A főkapitány szavai szerint arról még korai lenne nyilatkozni, hogy mindenütt ugyanazok voltak-e az elkövetők, vagy hogy mekkora az átfedés az egyes bűncselekmények tettesei között.
Elmondta azt is, hogy az ügy jelen állása szerint nincs olyan bizonyíték, amely szerint más, az előzetes letartóztatásba helyezett Hagyó Miklós volt főpolgármester-helyettesnél magasabb beosztású politikusokkal bővülne a lehetséges gyanúsítottak köre. De - mint mondta - "azt nem tudhatjuk, sem én, sem a kollégáim, hogy milyen bizonyítékok kerülnek elő még a későbbiekben, ki milyen vallomást tesz, az újabb vallomásokból és más bizonyítékokból milyen következtetéseket vonhatunk le".
Tóth Gábor az interjúban azt mondta: az elmúlt húsz évben nem igazán nyomozott a rendőrség hasonló ügyben. Amúgy is nagy a nyomás a rendőrségen, de most ez hatványozottan igaz. Az ügy súlya, összetettsége, az okozott kár nagysága és az a tény, hogy politikusok közvetlenül is érintettek benne, nem könnyíti meg a dolgukat. "Hallottam én is olyan szóbeszédeket, hogy itt-ott "beszóltak" a munkatársaimnak, burkoltan talán meg is fenyegették őket, hogy nem kellene annyira szorgoskodniuk, mert majd ez lesz, meg az lesz... Remélem, nem foglalkoztak vele" - mondta a budapesti rendőrfőkapitány.
Nem fogadták el a BKV éves beszámolóját
A hét kérdése: Ön támogatja a kettős állampolgárságot? Szavazzon! |
Végül a gazdasági bizottság elfogadta, de a vagyongazdálkodási nem, ezért nincs elfogadott éves beszámoló. Lakos Imre elmondása szerint bár a könyvvizsgáló teljes körűen feltárta a helyzetet, de az ő felelősségüket egy politikai testület nem vállalhatja át.
A bizottság elnöke szerint operatív szinten semmilyen hátrány nem éri a BKV-t emiatt, de hosszú ideig ez az állapot nem maradhat fenn. Kifejtette: a cégnek egyeztetnie kell a könyvvizsgálóval és le kell zárnia a nyitott kérdéseket, majd a újra a bizottság elé kell vinnie az ügyet. Az ülésen nem volt jelen Kocsis István, a BKV vezérigazgatója, amit Lakos Imre elnök sérelmezett.
MTI, Népszabadság