Gyurcsány: katasztrófapopulizmus van az országban
A miniszterelnök blogbejegyzésében úgy vélekedett: ebben a korábbi elemzői tévedéseknek is szerepük van, hiszen miután a jóslataik rendre nem jöttek be - mert valóban egyre rosszabbak a számok -, ezért úgy lehet menekülni a későbbi szembesítéstől, a kudarctól, ha jó előre nagy számot mond az ember. Igaz, az elmúlt hónapok történései alapján valóban nehezen megjósolható, hol van ennek a válságnak a vége, és mi az igazi mélysége - tette hozzá.
Gyurcsány Ferenc kitért arra: a kormány számára még nyitott kérdés, hogy a várakozásait mihez igazítsa. "Bármilyen számot mondunk, annál mindig lehet rosszabbat mondani", ezért aztán a kormány elég konzekvensen mindig abból indul ki, hogy a jegybank, az Európai Unió, esetleg a Valutaalap hivatalos előrejelzéseit kell alapnak tekinteni, meghallgatva persze az elemzőket is, és odafigyelve a világra - írta blogjában a miniszterelnök.
A kormányfő szerint ha a világra figyelünk, akkor van egy-két rendkívül kedvezőtlen jel. Ide sorolta többek közt azt, hogy mára már több elemző azt állítja, hogy a német gazdaság teljesítménye legalább 3 százalékkal fog csökkenni, ami Magyarországnak nagyon rossz hír, hiszen a gazdaságunk leginkább a némethez kötődik, mivel exportunk jelentős része oda irányul.
"Szigorú idők jönnek. Szigorú időben egy parancs van: határozott és kemény cselekvéssel vezetni ki az országot a válság legviharosabb vizeiről, és közben készülni a jövőre. Ez az, amit tenni kell, és ez az, amit teszünk! Határozottság kell, de bigottság nélkül, azaz kompromisszumkészségre is szükség van mindezekhez" - olvasható Gyurcsány Ferenc blogjában.
Fidesz: Gyurcsány csomagja mindenkinek betesz
Gyurcsány már alig meri kimondani, hogy "reform"
Orbán: ez a reménytelenség csomagja
Gyurcsány stílust tévesztett
Gyurcsány: rajta emberek, ne féljünk!
Nobel-díjat érdemel, aki megmenti Magyarországot
Négy éve van még a forintnak
MTI