Átlátható és hatékony közigazgatásra van szükség, mivel a külföldi befektetők sokszor túl bonyolultnak látják a magyar bürokráciát. Emellett folyamatosan képezni kell a munkaerőt - tette hozzá. Kulcskérdés, hogy minden külföldi befektetővel még a hazaiaknál is jobban bánjon a kormány. Ezt csináljuk mi is Nagy-Britanniában. Több segítséget adunk a külföldi befektetőknek, mint a brit cégeknek, hiszen oda kell vonzanunk és meg is kell tartanunk őket - mondta Andrew Cahn.
Az MTI diplomáciai forrásból úgy értesült, hogy a brit cégek egyebek mellett a magyar kormány februárra ígért vállalkozásélénkítési csomagjára kíváncsiak, mielőtt tervezett befektetéseik mellett döntenének.
Andrew Cahn azt követően nyilatkozott az MTI-nek, hogy előadást tartott a Közép-európai Egyetem és a brit nagykövetség közös, a globális pénzügyi válságról szóló konferenciáján. Az üzletember szerint természetesen nincs csodaszer a válság megoldására, de annyi bizonyos, hogy az országoknak együtt kell működniük a krízis leküzdésében. Ha az államok önállóan próbálnak meg megoldást találni a válságra, az még jobban elmélyítheti a krízist - fűzte hozzá.
A megoldások közé tartozhatnak a koordinált pénzügyi élénkítő csomagok, amelyek kormányzati segítséggel segíthetik a gazdaságot. A válság leküzdésében fontos megelőzni a protekcionalizmust és a nacionalizmust, amelyek ugyan rövid távon akár hatékonyak is lehetnek, hosszabb távon azonban katasztrofális hatásokkal járnak. Fejleszteni kell a globális pénzügyi struktúrát, a világ országai által elfogadott szabályokat kell kidolgozni - hangsúlyozta a brit befektetési ügynökség vezetője.
Ugyanakkor nincs egy minden országban használható modell, a magyar és a brit kormánynak ugyanúgy meg kell küzdenie a saját problémáival - fűzte hozzá. A legfontosabb azonban, hogy globális megközelítést kell alkalmazni a világméretű válságban, nem lehet csak nemzeti válaszokat adni. A következő G20-as találkozóra készülő brit miniszterelnök is azon dolgozik, hogy az áprilisi csúcson globális válasz szülessen a kihívásokra - mondta Andrew Cahn.
Már 20 ezren kerültek az utcára - és messze a vége
Van jó hír is: több száz új munkahely Borsodban
Mentsék meg Kelet-Európát!
Tömegesen csődölnek be a britek
MTI