.jpg)
Kaltenbach Jenő volt kisebbségi ombudsman hangsúlyozta: a jóakaratú, tisztességes emberek sokkal többen vannak, mint a cigányellenesek, de nem hallatják a hangjukat, ezért a múlt tanulságát figyelembe véve a felelősen gondolkodó, a biztonságos, élhető Magyarországot akaró embereknek fel kell emelniük szavukat.
Bíró András, alternatív-Nobel-díjas jogvédő, az Autonómia Alapítvány létrehozója azt MTI-nek azt mondta: a Jobbik sikerének tekinthető, hogy a "cigánybűnözés" kifejezést legitimizálták - ez elfogadhatatlan.
Véleménye szerint a kulturális demonstrációval a cigányság bizonyítja, hogy a romák nem másodrendű állampolgárok. Ennek a hangnak kell visszhangzania a társadalomban is, hogy változtatni lehessen a cigányellenes nézeteken, amelyeket kutatási adatok szerint a lakosság 85 százaléka vall.
A rendezvény kezdetén az összes fellépő és a megjelent vendégek elénekelték a magyar és a cigány himnuszt, majd megemlékeztek a Veszprémben két hete meggyilkolt kézilabdázóról. A kulturális demonstráción fellépett és beszédet mondott - mások mellett - L.L. Junior, a Parno Graszt, Bródy János, Gáspár Laci, Molnár Ferenc Caramel, Kótai Mihály profi világbajnok bokszoló és Hajós András.
Ott volt a Gödör Klubban Teleki László MSZP-s országgyűlési képviselő mellett több szabad demokrata politikus, köztük Fodor Gábor pártelnök, Léderer András, az SZDSz ügyvivője és Mohácsi Viktória európai parlamenti képviselő.
Fegyveres támadások: nagyobb szigor a büntetésben
"Hisztériává fajult a cigánypánik"
Halálbüntetést és csendőrséget akar a Jobbik
A cigány gárda nem akar vonulni
Bajban a cigányok: késnek az ösztöndíjak
1 milliárd jut a cigánytelepek felszámolására
MTI