.jpg)
Az új trójaiak láthatatlanok, több csatornán is ellophatnak adatokat, az áldozatoknak jóformán nem is kell hibázniuk. Mint Patrik Runald, az F-Secure internetes biztonsági cég szakértője magyarázta, a banki trójai programokkal nagyon hatékony és közvetlen eszközök kerültek az internetes bűnözők kezébe. Az ilyen veszélyes programok úgy kerülhetnek a számítógépre, ha a felhasználó ráklikkel egy vírusos linkre, hogy megnézzen egy e-mail spamben neki küldött képeslapot vagy videót. A támadók úgy is a merevlemezen ragadhatnak, ha a számítógépező egy hackerek által feltört honlapon böngészik.
Az F-Secure adatai szerint 2008-ban már 59.177 különféle banki trójai program keringett a világhálón, az egy évvel korábbi 19.969-hez képest. A szakértő szerint az adat azt mutatja, milyen ádáz küzdelmet folytatnak a hackerek a vírusölő programok kijátszására.
Gunter Ollmann, az IBM Internet Security Systems szakértője úgy látja: a bankszámlák ellen támadó trójai programok előbbre járnak, mint a vírusellenes megoldások és azoknál gyorsabban fejlődnek.
A szóban forgó alvó trójai programok akkor élednek fel, amikor a felhasználó az interneten bejelentkezik bankjához: ellopják a felhasználónevet és a jelszót a beütött billentyűk megjegyzésével vagy a bejelentkező oldal lemásolásával. Vannak már olyan trójaiak is, amelyek ezen túlmennek: miközben a kliens intézi számlaügyeit, a programok titokban pénzeket utalnak át idegen címekre. Egyes trójaiak még el is rejtik az illegális számlaműveleteket, s mire az ügyfél észbe kap, a csalóknak már bottal lehet ütni a nyomát.
Az orosz spammerek átvették a hatalmat
Álláskereső oldalakon is támadnak a bűnözők
Féregriadó!
Az internet legyőzte a vezetékes telefont
Bejön az online erotika a magyaroknak
MTI