A lap szerint a fideszes politikus azt mondta: a szerkezeti reformok tulajdonképpen már el is kezdődtek. A magyar politika reformja elkezdődött azzal, hogy a kisebb Országgyűlésről szóló alkotmánymódosítást elfogadták. Hozzátette, hogy létre fognak jönni azok a konzultációs fórumok is, amelyek az új törvényjavaslatokat kidolgozzák. A kisebb önkormányzati testület mint reformcél megvalósulni látszik az önkormányzati választási törvény elfogadásával. A kisebbségi önkormányzatok létszámcsökkentéséről a KDNP most nyújtott be egy törvényjavaslatot. A közigazgatás átalakítása is megkezdődött mint másik nagy szerkezeti reform, még ha sok vita is van - sorolta az elindított folyamat elemeit Navracsics Tibor.
Az új alkotmány elkészítésével kapcsolatban a leendő miniszterelnök-helyettes azt mondta: elsőként szakértőket akarnak felkérni arra, hogy az új alkotmány alapvető irányait megszabják. Magánvéleménye az, hogy a parlamentáris demokrácia alapérték, amelynek az értelmezési keretein belül fog megszületni az új alkotmány. "Nem akarunk prezidenciális köztársaságot, még félprezidenciális köztársaságot sem létrehozni" - jelentette ki. Navracsics Tibor cáfolta az interjúban azokat a híreszteléseket, amelyek szerint két év múlva, a jelenleginél jóval erősebb jogkörökkel Orbán Viktor venné át a köztársasági elnöki posztot. Mint mondta, nincsenek ilyen terveik.
Az igazságügyi tárca várományosa a minisztérium legfontosabb feladatai közé sorolta a büntető törvénykönyv és az új polgári törvénykönyv megalkotását. Azt tervezik, hogy első lépésben visszahelyezik a jogaiba azt a szakértői bizottságot, amely annak idején már lényegében elkészítette az új polgári törvénykönyvet, "de amelynek tagjait az előző kormány meglehetősen méltatlan módon kiebrudalta". Mint mondta, azt szeretné, hogy a négyéves ciklus végére érezhető változások legyenek a közigazgatásban.
A leendő miniszterelnök-helyettes bízik abban, hogy június első felében már elkészülnek azok a törvények, amelyek a gazdaságpolitikában is kijelölik az új irányt. Megerősítette, hogy a jelen helyzetről biztosat csak akkor tudnak, amikor az átadás-átvétel lezajlik, és a Varga Mihály által vezetett tényfeltáró bizottság is elvégzi a munkáját. Ez június elejére várható - tette hozzá.
Navracsics Tibor szerint hivatalba lépése után a miniszterelnöknek és a jegybank vezetésének le kell ülnie. A nemzetgazdasági miniszterrel is tisztázni kell a magyar monetáris politika célkitűzéseit, az ezzel kapcsolatos elképzeléseket, és meg kell beszélni, hogy ha eltérés van, azt mi okozza - mondta az interjúban. A fideszes politikus úgy vélte, hogy a beígért elszámoltatás az új kormány hitelességi próbája.
Arra a kérdésre, hogy miért nem jutnak az Antall-kormány sorsára Navracsics Tibor azt mondta: most a társadalomnak van válságtudata, most az emberek tudják, hogy baj van. "Nyilván lesz népszerűségvesztés, hiszen nem lehet tartósan ilyen magasan fenntartani egy párt támogatottságát. Azonban abban bízom, hogy ez nem jár majd hitelességvesztéssel. Ez azt is jelenti, hogy támogatni fognak minket az emberek abban, ahogy ki akarjuk vezetni Magyarországot a válságból" - mondta.
MTI, Magyar Nemzet