Cikkek
Cikkek
Obama máris elvesztette egyik emberét
Privátbankár.hu | 2009. január 5. 08:05
Még hivatalba sem lépett, máris elvesztette első tagját Barack Obama megválasztott amerikai elnök csapata
Cikkek
Az MSZP keresi a kitörési pontokat
Privátbankár.hu | 2009. január 5. 07:55
2009-ben egyszerre kell védekezni a világválság ellen és megtalálni az új kitörési pontokat - közölte Lendvai Ildikó, az MSZP frakcióvezetője
Cikkek
Ma még visszaveszik a tűzijátékokat
Privátbankár.hu | 2009. január 5. 07:36
Hétfőn jár le az az ötnapos határidő, amelyen belül a december 31-éig megvásárolt, de fel nem használt tűzijátékokat vissza kell szolgáltatni - mondta a Magyar Tűzoltó Szövetség szóvivője.
A tűzijátékokat csak a vásárlás helyén lehet visszaadni, a fel nem használt terméket pedig térítésmentesen, vagyis pénz visszaadása nélkül veheti át az eladó - közölte Dobson Tibor.
Mint hozzátette: a hétfői határidő betartása nemcsak azért fontos, mert ezeknek a pirotechnikai eszközöknek megtartása ezt követően már tilos, hanem azért is, mert fokozottan tűz- és balesetveszélyes termékekről van szó. Különösen akkor lehet nagy a veszély, ha a megfelelően el nem zárt tűzijáték gyerek kezébe kerül - hívta fel a figyelmet szóvivő.
Semmit se vegyen attól, aki petárdát is árul!
Szilveszteri durrogtatás: jó tudni, hol a határ
Maximum 3 kiló tűzijátékot vehetünk MTI
Cikkek
Meglepetést tartogat a jegybank?
Privátbankár.hu | 2009. január 5. 07:31
Londoni feltörekvő piaci elemzők nem zárják ki, hogy a Magyar Nemzeti Bank (MNB) hétfőn ismét végrehajt egy soron kívüli kamatcsökkentést.
Cikkek
Rendesen jön a gáz
Privátbankár.hu | 2009. január 5. 07:24
Ukrajna felől - szombathoz hasonlóan - továbbra is a szerződésnek megfelelő mennyiségű orosz gáz érkezik Magyarországra - közölte az FGSZ Földgázszállító Zrt., amelyet az Interfax hírügynökség idézett.
Kutas István, az E.ON Földgáz Trade Zrt. szóvivője az MTI-t vasárnap ugyancsak arról tájékoztatta, hogy a cég a szerződés szerinti mennyiségben kapja az orosz földgázt, így semmiféle fennakadás nem tapasztalható.
Gázvita: valószínűsíteni lehet a krízishelyzetet
Újévi sokk: Moszkvában mégis elzárták a gázcsapokat
Megállapodott Ukrajna és a Gazprom
A Gazprom megállíthatatlan
MTI
Cikkek
Gyurcsány újra munkában
Privátbankár.hu | 2009. január 5. 07:23
Hivatalosan a mai naptól látja el ismét pártelnöki-miniszterelnöki feladatait Gyurcsány Ferenc, aki az ünnepek alatt szabadságon volt; az MSZP hamarosan kétnapos, zártkörű elnökségi üléssel nyitja meg a politikai szezont - írja a szocialistákkal foglalkozó cikkében a Népszabadság.
A lap úgy tudja, az MSZP kihelyezett elnökségi ülése 14-én és 15-én lesz, aminek helyszíne egyelőre ismeretlen, ám feltehetően most is - a korában megszokottak szerint - Dobogókő ad otthont ennek a tanácskozásnak. A pártelnökség tagjai itt döntenek majd a politikai stratégiáról, a kormányzati teendőkről, egyeztetnek a márciusi tisztújításról, és döntenek az európai parlamenti választásokra való felkészülés kereteiről is.
Az idei évet az MSZP már új központjában kezdi, ahova ugyan már beköltöztek, ám csak a hónap vége felé mutatják be a nyilvánosságnak. A Népszabadság emlékeztet: az MSZP 2007-ben vásárolta meg a főváros VI. kerületében lévő épületet.
Gyurcsány 13 órát dolgozik naponta
Gyurcsány: nincs kisebbségi kormány!
Gyurcsány: meg kell nyomni a vészcsengőt! Népszabadság
Cikkek
A pedagógusok készek a sztrájkra
Privátbankár.hu | 2009. január 5. 07:21
A Pedagógusok Demokratikus Szakszervezetének (PDSZ) új közszolgálati sztrájkbizottsága akár már a héten megalakulhat - értesült a Magyar Nemzet.
Bár egyes jogászok szerint a korábbi Országos Közszolgálati Sztrájkbizottság - melynek tagjai két szervezet kivételével aláírták a kormány bérajánlatát - nevében is lehetne munkabeszüntetést szervezni, a biztonság kedvéért az új testület megalakítása mellett döntött a PDSZ. A dilemma lényege az volt, hogy vajon lehet-e egységes közszolgálati sztrájkot tartani annak ellenére, hogy azt nem tizenkilenc, hanem két ágazati szakszervezet hirdeti meg - írja hétfői számában a lap.
A PDSZ szerint az új sztrájkbizottsággal lehetőség nyílik arra, hogy egy pedagógus-érdekképviselet által szervezett munkabeszüntetéshez minden közvetlen érintett egyénileg csatlakozzon.
Pedagógusok: két szakszervezet egymás ellen?
Visszapótolják a 13. havikat - elmarad a sztrájk
Fegyverszünetet kötöttek, nem békeszerződést
Egymásnak esett a közszféra és a magánszféraMTI
Cikkek
Komárom megszenvedte a kirúgási hullámot
Privátbankár.hu | 2009. január 5. 07:18
A nyilvántartott álláskeresők száma 15,9 százalékkal nőtt Komárom-Esztergom megyében 2008 novemberében a korábbi év novemberéhez képest
Cikkek
Zabáljuk az energiát
Privátbankár.hu | 2009. január 5. 07:08
Magyarországon 2008 első tíz hónapjában az összes energiafelhasználás 2,3 százalékkal volt több az előző év hasonló időszakához viszonyítva
Cikkek
Nem világos, mitől lesz eurónk
Privátbankár.hu | 2009. január 5. 06:57
Míg Veres János a politikai egyezség megteremtésétől, addig Varga Mihály a helyes úton való elindulás idejétől tette függővé az euró bevezetését
Cikkek
Nem szoktunk le a fiktív számlákról
Privátbankár.hu | 2009. január 5. 06:37
2008-ban is gyakran próbálkoztak a vállalkozások a nyereség- és adóalap csökkentésével fiktív számlák befogadása útján
Cikkek
Inkább a halál, mint az euró
Privátbankár.hu | 2009. január 3. 13:00
Változatlanul hallani sem akarnak az euróról a britek, annak ellenére, hogy pénzük, a font sterling mélységi árfolyamrekordokat döntöget a közös európai valutával szemben, alaposan megdrágítva az utazásokat és a kontinensen lakó több százezernyi brit életét
Cikkek
Az IMF nem tárgyal a kamatról
Privátbankár.hu | 2009. január 3. 12:04
A Nemzetközi Valutaalap (IMF) minden országnak a szervezet általános hitelfeltételei szerint nyújt kölcsönt, a kamat tehát nem alku tárgya - mondta Pichler Ferenc, a Pénzügyminisztérium sajtófőnöke.
A sajtófőnök a Magyar Nemzet szombati számában megjelent írásra reagált, amely azt állította, hogy Magyarország más országokhoz képest drágán jutott az IMF-kölcsönhöz. A lap szerint Pakisztán is lényegesen kedvezőbb kamatfeltételeket ért el az IMF-fel folytatott tárgyalásokon, mint Magyarország.
Pichler Ferenc elmondta: a kamatfeltételekben nincs egyedi kondíció, így azokról nem is tárgyal az IMF.
A Nemzetközi Valutaalap az igénybe vett hitelre napi kamatot számít fel, amelynek nagysága megtalálható a szervezet honlapján. A napi kamat az IMF hivatalos valutáját, az SDR-t alkotó valuták átlag kamataként alakul ki.
A nemzetközi pénzintézet ezen felül kamatfelárat számít fel, attól függően, hogy a lehívott hitel hogyan aránylik a kölcsönt igénylő országnak az IMF alaptőkéjében vállalt részesedéséhez (kvóta). A kamatfelár a kvóta 200 százaléka felett 100 bázispont, 300 százaléka felett 200 bázispont.
Az IMF igazgatósága novemberben hagyott jóvá Magyarország számára 12,3 milliárd euró (15,7 milliárd dollár, 10,5 milliárd SDR) készenléti hitelkeretet. A megállapodás idején érvényesített napi kamat 2,71 százalék volt. Magyarország kvótája (tulajdonrésze) a Nemzetközi Valutaalapban 1,038 milliárd SDR.
Mindezek alapján a készenléti hitelkeretből novemberben lehívott 4,2 milliárd SDR nagyságú első részlet kamata 2,076 milliárd SDR-re 2,71 százalék, további 1,038 milliárd SDR-re 3,71 százalék, 1,099 milliárd SDR után pedig 4,71 százalék - emlékeztetett Pichler Ferenc.
A készenléti hitel 17 hónapig, 2010. márciusáig vehető fel. Törlesztése 27 hónap után válik esedékessé. Törleszteni negyedévenként 8 egyenlő részletben kell.
Navigátor: nehéz év vár Magyarországra
A fél világ a letteknek segít
Az IMF pénzéből élünk?
Az IMF-nek tetszik a magyar óvatosságMTI
Cikkek
Kelet-Európán áll vagy bukik Európa gazdasága
Privátbankár.hu | 2009. január 3. 11:26
Jórészt a kelet-európai gazdaságokban zajló idei fejleményeken múlik, hogy az európai gazdaság egészében milyen mély és milyen hosszú lesz a recesszió - áll londoni elemzők újévi előrejelzésében, amely szerint nemcsak a nyugati recesszió hat Kelet-Európára, de a keleti visszaesés is érezhetően tovább rontja a nyugati kilátásokat.
Cikkek
Széchenyi-kártya: emelkedik a kamattámogatás
Privátbankár.hu | 2009. január 3. 11:03
Egyről két százalékpontra nő a Széchenyi-kártya állami kamattámogatása az idén.
Cikkek
Szerdáig érvényesek a BKV-bérletek
Privátbankár.hu | 2009. január 3. 10:44
Meghosszabbította a január 1. és 6. között lejáró bérletek érvényességét a BKV január 7-én 24 óráig, ez nem vonatkozik a változatlan árú környéki és HÉV bérletekre - tudatta a vállalat közleményben.
A hosszabbítás indoka, hogy idén az első munkanap január 5-re esik.
Ugyancsak meghosszabbították több nagy pénztár nyitva tartását. Január 2-ától január 8-áig 24 órás nyitva tartással üzemel a Moszkva téri, az Örs Vezér téri, a Boráros téri és a Batthyány téri pénztár és 27 további pénztár 4 óra 30 perctől 23 óráig tart nyitva.
trómanokat alkalmazott a BKV?
Árak, díjak, adók: januári változások
Január 15-ig vegyen BKV-jegyeket! MTI
Cikkek
Az ombudsmannak is elege van a parkolásból
Privátbankár.hu | 2009. január 3. 10:36
Azt javasolja az ombudsman, hogy Budapesten a kerületi parkolási engedélyek a kerületi önkormányzatok teljes területén, a fővárosi tulajdonú részeken is érvényesek legyenek - ezt az Országgyűlési Biztos Hivatala közölte.
Szabó Máté ombudsman szerint a parkolási engedélyek területi érvényességében és a jeggyel történő parkolás esetén is jogbizonytalanságot eredményezhet, hogy a budapesti közterületeknek eltérőek a tulajdoni viszonyai. Jelenleg a kerületi önkormányzatok csak a saját útjaikra adhatnak ki parkolási engedélyt, a fővárosi önkormányzat tulajdonában lévőkre nem.
Az állampolgári jogok országgyűlési biztosa ezért azt javasolja a Fővárosi Közgyűlésnek, hogy módosítsa parkolási rendeletét. Szabó Máté kiemelte: az is alapvető jelentőségű, hogy az autóst ne érje indokolatlan zaklatás azért, mert a parkolójegyét nem a megfelelő automatánál váltotta meg.
A nem egységes budapesti parkolási rendszer konkrét esetekben "pénztárcába vágó módon" is veszélyezteti a jogbiztonságot és a tisztességes eljáráshoz való jogot - olvasható a közleményben. Ha például az autósnak nincs megfelelő információja a közutak tulajdoni viszonyairól, akkor parkolási díj és pótdíj megfizetésére kötelezhetik csak azért, mert az engedélyével vagy a megváltott parkolójegyével nem a kerületi, hanem a fővárosi önkormányzat tulajdonában lévő területen parkol; vagy fordítva - említették példaként.
Mindezek alapján az ombudsman szerint indokolt volna az egységes parkolási rendszer bevezetése és a jogi normák összehangolása. A megoldást azonban szerinte nem a parkolási társaságok megegyezése, hanem elsősorban az önkormányzatok közötti megállapodás hozhatja el.
Ezért javasolta a biztos a Fővárosi Közgyűlésnek, módosítsa a rendeletet úgy, hogy a parkolási engedélyek a kerületi önkormányzatok teljes területén érvényesek legyenek, függetlenül attól, hogy a közterületek kerületi önkormányzati vagy fővárosi tulajdonban vannak. Az országgyűlési biztos azt is javasolja, hogy a parkolási társaságok fogadják el egymás parkolójegyeit.
Ünnepi ajándék: ingyen parkolás - szombaton vigyázzon
Centrum-per - Centrum nélkül
Parkolni akar? Ne hagyja lemásolni a forgalmit!MTI
Cikkek
Nem kedvez az idő a shortnak
Privátbankár.hu | 2009. január 3. 10:29
Meghosszabbítaná a brit parlament illetékes bizottságának vezetője a bankrészvények árfolyamzuhanására játszó spekulatív ügyletek két hét múlva lejáró tilalmát
Cikkek
Árgus szemmel figyelik az anyákat
Privátbankár.hu | 2009. január 3. 10:15
A PSZÁF 2009. évi prioritásai között említi azt, hogy fokozattan figyelemmel kíséri a magyarországi bankok külföldi tulajdonosainak tevékenységét
Cikkek
Üzletrészre is licitálhat a neten
Privátbankár.hu | 2009. január 3. 10:07
Január első napjától akár üzletrészt is lehet árverezni elektronikusan, a nyáron módosított bírósági végrehajtási törvény új fejezete ugyanis ekkortól hatályos
Cikkek
Új feladatot kapnak a közjegyzők
Privátbankár.hu | 2009. január 3. 10:04
A közjegyzők előzetes bizonyítást végezhetnek 2009. január elsejétől, és ekkortól változik az értékpapírok és okiratok semmissé nyilvánítása is; az erről szóló törvényt még 2008. júniusában fogadta el a parlament.
A vállalkozók és a megrendelők életét is megkönnyíti az, hogy a közjegyzők előzetes bizonyítást végezhetnek 2009. január elsejétől. Ha a megrendelő, vagy a fővállalkozó úgy véli, hogy a házat építő kivitelező nem úgy végzi a dolgát, ahogy kellene, akkor a közjegyző az egyes munkafázisokat lefényképezi, jegyzőkönyvet vesz fel, és mindezt közokiratba foglalja.
Ha szakértőre van szükség, úgy ő is kirendelhető a közjegyző előtt folyó, úgynevezett nem peres eljárásban. Mindennek az a célja, hogy a későbbi jogvitát meg lehessen előzni, vagy ha nem, akkor a bíróság előtt lehet gyorsabb az eljárás, hiszen a bizonyítékok, illetve a szakvélemények is rendelkezésre állnak.
A közjegyző előtti előzetes bizonyítást akkor lehet kérni, ha a kérelmezőnek a bizonyíték beszerzéséhez - különösen jelentős tény vagy állapot megállapításához - jogi érdeke fűződik. Azt, hogy az előzetes bizonyítás előfeltételei fennállnak, valószínűsíteni kell. Ha a jelentős tény vagy egyéb körülmény megállapításához vagy megítéléséhez különleges szakértelem szükséges, akkor a kérelmező a közjegyzőtől igazságügyi szakértő kirendelését kérheti.
Különösen fontos az előzetes bizonyítás akkor, ha az később már nem lenne sikeresen lefolytatható, vagy jelentős nehézséggel járna, illetve, ha valószínűsíthető, hogy a bizonyítás előzetes lefolytatása elősegíti a későbbi per ésszerű időn belüli befejezését. Az előzetes bizonyítást az a közjegyző végezheti, akinek az illetékességi területén található a bizonyítás helye.
A szóban forgó új törvény újraszabályozza az értékpapír - például részvény - és az okirat semmissé nyilvánítását is. Az ilyen eljárás akkor kérhető, ha az értékpapír vagy okirat elveszett, ellopták, vagy megsemmisült, és a benne foglalt jogok "visszaélésszerű gyakorlását" szeretnék megelőzni az érintett személyek. A semmissé nyilvánítást az értékpapír utolsó birtokosa, valamint az a személy is kérheti, akit az értékpapír alapján valamilyen jog illet meg, vagy valamely kötelezettség terhel. Az ilyen eljárás lefolytatására bármelyik közjegyző illetékes.
A Magyar Országos Közjegyzői Kamara nyilvántartást működtet, amelyet az interneten keresztül bárki ingyen megtekinthet. A Magyarországon kibocsátott értékpapír adatairól a nyilvántartásban hirdetményt tesz közzé a közjegyző, hat hónapon keresztül. Ha eközben sem kerül elő az értékpapír, akkor azt a hat hónap lejártával megsemmisíti. Váltónál és csekknél a hirdetmény ideje egy hónap.
Nem ülhetnek hetekig a hivatalok az ügyeken
A közjegyzők turbózzák fel a peres eljárásokat?
Mikor hatálytalan a végrendelet? MTI
Cikkek
Fekete ünnep: 24-en haltak meg az utakon
Privátbankár.hu | 2009. január 3. 09:57
Huszonnégyen haltak meg közlekedési balesetben az év végi ünnepek alatt Magyarországon - közölte az Országos Rendőr-főkapitányság (ORFK) szóvivői irodája.
Tájékoztatásuk szerint a 420 személyi sérüléses balesetből 22 végződött halállal, amelyek során 24-en haltak meg, 128 balesetnek volt súlyos, 270-nek könnyű sérültje. Bár a mostani ünnepek alatt kevesebb közlekedési baleset történt, mint a korábbi évek hasonló időszakában, mégis többen haltak meg vagy szenvedtek súlyos sérülést a közutakon, mint egy évvel korábban.
Szilveszter és Újév napján a tragédiák bekövetkezésében szerepet játszott például, hogy a járművezetők nem a megengedett sebességgel haladtak, nem vették figyelembe, hogy a köd sok helyen lefagy az útburkolatokra, és számtalan esetben nem csatolták be a biztonsági övet - írta összefoglalójában az ORFK.
Az utolsó percben is köthet síbiztosítást
Az ex-rendőrfőnök gázolt Szekszárdon?MTI
Cikkek
A feltörekvő országok is hibásak a válságért?
Privátbankár.hu | 2009. január 3. 09:50
Nemcsak a rossz amerikai jelzálogadósságok, hanem a feltörekvő gazdaságok felemelkedésével halmozódó globális egyensúlytalanságok is elősegítették a válság kialakulását
Cikkek
Életveszélyes a Balaton jege
Privátbankár.hu | 2009. január 3. 09:46
Életveszélyes a Balaton jegén tartózkodni; ha marad a mostani időjárás, még tíz napot kell várni arra, hogy biztonságos legyen a sportolás a jégen - közölte a Balatoni Vízirendészeti Kapitányság és a Vízimentők Magyarországi Szakszolgálata.
Tájékoztatásuk szerint a tó jegének vastagsága jelenleg legfeljebb négy centiméteres. A vízirendészet ezért kéri, hogy akik korcsolyázni, fakutyázni vagy csak csúszkálni szeretnének, saját érdekükben is legyenek türelmesek.
A horgászok figyelmét arra hívták fel, hogy ha léket vágnak, akkor a helyét távozásukkor jól látható módon jelöljék meg, nehogy valaki belecsússzon.
A nemzetközi gyakorlat szerint a hízásban levő, 12-16 centiméter vastagságú jég ad már kellő biztonságot, erre viszont - mint írták - a jelenlegi időjárás mellett nagyjából tíz napot kell még várni.
Hangsúlyozzák közleményükben, hogy még a legedzettebbek sem bírnak ki a jeges vízben 15 percnél többet: ennyi idő alatt kell a segítségnek megérkeznie, különben annak, aki jég alá került, már nem sok esélye van a túlélésre. A jegesedés miatt a Balatonon már nem tartózkodnak sem a rendőrség, sem a vízimentők hajói, így a segítség csak a szárazföldről érkezhet.
A tó medre tele van hőforrásokkal, sok helyen kisebb-nagyobb csatornák és patakok is olvasztják a jeget - ezeken a helyeken különösen figyelni kell, mert a jég vastagsága több centiméterrel is vékonyabb lehet, mint máshol - fűzték hozzá.
Rá sem fogunk ismerni a műjégpályáraMTI
Cikkek
Szárnyalással kezdték az évet a tőzsdék
Privátbankár.hu | 2009. január 3. 09:41
A nyersanyagárak emelkedése fellendítette az ágazat részvényeit az európai tőzsdéken, beleértve az energiaipar részvényeit is. Az amerikai részvénypiacok év eleji emelkedése az európai pénzügyi részvények drágulását támogatta.
A legmegbízhatóbb európai részvények FTSEurofirst 300 indexe 2,6 százalékos javulással indította az évet, eljutva 853,74 pontig, de a jelentések emlékeztetnek, hogy a mutató tavaly csaknem 45 százalékot esett.
A londoni tőzsde FTSE-100 indexe 2,9 százalékos emelkedéssel kezdte az évet 4561,79 pontig jutva. A bányaipari részvények a fémpiaci jegyzések emelkedésének hatására szárnyalni kezdtek, az Anglo American és az Antofagasta részvény 10 százaléknál nagyobb arányban, a Rio Tinto 13,7, a Xsrata részvény 16,8 százalékkal drágult.
Az olaj drágulása az olajipari részvények árát húzta fel, a BP Amoco jegyzése például 5,1 százalékkal ment fel. Egyes pénzügyi és ingatlanos részvények (Royal Bank of Scotland, Old Mutual, HBOS, HSBC) is támogatták a Footsie felszökkenését.
A frankfurti DAX-30 index kiemelkedően, 3,4 százalékkal 4973,07 pontra ugrott fel. A Henkel, a Linde, a MAN, a Siemens,, a ThyssenKrupp és a Deutsche Börse részvények drágulása meghaladta az 5, sőt a 6 százalékot is.
Ritkaságszámba megy a párizsi CAC-40 vezető részvényindex 4,1 százalékot elért pénteki emelkedése. Kiemelkedő lett az acélipari Arcelormittal 9,9 százalékos és a BNP Paribas banki részvény 8,1 százalékos drágulása, de több papír árfolyama is 6 százalékot meghaladó vagy közelítő mértékben emelkedett.
Befektetési tippek 2009-re: ne írja le a kicsiket!
Friss tőzsdei árfolyamok
Legfrissebb devizaárfolyamokMTI
Cikkek
Mobillal "fegyelmeznék" a rabokat
Privátbankár.hu | 2009. január 3. 09:37
Engedélyezné a mobiltelefonok használatát a börtönökben az Igazságügyi és Rendészeti Minisztérium - derült ki az m1 péntek esti Híradójából.
Juhász Gábor, a rendeletet előkészítő igazságügyi tárca államtitkára a műsorban elmondta: meghatározott, szabályozott körülmények között a fogvatartottak, ha nem is maguknál, de valahol letétben tarthatnának saját mobiltelefont. A tervek szerint az a rab, aki nem követett el fegyelemsértést, akár naponta használhatná a mobilját.
A magyarországi börtönökben évente ezer becsempészett mobiltelefont találnak. A Budapesti Fegyház és Börtönben háromszáz becsempészett, majd megtalált mobiltelefont őriznek. A legtöbbnek nincs gazdája, mert senki nem vallotta be, hogy az övé. Kökényesi Antal, a büntetés-végrehajtás országos parancsnoka szerint a mobiltelefon-használat engedélyezése hatásos fegyelmezési eszköz lehet - hangzott el a Híradóban.
2008 legborzasztóbb rémtettei
Börtönt kapott a szocialista tanácsadó MTI
Cikkek
Csomagban árulják a visszavett lakásokat
Privátbankár.hu | 2009. január 3. 09:20
A lakáspiacon nincs érzékelhető áresés, ugyanakkor a bankok már elkezdték összeállítani a nem fizető adósoktól visszavett lakásokból a csomagokat, amelyeket majd értékesítő cégek fognak eladni, megfelelő áron talán majd vevő is kerül rájuk - mondta Mehrli Péter, a Magyar Ingatlanszövetség elnöke
Cikkek
A kistelepülések vannak a legnagyobb bajban
Privátbankár.hu | 2009. január 3. 09:07
Jelenleg 219 helyhatóságnál van szükség adósságrendezésre - írja a Népszabadság; a Magyar Nemzetnek önkormányzati vezetők azt mondták: minden eddiginél súlyosabb működési gondokra számítanak idén
Cikkek
Gázvita: valószínűsíteni lehet a krízishelyzetet
Privátbankár.hu | 2009. január 3. 09:00
Az Ukrajnából érkező orosz földgáz nyomása csökkent, de a mennyisége nem. Még nem kellett egyetlen fogyasztót sem korlátozni a felhasználásban, de valószínűsíteni lehet a krízishelyzet kialakulását
Cikkek
Az utolsó percben is köthet síbiztosítást
Privátbankár.hu | 2009. január 2. 17:58
Itt a tél, irány a sípálya! De biztosítás nincs? Az interneten akár előző este is megköthetjük: ráadásul az egész családnak együtt akár 38 százalékos kedvezmény is elérhető
Cikkek
Külön biztosítást igényelhet az otthoni munka
Privátbankár.hu | 2009. január 2. 14:30
A kisvállalkozók, a távmunkában dolgozók lakása gyakran szolgál egyszerre lakó- és a munkahelyként - ilyen esetben különösen oda kell figyelni a megfelelő biztosítás kiválasztására
Cikkek
Befektetési tippek 2009-re: ne írja le a kicsiket!
Privátbankár.hu | 2009. január 2. 10:05
2009 nehéz év lehet a globális tőkepiacokon, így az év elején még változatlanul a nem túl magas kockázatvállalási hajlandóság lehet kifizetődő - vélik a Generali Alapkezelőnél
Cikkek
Nyomás alatt az ingatlanpiac
Privátbankár.hu | 2009. január 1. 16:30
A makrogazdasági helyzet, valamint az ingatlanpiaci pesszimizmus a piac általános lassulását okozza - értékálló fejlesztések azonban mindig lesznek
Cikkek
Ünnepi jó hír: 2009 a hosszú hétvégék éve
Privátbankár.hu | 2009. január 1. 11:00
A lehető leghamarabb elérkezett az év első hosszú hétvégéje, amit idén még 6 követ, köszönhetően az ünnepnapoknak és a munkarend-változásoknak
Cikkek
Újévi sokk: Moszkvában mégis elzárták a gázcsapokat
Privátbankár.hu | 2009. január 1. 09:28
Oroszország negyedére csökkentette csütörtökön reggel az Ukrajnának szállított gáz mennyiségét, mivel a 2008-ra szóló szerződés lejárt és nem sikerült megállapodni az új feltételekről.
Mindezt Alekszej Olejnyicsenko, a Gazprom-Transzgaz-Moszkva Rt. főmérnöke közölte a ITAR-TASZSZ hírügynökséggel csütörtökön délelőtt. Az eddigi szerződés értelmében óránként 1,6 millió köbméter földgázt pumpált az orosz fél a vezetékbe az ukrán fogyasztók számára, csütörtök délelőtt ez a mennyiség óránként 0,4 millió köbmétert tesz ki.
Alekszej Miller, a Gazprom vezetője még szerda este jelentette be, hogy kudarcot vallottak a tárgyalások a Naftohaz ukrán és Gazprom orosz cég között a gázszállításról. A Gazprom csütörtök reggel, közép-európai idő szerint 8 órakor beszünteti a gázszállítást Ukrajnának - mondta szerdán a vezérigazgató.
Megállapodott Ukrajna és a Gazprom
Nem tud zöldágra vergődni Ukrajna és a Gazprom
A Gazprom hamarosan megnyomja a stop gombotMTI
Cikkek
Felfedezések és áttörések: 2008 szenzációi
Privátbankár.hu | 2008. december 31. 14:00
Új madárfaj, jég a Marson, női géntérkép, ember-állat hibridek, dinoszaurusz-nyomok, Heródes sírja és a világ legsötétebb anyaga - 2008 bővelkedett a felfedezésekben és tudományos áttörésekben.
Cikkek
Elfújta a szél a szmogriadót Budapesten
Privátbankár.hu | 2008. december 31. 11:53
Nem rendelik el Budapesten a szmogriadó tájékoztatási fokozatát, mert jelentősen csökkent a szálló por koncentrációja - közölte a főpolgármesteri hivatal szerdán az MTI-vel.
Cikkek
Semmit se vegyen attól, aki petárdát is árul!
Privátbankár.hu | 2008. december 31. 11:47
Aki petárdát árul, az csak illegális eladó lehet, mert az év végén is tilos petárdát kínálni a vevőknek - ha nem visszük vissza a maradék tűzijátékot, 100 ezerre is megbüntethetnek
Cikkek
Késő bánat: sok szlovák még mindig fél az eurótól
Privátbankár.hu | 2008. december 31. 11:02
Szlovákia lakosságának 38 százaléka aggodalommal tekint az euró bevezetése elé, a lakosságnak több mint a fele úgy látja, hogy a közös európai pénz használata a gyakorlatban az előnyökön kívül számos bonyodalmat fog okozni - derült ki egy országos felmérésből.
Szlovákia az Európai Unió 16. tagállamaként január elsején csatlakozik az euróövezethez. Az euró bevezetésének legnagyobb előnyét az egyszerű szlovák állampolgárok abban látják, hogy a jövőben külföldi utazásaikkor már nem kell pénzt váltaniuk, és könnyű lesz az árak összehasonlítása is.
Ugyanakkor a lakosság körében aggodalom érezhető az euróérmék miatt, súlyossá teszik a pénztárcákat és nehezen megkülönböztethetőek.
Búcsú a koronától: új időszámítás Szlovákiában
"Fico érdeme Schengen és az euró is"
Az euró ítéli halálra a dollárt?
MTI
Cikkek
A BKV elvisz a szilveszteri buliba, és haza is hoz
Privátbankár.hu | 2008. december 31. 11:00
Az év utolsó napján a járatok üzemidőben az iskolaszünetben pénteki napokon érvényes menetrend szerint közlekednek. Éjjel a sűrűbben közlekedő éjszakai járatokkal lehet utazni.
Cikkek
2008 legborzasztóbb rémtettei
Privátbankár.hu | 2008. december 31. 10:52
Az amstetteni rém, a finnországi ámokfutó, az afrikai albínók elleni rituális gyilkosságok voltak azok a bűnesetek, amelyek a legjobban borzolták a kedélyeket 2008-ban
Cikkek
A trombita jobban érdekli a brókereket, mint a forint
Privátbankár.hu | 2008. december 31. 10:16
Kissé gyengült a forint a bankközi devizapiacon Budapesten kedden reggel. Az eurót 267,60/70 forinton jegyezték fél tízkor szemben az előző délutáni 267,00/20 forinttal. A nyitás után az árfolyam 268 forinton túlra is kilengett, azonban ezt a lanyha piaci forgalom miatti magas volatilitással magyarázzák a kereskedők.
A kereskedők szerint a forint árfolyama az év hátra lévő óráiban is a jelenlegi szint közelében marad alacsony forgalom és viszonylag nagyobb kilengések közepette. A jegybank harmadik negyedévi folyó fizetési mérlegadatai nem hatottak a piacra, annak ellenére, hogy a hiány a vártnál magasabb lett.
A dollárt 189,80/90 forinton jegyezték az előző délutáni 188,90/189,00 forint után. Az euró/dollár 1,41 közelében tartózkodik a nemzetközi devizapiacokon.
A bankközi forintpiacon az egynapos finanszírozási kamat a jegybanki alapkamat alatt, 9,75 százalékon áll. Sem a forintpiacon, sem az állampapírok másodpiacán nem várnak említésre méltó forgalmat.
Legfrissebb devizaárfolyamok a PrivátbankáronMTI
Cikkek
Az ORTT visszakapja hatalmát - érdekel valakit?
Privátbankár.hu | 2008. december 31. 10:11
Az év utolsó napján éjfélkor ér véget a több mint egy éven át érvényben lévő frekvenciamoratórium: a médiahatóság ismét oszthat ki hullámsávokat - "a közvélemény teljes közönye" mellett
Cikkek
Csak Gaskóék nem állapodnak meg a MÁV-val
Privátbankár.hu | 2008. december 31. 09:54
Megszületett a megállapodás a MÁV Zrt. és hat szakszervezet képviselői között - közölte a vasúttársaság közleményben az MTI-vel. A 2009-re vonatkozó Kollektív Szerződést a VDSzSz is aláírta, a 4,1 százalékos bérfejlesztést viszont nem fogadták el Gaskóék
Cikkek
Hajnalban indul a nagytakarítás
Privátbankár.hu | 2008. december 31. 09:50
Tíz kiemelt fővárosi helyszínen és az oda vezető útvonalakon reggel hat órakor kezdi meg a szilveszter utáni takarítást a Fővárosi Közterület-fenntartó (FKF) Zrt. Újév napján
Cikkek
Teljesen kiábrándulnak a vállakozók az evából?
Privátbankár.hu | 2008. december 31. 09:32
A legfrissebb adatok szerint 1.135 vállalkozó és társaság jelentkezett be evakörbe, miközben 4.499-en jelezték kilépési szándékukat
Cikkek
Most még a 40 dollár is sok az olajért
Privátbankár.hu | 2008. december 31. 09:28
Szerda reggel 39 dollár alá ment a kőolaj ára továbbra is elsősorban a világgazdasági kilátásokat övező aggodalmak miatt, de hozzájárult a csökkenéshez a közel-keleti feszültség éleződése is. Az északi-tengeri Brent könnyűolaj szerda reggel 39,528 dollár volt Londonban februárra, 63 centtel olcsóbb a keddi zárónál. A nyugati féltekén irányadó amerikai könnyűolajfajta, a West Texas Intermediate hordónként 38,50 dollár volt februárra, 53 centtel olcsóbb a keddi New York-i zárónál.
A nyersolaj ára szerdán kezdett újra csökkenni az előző két üzleti nap emelkedése után. Az árak az idei évet mintegy 60 százalékkal alacsonyabban zárhatják, ami a határidős kereskedés 25 éves működése óta a legnagyobb mértékű éves veszteséget jelenti.
Arany a válságban: feketét vagy sárgát?
A háború óta nem látott krízis éve lesz 2009
MTI
Cikkek
Csoda, ha sikerül taxit hívni szilveszterkor
Privátbankár.hu | 2008. december 30. 19:30
Csak korlátozott számú előrendelést vesz fel szilveszterre a négy nagy fővárosi taxitársaságból három, egy pedig teljesen szünetelteti ezt a szolgáltatást
Friss
MBH Bank elemzés
-
A fizetésünk több mint harmadát a kiskereskedelemben hagyjuk2025. május 13. 14:44
-
Lassan újra mernek vásárolni a magyarok?2025. január 9. 13:18
-
Visszaesett az építőipari termelés volumene 2024 augusztusában2024. október 16. 11:55
-
Az MBH Bank jövőre a növekedés jelentős gyorsulását várja2024. október 15. 16:58
-
MBH Bank: év végére 4,5 százalékra is nőhet a pénzromlás üteme2024. szeptember 10. 13:59
-
MBH Bank: Kellemetlen meglepetés a júliusi pénzromlási adat2024. augusztus 8. 10:42
-
A biztató munkaerőpiaci adatok mellett inflációs veszélyre figyelmeztet az MBH Bank2024. június 28. 10:16
Piac&Profit cikkei
-
Repülőrajt helyett még a fényt sem látják az alagút végén a vállalkozók
16:04
-
Új hitelprogram indul kkv-knak
14:02
-
Pofára esés lett a vége: nem ezt várták az eurózónától
14:02
-
A borotva, a fogkefe és a WC papír ára esett a legjobban az árrésstop hatására
13:01
-
Honnan szereznek pénzt fejlesztéseikhez a nagyvállalatok?
13:01
Turizmus Online cikkei
A vidék hírei
-
A Városi Civil Alapnak sikerült támogatnia Rák Sándorné irodalmi köre mögött álló egyesületet
19:31
-
Baleset az M3-ason, Kálnál
13:03
-
2026-ban hét hosszú hétvégére számíthatunk – megjelent a hivatalos munkaszüneti napok listája
12:48
-
Új csúcsra ért a bitcoin
09:07
-
Mészáros Lőrincmásfélszeresére növelte vagyonát, miközben a magyar gazdaság alig mozdult
07:44
legolvasottabb
-
Itt vannak az első adatok Romániából, az első fordulóhoz képest hatalmas a változás – frissítve, megvan a győztes?
2025. május 18. 08:18
-
Visszavonta a Ferenc pápa halála miatti részvétnyilvánításait az izraeli kormány
2025. április 25. 17:31
-
Megjöttek a 13 órás román adatok, továbbra is durvák a számok
2025. május 18. 13:03
-
Ennyi pénz kell egy nyugdíjasnak, hogy biztonságban érezze magát
2025. május 17. 14:40
-
Rózsaszín füst szállt fel a Vatikánnál
2025. május 8. 16:21
top 24
-
A forint elvesztette az éjszakát
2025. május 22. 06:37
-
Az éj leple alatt áraszthatják el Horvátországot a lengyel turisták
2025. május 22. 10:55
-
Kellemetlen hírt kapott a romániai választás vesztese
2025. május 22. 16:26
-
A halál kufárai és a háborús káosz: hogyan tűntek el százmilliók ukrán fegyverüzletekben?
2025. május 22. 05:52
-
Pogátsa Zoltán: az szja-csökkentéssel csak a magas jövedelműek jártak jól
2025. május 22. 12:24
