1p

Kíváncsi rá, hogyan befolyásolják a világpolitikai viharok az Ön pénztárcáját?
Csatlakozzon azokhoz, akik nemcsak figyelik,
hanem értik is, mi történik a világban - és a tőkepiacokon!

Klasszis Befektetői Klub

2025. május 27. 17:00, Budapest

Részletek és jelentkezés

Erősen gyengültek a vezető New York-i tőzsdemutatók hétfőn, elsősorban a vezető amerikai biztosítótársaság, az AIG óriási vesztesége miatt
Erősen gyengültek a vezető New York-i tőzsdemutatók hétfőn, elsősorban a vezető amerikai biztosítótársaság, az AIG óriási vesztesége, illetve amiatt, hogy a kormányzat ismét elkötelezte magát a cég kisegítésére, és ez tovább növelte az állami kiadásokkal kapcsolatos befektetői aggodalmakat.

A technológiai papírokkal telített Nasdaq Composite index 3,99 százalék, 54,99 pont csökkenéssel 1322,85 ponton fejezte be a napot, a 30 vezető ipari részvény DJIA mutatója jóval 7000 pont alá süllyedt és 6763,29 ponton zárt, 4,24 százalék, 299,64 pont gyengüléssel.

Az American International Group Inc. biztosító tavaly az utolsó negyedévben 61,7 milliárd dolláros veszteséget szenvedett, ez az Egyesült Államok gazdaságtörténetében az eddigi legnagyobb vállalati veszteség egyetlen negyedévben. A társaság most újabb támogatási megállapodást kötött az amerikai kormánnyal, mivel túl nagynak tartják, semhogy megengedhető legyen a cég bukása. Az AIG tavaly 150 milliárd dollárhoz jutott az amerikai adófizetők pénzéből, most újabb 30 milliárd dollárra számíthat. Az új mentőcsomag révén elkerülhető a biztosító hitelbesorolásának további rontása, ami az AIG-nek dollármilliárdos többletkiadást jelentene.

Az AIG, amely a világ több mint 130 országában működik, nemrég még a világ piaci érték alapján számított legnagyobb biztosítója volt. Tavaly egész évben vesztesége 99,29 milliárd dollár volt.

Az AIG-vel kapcsolatos hírek nyomán elsősorban a pénzügyi ágazat gyengélkedett. A kockázatvállalási hajlandóságot tovább rontotta, hogy az EU vezetői értekezlete nem jutott egyezségre a Kelet-Európának juttatandó egységes mentőcsomagról.

A negatív hangulatot az sem tudta megtörni, hogy a vártnál jobban alakult az amerikai feldolgozóipar beszerzőmenedzser-indexe: az ISM intézet által kezelt mutató 35,8 pontra nőtt februárban a januári 35,6 pontról. Bár az 50 pont alatti érték még zsugorodást jelez az ágazatban, a februári mutató magasabb lett az elemzők által várt 33,8 pontnál, és ezzel az ágazati kilátások javulását sugallja.

Tőzsdezáráskor New Yorkban az euró 1,2576 dolláron állt. A bankközi piacon az euró ekkor 306,25-306,30 forintot ért, a dollár 243,48-243,91 forinton volt.

Csökkent a tokiói értéktőzsde irányadó mutatója, amely napközben 26 éves mélyponton is állt. A Nikkei225 index 50,43 pont (0,7 százalék) gyengüléssel 7229,72 ponton fejezte be a napot. Napi mélypontja 7088,47 pont volt, ami 26 éve a legalacsonyabb szint.

A börze részben annak a hatására gyengült, hogy több vezető pénzügyi óriás, így az American International Group (AIG) és a HSBC hétfőn 12 éves mélypontra taszította a New York-i értéktőzsde irányadó mutatóit. Tokióban, de a térség többi tőzsdéin is folytatódott ezzel a lejtmenet. A globális gazdaság élénkülésének ugyanis semmi jele, a hatalmas állami támogatásokhoz jutó pénzügyi cégek pedig továbbra is veszteséget jelentenek.

A tokiói tőzsdezárás után a New York-i értéktőzsde DJIA határidős indexe 62 pont emelkedést, a Nasdaq-é 7 pont növekedést jelzett. A WTI olajfajta hordónkénti ára 2 cent gyengüléssel 40,13 dolláron állt áprilisra. A dollár 97,44 jenről 97,43 jenre gyengült.

Nézze meg, hogyan zártak részvényei!
Friss tőzsdei árfolyamok a Privátbankáron
Legfrissebb devizaárfolyamok a Privátbankáron

MTI

Címkék: Cikkek

LEGYEN ÖN IS ELŐFIZETŐNK!

Előfizetőink máshol nem olvasott, higgadt hangvételű, tárgyilagos és
magas szakmai színvonalú tartalomhoz jutnak hozzá havonta már 1490 forintért.
Korlátlan hozzáférést adunk az Mfor.hu és a Privátbankár.hu tartalmaihoz is, a Klub csomag pedig a hirdetés nélküli olvasási lehetőséget is tartalmazza.
Mi nap mint nap bizonyítani fogunk! Legyen Ön is előfizetőnk!

Cikkek Megújult a Privátbankár!!
Privátbankár.hu | 2011. november 15. 15:35
Kedves olvasóink az elmúlt héten már megújult oldalunk tesztverziójával találkozhattak, ami jelezte: a Privátbankár új útra lépett. A változás már a nyáron elkezdődött, azóta lépkedünk folyamatosan előre. Most egy nagyobb ugrás következett..
Cikkek További árfolyamok >>
Privátbankár.hu | 2011. november 9. 10:05
 
Cikkek Skandináviában sincs minden rendben
Privátbankár.hu | 2011. november 3. 18:02
Folytatódik a dán lejtmenet jövőre is, a skandináv ország gazdasága tovább lassul, egyre nehézkesebb a hitelezés, és tovább csökkennek a lakásárak
Cikkek Papandreu lemondott a népszavazásról
Privátbankár.hu | 2011. november 3. 16:21
A görög kormányfő elállt attól az ötletétől, hogy népszavazáson dőljön el, akarnak-e a görögök megszorításokat a nemzetközi mentőcsomagért cserébe. Ezzel visszatértünk a pár nappal ezelőtti állapotokhoz, amikor a piacok optimista hangulatban nyugtázták, hogy az európai tagállamok nagy nehezen megállapodtak a magánbefektetőkkel a görög adósság felének leírásáról.
Cikkek Papandreu nem mond le - még
Privátbankár.hu | 2011. november 3. 14:05
Óriási meglepetésre kamatot vágott az Európai Központi Bank. 25 bázisponttal 1,25 százalékra csökkentették az irányadó rátát az eddig 1,5 százalékról. A piacok azonnal reagáltak. Közben egyre fogy a levegő a görög miniszterelnök körül, aki távozhat posztjáról. Ha Athén elköszön az eurótól, az első tagállam lehet, amely kilép az EU-ból
Cikkek A bankokat kérdezi a kormány, mi legyen a devizahitelesekkel
Privátbankár.hu | 2011. november 3. 13:50
Újra tárgyalóasztalhoz ülnek a bankok a kormánnyal, az NGM várja a javaslatokat a szektor szereplőitől. Az már biztos, hogy feltőkésítik az MFB-t
Cikkek Sehol egy biztonságos magyar bank?
Privátbankár.hu | 2011. november 3. 13:36
A Global Finance Magazin közzétette listáját az ötven legbiztonságosabb feltörekvő piaci bankról: sehol egy magyar bank, még a régiós összesítésben sem
Cikkek A mauríciuszi devizát a költségvetési tervek gyengítik
Privátbankár.hu | 2011. november 3. 12:47
Harmadik napja gyengül a mauríciuszi rúpia a dollárral, és a fő devizákkal szemben. Az Indiai-óceán szigetországában a jövő évi költségvetés terveire várnak a befektetők. A várakozások szerint a port louis-i kormány olyan intézkedésekről dönt majd, amelyek gyengítik a devizát, ugyanis az elsősorban exportból élő gazdaságnak ez kifejezett érdeke. Érdekesség, hogy a helyi statisztikai hivatal nemrég főleg az európai válságra hivatkozva csökkentette az idei GDP előrejelzését 4,5-ről 4,1 százalékra. A mindössze 1,3 millió lakosú ország GDP-je a második Fekete-Afrikában köszönhetően az erős olaj, cukornád-kivitelnek, és a textiliparnak.   Privátbankár
Cikkek A kormány átvállalja Várpalota devizahitelét - a jó lobbi miatt
Privátbankár.hu | 2011. november 3. 11:48
Várpalota polgármesterének lobbitevékenységét a kormány azzal ismeri el, hogy kifizeti a kistérség devizatartozását
Cikkek Kollektív szerződések: már most nyomást gyakorolnak a munkaadók
Privátbankár.hu | 2011. november 3. 11:21
A jövő évi költségcsökkentések jegyében több munkáltató nyomásgyakorlásba kezdett, jelezvén, hogy felbontanák a kollektív szerződéseket
hírlevél
Ingatlantájoló
Együttműködő partnerünk: 4iG