Hangsúlyozta: 2006 óta számos fejlesztésen ment keresztül az informatikai tájékoztató rendszer, és ez megfelelő garanciát ad arra, hogy sem belülről, sem kívülről ne tudjanak illetéktelenek hozzáférni az informatikai rendszerhez. A KEK KH vezetője bemutatta a választási infrastruktúra ábráját is. Eszerint a 297 okmányirodában, az anyakönyvi szolgáltató rendszerbe bekapcsolt 1640 végponton rögzítik a szavazás napján a 44 ezer adatlapot és jegyzőkönyvet. Ezek az adatok zárt hálózaton jutnak el a belső szervermodulhoz.
Innen tűzfalon keresztül juttatják el az adatokat további feldolgozásra a VIP-szolgáltatást igényelt 33 szervezethez (pártokhoz, médiumokhoz), valamint egy "lapgenerátor" az adatokból előállítja azt a weboldal-képet, amit az Országos Választási Iroda (OVI) internetes oldalán közzétesz. A választás eredményét az interneten nyomon követők tehát nem közvetlenül az adatbázisból látják a beérkező adatokat, hanem a "lapgenerátor" által készített oldalakat töltik le.
Ez a kapcsolat egyirányú: a "nyílt világból" nem lehet elérni a belső, központi szervermodult, így nem is lehet módosítani a beérkező adatokat. Az OVI által közzétett adatok csak a gyors tájékoztatást szolgálják, a választás eredményét az illetékes választási bizottságok a papíralapú jegyzőkönyvek alapján állapítják meg.
VOKS 2010 ÉLŐ Kövesse online élőben a választási éjszaka eseményeit vasárnap 19 órától a Privátbankár.hu-n! |
Szavazás
Ön hogyan követi a választások eredményét? Szavazzon!
Kampánycsend: nem befolyásolhatnak minket
A kampánycsend az interneten értelmezhetetlen
Választások: az apparátus készen áll
MTI