Azt mondta, meg kell gátolni, hogy "azoknak a problémáknak, amelyek a feltörekvő országokban, mint például Magyarországon vagy Ukrajnában jelentkeznek, legyen olyan nagy tovagyűrűző hatása, amely eléri a mi partjainkat". Mint hozzátette, ennek érdekében összehangolt nemzetközi segítséget kell nyújtani számukra.
Barack Obama kijelentette: az a fő üzenete az amerikaiaknak, hogy legyenek tisztában azzal, "mély árkot ástunk magunknak, sok rossz döntés született, de rendbe tesszük a dolgokat (...) kilábalunk, nagyobb jólétben és egységben, és azt hiszem, a rendszerhibákkal szemben védettebben".
Újabb agresszív lépésekre lehet szükség az amerikai bankok megmentésére, lehet, hogy ki kell terjeszteni a tavaly elfogadott 700 milliárd dolláros bankmentő csomagot - jelentette ki Ben Bernanke, a szövetségi tartalékbankrendszer, a Fed elnöke. Bernanke közölte: akár azon az áron is újabb segítséget kell nyújtani a pénzintézeteknek, hogy a költségvetési hiány az egekbe szökik. |
Gordon Brown felhívta a figyelmet: globális bankválság alakult ki, amely a világ minden részére kiterjedt. "Mintha áramkimaradás keletkezett volna az egész pénzügyi rendszerben, amelyet újra kell építenünk, el kell különíteni a rossz eszközöket, újra kell éleszteni a hitelek áramlását" - mondta.
A volt brit pénzügyminiszter kifejtette, "a rossz bankok, akárhol is legyenek, hatással lehetnek a jó bankokra bárhol", tehát meg kell szüntetni a gondokat a világ más részein is, és meg kell teremteni a bankrendszer jövőbeni működési elveit. Brown amerikai útja előtt egy új New Dealt szorgalmazott a nemzetközi gazdasági válság kezelésére. Jelezte, hogy az áprilisi londoni G20-as csúcs résztvevői új nemzetközi megállapodást kötnek a "nagy szabályozási változásról".
Obama titkos ajánlata Medvegyevnek
Obama és Clinton első sikere a diplomáciában
Obama bejelentette az iraki kivonulást
Egyre bizalmatlanabbak az amerikaiak
Nagyot néztek az elemzők: erősebb az amerikai visszaesés
Prés alá teszik az amerikai bankokat
Obama nem hagyja cserben a középosztályt
MTI