt is piacra dobhatott. Ráadásul a kibocsátói kockázatra nem terjed ki a Befektető-védelmi Alap biztosítása, vagyis a Quaestor csődje miatt az Alap nem fizet kártérítést a kibocsátott kötvények tulajdonosainak.
Ezek a hírek megingatták a befektetők bizalmát, ezért védekeznek a brókercégek: van, ahol minden rendben zajlik. Két brókercég, az Equilor Befektetési Zrt. és a Concorde Csoport is az ügyfelek bizalmát kéri a nemrég kiadott közleményeikben. Mindkét vállalkozás Facebookon keresztül próbálja nyugtatni a kedélyeket és elhatárolódnak a botrányban érintett brókerházaktól. A Concorde és az Equilor is sajnálatosnak tartja ugyanakkor, hogy az ügyfelek bizalma az egész szektorban megremegett az esetek miatt. A tájékoztatóban mindkét cég biztosítja az ügyfeleket arról, hogy minden rendben működik, a pénz biztonságban, a tranzakciók ellenőrizve. A Magyar Nemzeti Bank rendszeresen ellenőriz, a könyvvizsgálatot pedig elismert szakemberek végzik. A közlemény szerint a Concorde Csoportnál az elmúlt hetekben végezte el a jegybanki felügyelet a vizsgálatokat, de mindent rendben találtak.
Bruttó 4 forinttal emelte a 95-ös benzin, és 2 forinttal a gázolaj literenkénti nagykereskedelmi árát szerdán a Mol. Az emeléssel a benzin átlagára 363 forintra, a gázolajé 375 forintra nőtt.
Újra 3 százalék fölötti mértékben bővült az export januárban, a külkertöbblet is szépen hízott. Az export euróban számított értéke 3,7, az importé 1%-kal nőtt az előző év azonos hónapjához viszonyítva. A külkereskedelmi mérleg aktívuma 184 millió euróval nőtt.
Júliustól 15 milliárd forinttal megnövelhetik a szociális szférában dolgozók bérére fordítható összeget – mondta az Emberi Erőforrások Minisztériumának szociális ügyekért és társadalmi felzárkózásért felelős államtitkára. Czibere Károly szerint a szociális területen foglalkoztatott 93 ezer emberből 70 ezret érint majd a legkésőbb 2016. január 1-jén elinduló életpályamodell.