.jpg)
Elmondta azt is, hogy az ügy jelen állása szerint nincs olyan bizonyíték, amely szerint más, az előzetes letartóztatásba helyezett Hagyó Miklós volt főpolgármester-helyettesnél magasabb beosztású politikusokkal bővülne a lehetséges gyanúsítottak köre. De - mint mondta - "azt nem tudhatjuk, sem én, sem a kollégáim, hogy milyen bizonyítékok kerülnek elő még a későbbiekben, ki milyen vallomást tesz, az újabb vallomásokból és más bizonyítékokból milyen következtetéseket vonhatunk le".
Tóth Gábor az interjúban azt mondta: az elmúlt húsz évben nem igazán nyomozott a rendőrség hasonló ügyben. Amúgy is nagy a nyomás a rendőrségen, de most ez hatványozottan igaz. Az ügy súlya, összetettsége, az okozott kár nagysága és az a tény, hogy politikusok közvetlenül is érintettek benne, nem könnyíti meg a dolgukat. "Hallottam én is olyan szóbeszédeket, hogy itt-ott "beszóltak" a munkatársaimnak, burkoltan talán meg is fenyegették őket, hogy nem kellene annyira szorgoskodniuk, mert majd ez lesz, meg az lesz... Remélem, nem foglalkoztak vele" - mondta a budapesti rendőrfőkapitány.
Nem fogadták el a BKV éves beszámolóját
A hét kérdése: Ön támogatja a kettős állampolgárságot? Szavazzon! |
Végül a gazdasági bizottság elfogadta, de a vagyongazdálkodási nem, ezért nincs elfogadott éves beszámoló. Lakos Imre elmondása szerint bár a könyvvizsgáló teljes körűen feltárta a helyzetet, de az ő felelősségüket egy politikai testület nem vállalhatja át.
A bizottság elnöke szerint operatív szinten semmilyen hátrány nem éri a BKV-t emiatt, de hosszú ideig ez az állapot nem maradhat fenn. Kifejtette: a cégnek egyeztetnie kell a könyvvizsgálóval és le kell zárnia a nyitott kérdéseket, majd a újra a bizottság elé kell vinnie az ügyet. Az ülésen nem volt jelen Kocsis István, a BKV vezérigazgatója, amit Lakos Imre elnök sérelmezett.
MTI, Népszabadság