Az új alap révén egyszerre több fejlődő piacban rejlő lehetőség is kiaknázható profi alapkezelők menedzselésével. A befektetési alapokba fektető alap ugyan a magasabb kockázatúak közé tartozik, ám roppant kényelmes alternatíva mindazok számára, akik nem tudnak időt szakítani, hogy közvetlenül kövessék a szerte a világban, a sokszor lenyűgöző fejlődési pályát bemutató régiókban tevékenykedő vállalatokban fellelhető befektetési lehetőségeket - olvasható a cég közleményében.
A Pioneer Fejlődő Piaci Részvény Alapok Alapja több olyan befektetési alapot tart a portfóliójában, amelyek nagy növekedési potenciállal rendelkező régió részvényeit tartalmazzák. Az alapkezelő előre meghatározott befektetési politikája szerint az alap mindenkori tőkéjének legalább 80 százaléka olyan részvényalapokba lesz befektetve, melyek egyes régiók, vagy országok jó növekedéssel kecsegtető vállalatainak papírjából válogatnak.
„A megtakarítók számára a legjobb döntés befektetési portfóliójuk diverzifikálása, amihez befektetési időhorizontjuk szerint a saját hozamkockázat elvárásuk alapján különböző befektetési lehetőségeket kell választaniuk” – hangsúlyozta Vízkeleti Sándor a Pioneer Alapkezelő vezérigazgatója. Hozzátette: „a Pioneer Fejlődő Piaci Részvény Alapok Alapja létrehozásával a globális fejlődő részvénypiacok, ugyanakkor jó hozammal kecsegtető eléréséhez teremtünk lehetőséget, és ezek a befektetési jegyek a piacon egyedülálló módon forintban is elérhetők.”
A fejlődő országokban rejlő hatalmas gazdasági potenciál az általános piaci várakozások szerint hosszabb távon a részvények értékében is tükröződhet. A fejlődő piacok igen széles, több kontinensre kiterjedő spektruma rendkívül széleskörű kockázatmegosztást tesz lehetővé.
Az Alapkezelő a fenti célját elsősorban a fejlődő piacokat célzó befektetési alapokon keresztül valósítja meg. A portfólió elsődleges elemeit a Pioneer nemzetközi alapkezelő csoport fejlődő piaci régiókat és országokat (például Latin-Amerika, Kelet-Európa, Kína, India) megcélzó regionális alapjai jelentik. Ezen túl egyéb, szintén a fejlődő országok részvényeibe fektető befektetési alapok, tőzsdén kereskedett indexalapok (ETF-ek) is helyt kaphatnak a portfólióban. Az Alap likvid hányadát rövid lejáratú magyar államadósság és pénzpiaci eszközök (kincstárjegyek, államkötvények, repo megállapodások, bankbetétek) alkotják. Az Alap saját tőkéjének legalább 80%-át teszik ki a befektetési alapok befektetési jegyei.
„Természetesen ez a befektetési alap, mint minden részvényalapú portfólió, hordoz magában kockázatokat, ám a kontinenseken átívelő régiós diverzifikáció, valamint az alapokon keresztül megvalósuló befektetési politika a kockázat és hozam nagyon kedvező kombinációját biztosítja” – tette hozzá Vízkeleti Sándor.
Az Alap kiemelt befektetési célpontjai többek között megtalálhatóak a befektetők által már jól ismert Pioneer Magyar Pénzpiaci Alap, a feltörekvő piacok részvényeit célzó Pioneer Emerging Markets Equity, a feltörekvő európai és a földközi-tenger mentén fekvő országok lehetőségeit kiaknázó Pioneer Emerging Europe and Mediterranean Equity, az indiai vállalatokba fektető Pioneer Indian Equity, illetve a Közép- és Dél-Amerika gyöngyszemeiből válogató Pioneer Latin American Equity, vagy a Kína, Hong Kong és Sanghaj nagyvállalataira célzó Pioneer Greater China Equity alapok.
A nyilvános, határozatlan futamidővel induló, nyíltvégű értékpapír befektetési alap jegyei 2010. május 17-től június 11-ig jegyezhetők, legalább 200 millió, de legfeljebb 4,9 milliárd darab erejéig, 1 forintos névértéken (a jegyzés napjától függően diszkontálva). Túljegyzés esetén a jegyzési időszak hamarabb lezárható.
Privátbankár