A BorsodChem felfüggesztette a csoportos létszámleépítést
Hozzátette: a megállapodás tette lehetővé, hogy a BorsodChem megváltoztassa korábbi, a csoportos létszámleépítésre vonatkozó döntését is, és ne kelljen sok száz embert elküldenie.
Kész tények elé állították a kormányt
A kormány mentené a diósgyőri kohászatot
Vége a diósgyőri kohászatnak - mindenkit kirúgnak
A KSH legújabb statisztikája Nehéz idők: 8,4%-ra emelkedett a munkanélküliség |
Türelmi időt is kap a BorsodChem - 700 millió a tét Egy év türelmi időt kap a BorsodChem a Nemzeti Fejlesztési és Gazdasági Minisztériumtól egy korábbi fejlesztési támogatással kapcsolatban, amelyhez létszámmegtartási kötelezettség is járult - mondta Garamhegyi Ábel külgazdaságért felelős szakállamtitkár pénteken az MTI-nek. A szakállamtitkár elmondta, hogy a BorsodChem 2006-ban 700 millió forint támogatást kapott egy fejlesztésre, amelyhez létszámmegtartási kötelezettséget kellett vállalnia. Ha elbocsátásra került volna sor, úgy a társaságnak kamatostul kellett volna visszafizetnie a támogatás összegét - tette hozzá. |
A Kormányzati Válságmegelőző és Válságkezelő Központ ülésén megtárgyalták a munkahelymegőrző pályázatok eddigi eredményeit is. Az Országos Foglalkoztatási Közalapítvány február második felében három pályázati felhívást tett közzé. Ezek a foglalkoztatottság megőrzését, illetve a munkanélkülivé válók újbóli elhelyezkedését segítik elő - ismertette Budai Bernadett.
Válságmenedzsment: áttekintettek, értesültek, kidolgoznak
A legnagyobb igény a munkahelyek megőrzése érdekében igénybe vehető támogatások iránt mutatkozott. Eddig 215 pályázat érkezett be, a pályázatok feldolgozása folyamatos. Az eddig feldolgozott 135 pályázat 90 százaléka valamilyen módon a munkahely megőrzéséhez kért támogatást, elsősorban kis létszámú cégekről és jellemzően a kiskereskedelem és feldolgozóipar területéről van szó. A nagyobb vállalatok főként inkább a munkaidő csökkentéséhez kértek valamilyen mértékű támogatást. Az eddig feldolgozott projektek forrásigénye mintegy 4,4 milliárd forint, összesen több mint 7.000 munkavállalót érintenek. A pályázók többsége 12 hónapra kérte a támogatást, és vállalja a 24 hónapos továbbfoglalkoztatást is. Így ez idő alatt nem küldik el munkavállalóikat.
A Kormányzati Válságmegelőző és Válságkezelő Központ ülésén áttekintették egyebek között Tukacs István kormánybiztos összefoglalóját a gazdasági válság által érintett, 250 főnél több munkavállalót foglalkoztató vállalatok helyzetéről. A kormánybiztos beszámolt azokról a konkrét intézkedésekről is, amelyek a vállalatok kapcsán lehetségesek - mondta a kormányszóvivő. Az összefoglaló összesen 23 vállalat helyzetét elemzi, ezek a cégek főként elektronikai, autóipari, beszállítói cégek, de található közöttük üveggyár, élelmiszer-feldolgozó és logisztikai vállalat is.
Budai Bernadett elmondta: az ülésen áttekintették az intézkedési tervet is. Ez kiterjed egyebek között a leépítéssel érintett dolgozók összetételének, igényeinek, illetve lehetőségeinek felmérésére, a személyre szabott tanácsadási szolgáltatásokra, a képzési, átképzési lehetőségek felajánlására is - közölte a kormányszóvivő.
Munkahelyeinkért küzd a miniszterelnök
Kilencszáz embert kirúgnak a tiszaújvárosi Jabil-gyárból
Még van remény a Borsodchem-dolgozóknak
MTI