.jpg)
Varjú Péter, az ERSTE Befektetési Zrt. üzletkötője elmondta: a kereskedés elején még némi pozitív korrekcióra lehetett számítani a nemzetközi hangulatból ítélve, ám a "szép nyitás után megmagyarázhatatlanul katasztrofális zuhanás következett a budapesti tőzsdén".
Hangsúlyozta: délutánra teljesen elfogytak a vevők a magyar börzéről, így az a nyugat-európai és régiós piacoknál is előbb fordult jelentős negatív tartományba. Az OTP-t szerdán két nagy eladó "öntötte", így a bankpapírok átlagosnak mondható forgalom mellett is nagyot tudtak esni a "befektetők által jelenleg gyűlölt piacon" - fejtette ki az ERSTE üzletkötője. Délután az OTP esése meghaladta a 10 százalékot, ezért a kereskedését szüneteltetni kellett.
Kimenekültek a külföldiek a magyar részvényekből
Varjú Péter szerint az 1.500 forint alatti OTP árfolyam sokakat ösztönöz "kényszerlikvidálásra", ugyanakkor biztató jelnek tűnik szerinte, hogy ezen a szinten már pár kisebb vevő is megjelent.
Szatmári Tamás, a Raiffeisen Bank Zrt. üzletkötője megerősítette, hogy szerdán szinte csak eladók jelentkeztek a BÉT-en, így fordulhatott elő, hogy míg a lengyel tőzsde 3 százalékos pluszban volt, addig a magyar index negatívba fordult. A Raiffeisen üzletkötője ugyanakkor megjegyezte: a magyar értékpiac napi alulteljesítéséből nem feltétlenül kell hosszú távú következtetéseket levonni, mivel korábban arra is volt már példa, hogy csak a BUX tartotta magát pozitív tartományban a nemzetközi negatív hangulatban.
A Mol 300 forinttal, 3,23 százalékkal 9.000 forintra csökkent, 2,5 milliárd forintos forgalomban.
Az OTP részvények ára 108 forinttal, 6,65 százalékkal 1.515 forintra esett, forgalmuk 9,9 milliárd forintot tett ki.
A Magyar Telekom árfolyama 26 forinttal, 4,68 százalékkal 530 forintra gyengült, forgalma 1,7 milliárd forint volt.
A Richter papírok árfolyama 910 forinttal, 3,84 százalékkal 22.800 forintra csökkentette értékét, a részvények forgalma 2,4 milliárd forintot ért el.
A másik gyógyszeripari részvény, az Egis 71,4 millió forintos forgalom mellett 500 forinttal, 4,76 százalékkal 10.000 forintra csökkent.
A kis és közepes részvények indexe, a BUMIX 1.301,25 ponton zárt szerdán, ez 28,37 pontos, 2,13 százalékos csökkenés a keddi záráshoz viszonyítva.
Nézze meg, hogyan zuhantak részvényei!
OTP: 1460 forinton felfüggesztették
Nem lehet tudni, meddig zuhan az OTP
MTI