Általában az anyagi helyzetünk miatt vetünk véget életünknek
Az utóbbi negyvenöt évben világszerte 60 százalékkal emelkedett az öngyilkosságok aránya. Az összes esetek 90 százaléka összefügg a hanyatlással és a rossz anyagi helyzettel. Az Egészségügyi Világszervezet (WHO) szerint minden évben egymillió ember lesz öngyilkos.
A fejlett országok között Dél-Koreában és Japánban fordul elő a legtöbb öngyilkosság; százezer emberből 24,8, illetve 24 évente. A két ázsiai országot Belgium és Finnország követi 21,3, illetve 20,35 öngyilkossággal. Az Egyesült Államokban minden százezer emberre 11,1 öngyilkosság jut évente.
Válság nélkül is nagy a nyomás Idegbeteggé tesz a modern élet |
Az elkeseredés olyan méreteket öltött, hogy a dél-koreai egészségügyi miniszter öngyilkosság megelőzési programot vezetett be. Egy vasútvállalat pedig úgy döntött, ajtókat szerel fel a vágányokhoz, hogy elzárják a vasúti síneket a vonat beérkezéséig, nehogy az emberek a szerelvények elé ugorjanak.
Hongkongban a pénzügyi válságtól szenvedő emberek számára már októberben speciális forró vonalakat indítottak és néhány közkórházban februárban "depresszióklinikákat" nyitottak. A hongkongi orvosok arról számoltak be, hogy egyre több pszichoszomatikus tünettel - hasmenéssel, fülzúgással, fejfájással, alvászavarral, légszomjjal és mellkasi fájdalommal - jelentkező beteget látnak el. Japánban a mentálhigiénés részlegeket felkeresők száma 2008 decemberében 15 százalékkal magasabb volt az előző év azonos időszakához képest.
Ötvenszer több pénzzel tartoznak a cégek
Rosszabb a helyzet, mint 1929-ben
Depressziósak vagyunk a válság miatt
MTI