.jpg)
Kiss Ferenc, az adóhatóság gazdasági vezetője a lapnak elmondta: a kiosztható prémium összegét az adott évre szóló költségvetési törvény határozza meg, s a jutalom akkor jár az APEH munkatársainak, ha a hivatal beszedte azt az összeget, amelyet a jogszabály előírt. Tavaly az adóhivatal 41 milliárd forinttal többet szedett a tervezettnél, így 16,896 milliárd forintot oszthatott szét az alkalmazottai között - áll a cikkben.
Szikora János, az APEH elnöke épp a héten jelentette be, hogy az Adó és Pénzügyi Ellenőrzési Hivatal 2007-2008-ban összesen 17.156 vagyonosodási vizsgálatot végzett és ennek alapján csaknem 74,5 milliárd forint adókülönbözetet tárt fel. Az APEH 2009-ben valószínűleg a tavalyival megegyező, közel 6 ezer vagyonvizsgálatot folytat majd - mondta Szikora János.
Az elmúlt két év alatt megállapított adókülönbözet összege 40,3 milliárd forint volt - mondta az elnök.
Szikora János úgy látja, hogy a vagyonosodási vizsgálatoknak nemcsak az említett közvetlen, milliárdokban megjelenő hatása fontos, hanem a tudatformáló hatása is. Az a magánszemély, akinél vagyonosodási vizsgálat volt, "munkatársaim megfigyelése szerint jobban odafigyel a következő évi adóbevallására, s ha minimálbéren volt bejelentve, akkor elgondolkozik azon, hogy a továbbiakban esetleg változtasson ezen, s az is végiggondolja a minimálbér feladását, akinél nem volt vagyonosodási vizsgálat" - adta közre a tapasztalatokat Szikora János, hozzátéve, hogy "nehéz magyarázatot adni arra, miszerint minimálbérből hogyan lehet nagy értékű vagyontárgyakra szerte tenni".
Alaposan nézze meg az APEH-ellenőr igazolványát!
Rendesen adózik? Iratkozzon fel a dicsőséglistára!
Megint okosabbak lettünk: így bírságol az APEH
Privátbankár, Magyar Nemzet