.jpg)
A miniszterelnök újságírói kérdésre válaszolva elmondta: a nemzeti összefogásban a lehető legszélesebb körre számít. Magyarország nem pártokból áll, a társadalom túlnyomó többsége nem tagja egyetlen pártnak sem - hangsúlyozta, hozzátéve: a kormány a jövő héten várhatóan "leteszi az asztalra" a nemzeti megállapodás tartalmára vonatkozó első javaslatát.
Gyurcsány Ferenc három időtávra osztotta az ország vezetése előtt álló feladatokat. Rövid távon az a legfontosabb, hogy a családok és a vállalatok jelenlegi gondjaira megoldást találjunk, kezeljük például a lakás- és devizahitelesek helyzetét - fogalmazott.
Középtávon olyan gazdasági szerkezetváltás elindítása a feladat, amely alkalmassá teszi Magyarországot arra, hogy a válság után az élenjárók közé kerüljön. Ennek keretében a reformfolyamatok első, 2006-tól 2008 tavaszáig tartó időszaka után most el kell indítani a második hullámot - hangsúlyozta.
A kormányfő szerint hosszú távon olyan feladatok megoldása vár az országra, mint az oktatás és az egészségügy igazságosabbá tétele, a hozzáférés elvének biztosítása. A reformoknak ez a hulláma 2010-en is túlmutat - tette hozzá.
Bajnai: felzárkózási válságban vagyunk
Magyarország versenyképességi, felzárkózási válságba került, mert az adórendszer, a foglalkoztatási és a szociális rendszer nem ösztönöz eléggé munkára - mondta Bajnai Gordon nemzeti fejlesztési és gazdasági miniszter.
A Versenyképességi Évkönyv 2008. évi megjelenésének alkalmából rendezett eseményen kifejtette: "akkor képes Magyarország növelni a jelenlegi 2-3 százalékos gazdasági növekedési potenciálját, ha az adórendszer, a foglalkoztatási és a szociális rendszer strukturális reformját azonnal megkezdi".
Hozzátette azt is, Magyarországon a felnőtt lakosság nagyobbik felét kitevő inaktív népesség dönti el a választásokat, amely az újraelosztás növelésében érdekelt, és amire a politika rájátszik.
Vértes András, a GKI elnöke elmondta: az összevont versenyképességi mutató alapján Magyarországot megelőzték a visegrádi versenytársak és erősen megközelített bennünket Románia és Bulgária is. Jelezte ugyanakkor, hogy a kiadványt 2008 augusztusában lezárták, tehát a válság előtti állapotot tükrözi.
Gyurcsány kemény bejelentésekre készül
Gyurcsány: nagy durranás lesz az új adócsomag
Fidesz: jön az újabb adóemelés
Gyurcsány szerint Orbán nem mumus
Orbán előre engedte Gyurcsányt
MTI