A Központi Statisztikai Hivatal előzetes adatai alapján az ipari termelés volumene az előző év azonos időszakához viszonyítva 2011 októberében 3,0 százalékkal emelkedett. A munkanaphatástól megtisztított index megegyezik a kiigazítatlan indexszel. A termelés az év első tíz hónapjában 5,8 százalékkal magasabb volt, mint az előző év azonos időszakában.
Az előző hónaphoz képest a szezonálisan és munkanaptényezővel is kiigazított ipari termelési index októberben 0,9 százalékkal csökkent. A havi összehasonlításban regisztrált csökkenés várható volt, mivel a novemberi Beszerzési Menedzser Index is csökkent a szeptemberi értékhez képest, amely a feldolgozóipar további szűkülésének irányába mutat.

Az ipari termelés munkanappal kiigazított volumenindexe (előző év=100)
Forrás: KSH/Privátbankár
Novemberben a Beszerzési Menedzser Index (BMI) is további szűkülést jelzett előre a feldolgozóiparban, az októberi 48,2 pontos értékről 47,8 pontra csökkent az index novemberben. A korábbi évek novemberi értékével és az elmúlt hónapok értékével összevetve az idei érték "kifejezetten alacsony, és egyértelmű szűkülést jelez. A novemberi BMi érték 2009 óta most a legalacsonyabb. A BMI 50 százalék feletti értéke a feldolgozóipari tevékenység fellendülésére, 50 százalék alatti értéke a visszaesés irányába való elmozdulásra utal.
Idén szeptemberében az ipari termelés volumene az előző év azonos időszakához viszonyítva 3,0 százalékkal nőtt. A termelés bővüléséhez elsősorban a járműgyártás eladásainak növekedése, valamint az élelmiszeripar jó teljesítménye járult hozzá. Az ipari termelés esetén a hazai eladások már 2010 októbere óta nem mutattak növekedést. A belső kereslet várhatóan a következő időszakokban sem fog érdemben hozzájárulni az ipari termelés növekedéséhez. A feldolgozóiparban szeptemberben elsősorban a járműgyártás regisztrált bővülést, vélhetően a novemberi adatokhoz is a járműgyártás járult hozzá a legnagyobb mértékben.