.jpg)
Mint mondta, a csomag ugyanazokon az alapvetéseken nyugszik, mint a 2006-os megszorítások, amelyek miatt Magyarország véglegesen a kudarc útjára lépett. Szijjártó Péter szerint a "reménytelenség csomagja" emellett teljes mértékben ellentétes az európai válságkezelési módszerekkel, hiszen más uniós országok adócsökkentő, növekedést ösztönző lépéseket vezetnek be, és segítenek az embereknek átvészelni a válságot, nem pedig újabb terheket raknak rájuk.
Arra a felvetésre, hogy a miniszterelnök szerint pozitívum, hogy Magyarország nem úgy kezeli a válságot, mint az uniós országok, mert Magyarország az egyetlen, ahol reformlépéseket is tesznek, Szijjártó Péter azt mondta: a kormány újabb terheket rak az emberekre és megfojtja a gazdaságot; ha ez Gyurcsány Ferenc szerint jó, akkor még nagyobb bajban van az ország.
A Fidesz szóvivőjének értékelése szerint a kormány és Gyurcsány Ferenc képtelen a hitelesség és a bizalom helyreállítására, a miniszterelnök hétfői beszéde óta növekedett a bizonytalanság és a hiteltelenség, hiszen szerdán a Budapesti Értéktőzsde indexe a válság kitörése óta a legalacsonyabb értéket érte el, az euró árfolyama pedig folyamatosan 310 forint közelében van. Hozzátette: a január 29-i rendkívüli parlamenti ülésen elmondott miniszterelnöki beszéd után szabadult el az euró árfolyama.
Szerinte nyomon követhető, hogy minden egyes "nagy dérrel-dúrral beharangozott" megszólalás után csak az euró árfolyama, a hiteltelenség és bizonytalanság növekedett.
Szerinte a kormánynak ebben a helyzetben át kellene adnia a helyét, de ha nem hajlandó távozni, akkor legalább nem kellene ennyit beszélni, és a baj nem nőne ilyen mértékben.
Arra a felvetésre, hogy a kormány szerint az értéktőzsde és az euróárfolyam alakulása a térségben zajló folyamatok eredménye és nem specifikusan Magyarországra jellemző, Szijjártó Péter azt mondta: a legkönnyebb a térségre mutogatni, ugyanakkor Magyarországon a BUX-index és a forint-euró árfolyam számít, a magyar embereket nem boldogítja más nemzet értéktőzsdéjének indexe és más nemzeti valuták árfolyama. Hozzátette: ha 2002-ben nem indul el rossz irányba az ország, akkor már régen euróval lehetne fizetni itt is.
A kormányszóvivő reagálásában közölte: a Fidesz a reménytelenség és a lemondás pártja. "Eddig sem volt sok remény, hogy végre előállnak reális, konkrét, felelős javaslatokkal, netán programmal, de most már végképp lemondhatunk erről" - írta Budai Bernadett.
Kifejtette: a Fidesz láthatóan nem érti a válságot, nem hajlandó belátni, hogy nem saját hatalmi céljaikat, hanem az ország érdekét kell képviselniük. Budai Bernadett szerint a legnagyobb ellenzéki párt újból egyértelművé tette, hogy se nem felelős, se nem igazi parlamenti párt, mert nem vesznek részt sem a válságkezelésben, sem a parlament munkájában. Szerinte a Fidesz lemondott a felelősségről és az emberek érdekeinek képviseletéről.
Közleményében azt írta: a Fidesz két nap alatt egyetlen jelzőt tudott csak kitalálni; de üres szavakkal és sajtótájékoztatókkal nem lehet megvédeni a munkahelyeket, ahhoz konkrét, reális és felelős intézkedések kellenek. A kormány megteszi ezeket az intézkedéseket, és ha a Fidesz nem képes vagy nem hajlandó részt venni a válságkezelésben, akkor legalább ne akadályozza azt - zárul Budai Bernadett kommünikéje.
Gyurcsány már alig meri kimondani, hogy "reform"
Orbán: ez a reménytelenség csomagja
Gyurcsány stílust tévesztett
Gyurcsány: rajta emberek, ne féljünk!
Nobel-díjat érdemel, aki megmenti Magyarországot
Négy éve van még a forintnak
MTI