BKV: a béremelésen vitatkoznak
A csütörtöki bértárgyaláson sem sikerült megegyezniük a BKV vezetőinek és a szakszervezetek képviselőinek; a cég 2,3 százalékos béremelést ajánl, míg a szakszervezetek 8 százalékot szeretnének - közölték érdekképviseleti vezetők az MTI-vel.
Gulyás Attila, a Városi Tömegközlekedési Dolgozók Szakszervezeti Szövetségének elnöke az egyeztetés után elmondta, hogy a felek álláspontja egyre távolodik, s ezzel a megegyezés lehetősége is. Mint fogalmazott, a munkáltató a béremelésen kívül az elbocsátásokról, a kollektív szerződés és az üzemórák szorzóinak módosításáról is tárgyalni akar.
"Ez azt jelenti, hogy a BKV pénzt spórolna a munkavállalók elbocsátásával, a kollektív szerződés szigorításán, és azzal, hogy az üzemórák szorzóit módosítja, még a járművezetők bérein is" - mondta az elnök, aki szerint ezzel távolodtak az álláspontok. Gulyás Attila szerint a szakszervezetek jövő hétre kidolgozzák és bejelentik, hogy milyen nyomásgyakorláshoz folyamodjanak céljaik elérése érdekében.
Nemes Gábor, a Tömegközlekedési Dolgozók Független Szakszervezeti Szövetségének szóvivője az MTI-nek elmondta, hogy számukra úgy tűnt: a vezetőség időt akar húzni, hiszen azt kérte, hogy csak jövő hét elején üljenek megint tárgyalóasztalhoz. Végül az érdekképviseletek nyomására pénteken egyeztetnek újra a felek - tette hozzá a szóvivő.
BKV: kirúgták a korrupt ellenőröket
8 százalékos pluszt követelnek a BKV-sok
BKV: nem szabályos a behajtási gyakorlat?
MTI