Magyarország: van remény?
Paul A. Laudicina kiemelte: a hosszú távú fejlődés szempontjából Magyarország gazdasága relatíve kedvező helyzetben van, mivel az elmúlt években javult a termelékenység, erős a K+F tevékenység, és az OECD-államok viszonylatában is gyorsan bővül a felsőoktatás.
A globális tanácsadó cég vezetője szerint az első ipari forradalomnak és az információs korszaknak az 1940-es évek második felében beköszöntő hajnala után a jelenkori válság egy harmadik fordulópontot jelent a világgazdaság fejlődésében. "Paradigma-váltásban vagyunk, az üzleti logika gyökeres változását éljük meg" - fogalmazott az üzletember, aki szerint ez egyebek között a kockázatokhoz való sokkal körültekintőbb hozzáállásban nyilvánul meg. Paul A. Laudicina előadásában rámutatott: míg az 1990-es évek a felelőtlenül túlpörgetett kockázat korszaka volt, addig az új évezred első évtizedét már alapvetően a kockázatelutasító magatartás jellemzi.
Egy további jelentős változás a fogyasztói viselkedés megváltozása: az Egyesült Államokban csökkent a válság előtti éveket jellemző ésszerűtlenül magas fogyasztási hajlam, és nőtt a háztartások megtakarítása. Nagy kérdés, visszatér-e még valaha a költekezési hullám - tette hozzá.
Az üzletember szerint a mai világgazdaságot a komplexitás, paradoxon, sebesség szóhármas írja le a legjobban. A paradoxon abban áll, hogy ugyanazok a globalizációs erők, amelyek egészséges gazdasági környezetben üzleti lehetőségeket teremtenek, recessziós időkben fokozott sérülékenységhez vezetnek - vélekedett.
Megsegítjük cégeinket - Brüsszel engedi
2006 óta van válság, de csak most jöttünk rá
Tíz évnyi semmittevés gyümölcsét "élvezzük"
Lavinát indítana el Magyarország összeomlása
MTI