.jpg)
Hangsúlyozta: ennek feltételeként az érintett cégek vállalják, hogy két éven át nem hajtanak végre létszámleépítést, illetve a bértámogatásban lévő dolgozókat hetente egyszer továbbképzésekben részesítik.
A munkahelymegőrzési pályázatból 20 milliárd forint a mikro-, kis- és középvállalkozásoknak, míg 10 milliárd forint a nagyvállalatoknak áll rendelkezésre - fűzte hozzá a szakállamtitkár.
***
Akár 3-4 ezer munkahely is megszűnhet az üdülési csekk és az étkezési hozzájárulás megadóztatásával az Autonóm Szakszervezetek szerint, ezért ezt az elképzelést a szövetség ellenzi, de a cafeteria többi eleménél nem zárja ki a változtatást.
Az MTI-nek a szakszervezeti szövetségnél elmondták: a megkérdezett munkaadók többsége úgy nyilatkozott, hogy megszüntetik a béren kívüli juttatásokat, ha azok teljes mértékben adókötelessé válnak. Így az intézkedés nem hozna többletbevételt az államnak - hívják fel a figyelmet. Sőt, úgy vélik, a munkahelyek megszűnése növelné az állami kiadásokat. Ez elfogadhatatlan az Autonómok szerint, különös tekintettel arra, hogy a kormány a munkahelyek megtartását - nyilatkozatai szerint - kiemelten kezeli.
Emlékeztetnek rá: a meleg étkeztetési utalványok ma is csak havi 12 ezer forintig adómentesek, míg az üdülési csekkeknél az adómentes mérték a minimálbérrel egyezik meg, e fölött már ma is adóköteles a juttatás. Azt azonban elfogadhatónak tartja a szövetség, hogy korlátozzák az üdülési csekkek felhasználhatósági körét.
Munkahelyeinkért küzd a miniszterelnök
Gyurcsány: Fájdalmas hibát követtem el
Válságkezelés: csak 10% bízik Gyurcsányban
Tíz évnyi semmittevés gyümölcsét "élvezzük"
MSZP: álljon be mögénk az ellenzék!
MTI