Kíváncsi rá, hogyan befolyásolják a világpolitikai viharok az Ön pénztárcáját?
Csatlakozzon azokhoz, akik nemcsak figyelik,
hanem értik is, mi történik a világban - és a tőkepiacokon!
Elég sűrűn érkeznek Magyarországra az IMF képviselői, ami egy ország számára nem biztos, hogy a legbiztatóbb jel - mondta Szijjártó Péter, a Fidesz szóvivője
Elég sűrűn érkeznek Magyarországra az IMF képviselői, ami egy ország számára nem biztos, hogy a legbiztatóbb jel - mondta Szijjártó Péter, a Fidesz szóvivője azt követően, hogy a nap folyamán megérkezett Budapestre az IMF és az EU delegációja, hogy közreműködjenek a Magyarországnak nyújtott hitelkeret felhasználásának első, rendes felülvizsgálatában.
A Fidesz szerint jó lenne, ha a kormány nem azon gondolkodna - akár az IMF-el, akár csak önmagában -, hogy milyen újabb megszorításokat vezessen be - tette hozzá az ellenzéki politikus. "Nem lehet tudni pontosan, hogy az IMF újabb megszorításokat akar Magyarországra kényszeríteni, vagy a kormány a saját kútfőjéből akar majd újabb brutális megszorításokat életbe léptetni" - fogalmazott a politikus sajtótájékoztatóján kérdésre válaszolva. Jó lenne azonban, ha erről az útról a kormány letérne - tette hozzá.
Jövőre megszűnne a 13. havi nyugdíj, a bruttósítandó családi pótlékot befagyasztaná a kormány, a gyes pedig két év időtartamú lenne - írja a Magyar Nemzet. A napilap úgy értesült: megszorításokról döntött szerdán a kabinet. A kormányszóvivő szerint nemhogy kormánydöntés nincs, de még csak téma sem volt az, amiről a csütörtöki Magyar Nemzet ír.
Úgy vélte, a magyar kormány már ott elrontotta, amikor olyan helyzetbe kormányozta az országot, hogy az államcsődöt csak a nemzetközi szervezetek hiteleinek segítségével lehetett elkerülni.
Pichler Ferenc, a Pénzügyminisztérium sajtófőnöke szerdán arról tájékoztatta az MTI-t, hogy megérkezett Budapestre a Nemzetközi Valutaalap (IMF) és az Európai Unió delegációja a Magyarországnak nyújtott hitelkeret felhasználásának első, rendes felülvizsgálatára. Közölte: a delegációk február közepéig maradnak, ez idő alatt tárgyalnak a kormányzat, a Pénzügyminisztérium és a jegybank illetékeseivel.
Az Országgyűlésnek napirendre kell vennie a feloszlatását, miután az Országos Választási Bizottság jóváhagyta az erre irányuló népi kezdeményezés aláírásainak ellenőrzését.
A Nemzetközi Valutaalap (IMF), a Világbank és az Európai Unió együttműködésével mintegy 20 milliárd euró összegű hitelkerethez jutott Magyarország. Ebből eddig 6,9 milliárd eurót hívtak le. Az IMF igazgatósága 2008 novemberében hagyott jóvá 12,3 milliárd euró (15,7 milliárd dollár, 10,5 milliárd SDR) készenléti hitelkeretet Magyarország számára. Ezt egészíti ki az EU 6,5 milliárd eurós (8,1 milliárd dollár) és a Világbank 1 milliárd eurós (1,3 milliárd dollár) hitelkerete.
Előfizetőink máshol nem olvasott, higgadt hangvételű, tárgyilagos és magas szakmai színvonalú tartalomhoz jutnak hozzá
havonta már 1490 forintért.
Korlátlan hozzáférést adunk az Mfor.hu és a Privátbankár.hu tartalmaihoz is,
a Klub csomag pedig a hirdetés nélküli olvasási lehetőséget is tartalmazza.
Mi nap mint nap bizonyítani fogunk!
Legyen Ön is előfizetőnk!
Kedves olvasóink az elmúlt héten már megújult oldalunk tesztverziójával találkozhattak, ami jelezte: a Privátbankár új útra lépett. A változás már a nyáron elkezdődött, azóta lépkedünk folyamatosan előre. Most egy nagyobb ugrás következett..
A görög kormányfő elállt attól az ötletétől, hogy népszavazáson dőljön el, akarnak-e a görögök megszorításokat a nemzetközi mentőcsomagért cserébe. Ezzel visszatértünk a pár nappal ezelőtti állapotokhoz, amikor a piacok optimista hangulatban nyugtázták, hogy az európai tagállamok nagy nehezen megállapodtak a magánbefektetőkkel a görög adósság felének leírásáról.
Óriási meglepetésre kamatot vágott az Európai Központi Bank. 25 bázisponttal 1,25 százalékra csökkentették az irányadó rátát az eddig 1,5 százalékról. A piacok azonnal reagáltak. Közben egyre fogy a levegő a görög miniszterelnök körül, aki távozhat posztjáról. Ha Athén elköszön az eurótól, az első tagállam lehet, amely kilép az EU-ból
A Global Finance Magazin közzétette listáját az ötven legbiztonságosabb feltörekvő piaci bankról: sehol egy magyar bank, még a régiós összesítésben sem
Harmadik napja gyengül a mauríciuszi rúpia a dollárral, és a fő devizákkal szemben. Az Indiai-óceán szigetországában a jövő évi költségvetés terveire várnak a befektetők. A várakozások szerint a port louis-i kormány olyan intézkedésekről dönt majd, amelyek gyengítik a devizát, ugyanis az elsősorban exportból élő gazdaságnak ez kifejezett érdeke.
Érdekesség, hogy a helyi statisztikai hivatal nemrég főleg az európai válságra hivatkozva csökkentette az idei GDP előrejelzését 4,5-ről 4,1 százalékra. A mindössze 1,3 millió lakosú ország GDP-je a második Fekete-Afrikában köszönhetően az erős olaj, cukornád-kivitelnek, és a textiliparnak.
Privátbankár