Magyarország a tavalyi 45. helyről a 42. helyre került a versenyképességi rangsorban - közölte a svájci IMD, a világ egyik vezető üzleti iskolája
Magyarország a tavalyi 45. helyről a 42. helyre került a versenyképességi rangsorban - közölte a svájci IMD, a világ egyik vezető üzleti iskolája.
A közlemény szerint hosszú évek óta először nem az Egyesült Államok, hanem Szingapúr végzett az első helyen, a második Hongkong lett, az Egyesült Államok "csak" a harmadik helyet szerezte meg. Az IMD honlapján közzétett közlemény szerint azonban minimális a különbség az első három helyezett között. A legfrissebb ranglistán Szlovákia a tavalyi 33-ról a 49. helyre, Szlovénia pedig a 32-ről az 52-re csúszott. Románia helyzete nem változott, továbbra is az 54. helyen áll, Lengyelország viszont a tavalyi 44. helyről a 32. helyre került - olvasható az IMD honlapján.
A közlemény szerint az IMD államadóssági stressztesztje Magyarország esetében 2022-re, míg a görögök esetében csak 2031-re prognosztizálja, hogy az államadósság a GDP 60 százalékára csökken. Az IMD magyarországi partnere, az ICEG European Center honlapja szerint az IMD minden évben elkészíti a versenyképességi rangsort a nemzeti partnerek közreműködésével.
Az egész világon javult a hangulat
Tovább javult a német Ifo gazdaságkutató intézet világgazdasági hangulatmutatója: a második negyedévre vonatkozó index 104,1 pontra nőtt, az előző negyedévi 99,5 pontról.
Előfizetőink máshol nem olvasott, higgadt hangvételű, tárgyilagos és magas szakmai színvonalú tartalomhoz jutnak hozzá
havonta már 1490 forintért.
Korlátlan hozzáférést adunk az Mfor.hu és a Privátbankár.hu tartalmaihoz is,
a Klub csomag pedig a hirdetés nélküli olvasási lehetőséget is tartalmazza.
Mi nap mint nap bizonyítani fogunk!
Legyen Ön is előfizetőnk!
Kedves olvasóink az elmúlt héten már megújult oldalunk tesztverziójával találkozhattak, ami jelezte: a Privátbankár új útra lépett. A változás már a nyáron elkezdődött, azóta lépkedünk folyamatosan előre. Most egy nagyobb ugrás következett..
A görög kormányfő elállt attól az ötletétől, hogy népszavazáson dőljön el, akarnak-e a görögök megszorításokat a nemzetközi mentőcsomagért cserébe. Ezzel visszatértünk a pár nappal ezelőtti állapotokhoz, amikor a piacok optimista hangulatban nyugtázták, hogy az európai tagállamok nagy nehezen megállapodtak a magánbefektetőkkel a görög adósság felének leírásáról.
Óriási meglepetésre kamatot vágott az Európai Központi Bank. 25 bázisponttal 1,25 százalékra csökkentették az irányadó rátát az eddig 1,5 százalékról. A piacok azonnal reagáltak. Közben egyre fogy a levegő a görög miniszterelnök körül, aki távozhat posztjáról. Ha Athén elköszön az eurótól, az első tagállam lehet, amely kilép az EU-ból
A Global Finance Magazin közzétette listáját az ötven legbiztonságosabb feltörekvő piaci bankról: sehol egy magyar bank, még a régiós összesítésben sem
Harmadik napja gyengül a mauríciuszi rúpia a dollárral, és a fő devizákkal szemben. Az Indiai-óceán szigetországában a jövő évi költségvetés terveire várnak a befektetők. A várakozások szerint a port louis-i kormány olyan intézkedésekről dönt majd, amelyek gyengítik a devizát, ugyanis az elsősorban exportból élő gazdaságnak ez kifejezett érdeke.
Érdekesség, hogy a helyi statisztikai hivatal nemrég főleg az európai válságra hivatkozva csökkentette az idei GDP előrejelzését 4,5-ről 4,1 százalékra. A mindössze 1,3 millió lakosú ország GDP-je a második Fekete-Afrikában köszönhetően az erős olaj, cukornád-kivitelnek, és a textiliparnak.
Privátbankár