1p
A Budapesti Értéktőzsde részvényindexe, a BUX 630,78 pontos, 2,79 százalékos csökkenéssel, 21.964,53 ponton zárt csütörtökön. A részvénypiac forgalma 34,0 milliárd forint volt csütörtökön, a vezető részvények estek az előző napi záráshoz képest.

Kovács Krisztián, a Concorde Értékpapír Zrt. üzletkötője szerint a tőzsdén nem történt más, mint folytatódott a napok óta tartó nagyon kemény esés, annak ellenére, hogy nincs közvetlen ok, azaz nem történt semmi olyan, ami kiváltotta volna. A reggeli hangulat - a tőzsde csekély emelkedéssel nyitott csütörtökön - hamar szertefoszlott, s a kereskedésnek nem tett jót, hogy egy nagy spanyol szakszervezeti szövetség bírálta a spanyol kormánynak a közszféra bércsökkentésére vonatkozó intézkedését. Mégpedig azzal az érvvel, hogy az nem alkotmányos (Spanyolországban a minél gyorsabb lépés érdekében királyi rendelettel kívánják két héten belül végigvinni a tervezett intézkedést, a költségvetési hiány csökkentése érdekében.)
   
Tóth Zoltán, az Equilor Befektetési Zrt. üzletkötője arra hívta fel a figyelmet, hogy a délutáni amerikai makroadatok a vártnál lényegesen rosszabbak voltak, a munkanélküliség 40 ezerrel lett nagyobb, az amerikai bizalmi index pedig rosszabbul alakult a vártnál. Így az amerikai befektetési kedv nem volt túlzott, ami rányomta a bélyegét a kereskedésre.
   
Az Equilor üzletág igazgatója, Szegner Balázs szerint a csütörtöki tőzsdenap elég izgalmasra kerekedett ki, a gyengülést vezető Mol 4,5 százalékot esett a nap végére. Jelentősen csökkent az OTP és az Egis értéke is, a Magyar Telecom és a Richter azonban inkább úgy értékelhető, hogy ezek a papírok tartották az értéküket. Több, mint 5 százalékot esett ugyanakkor az FHB, a bankokat általában rosszul érintette a csütörtöki kereskedés. A forint gyengült a zárásra és csökkentek a nyersanyagárak is. Csütörtökön a BUX nem esett többet, csak  körülbelül ugyanannyit, mint a nyugat-európai piacok, a zárás pedig a régiós piacoknál pár tizeddel, Prágánál pedig 1 százalékkal jobban sikerült. Az is jó hír, hogy nem a napi mélyponton zárt sem a Mol, sem az OTP, sem a BUX - hangsúlyozta Szegner Balázs.
   
Az MTI által megkérdezett üzletkötők egyöntetűen úgy vélik, lehet valami a felröppent piaci pletykában, miszerint az Európai Központi Bank (ECB) "csöndben" interveniál az euró védelmében. Erre utal legalábbis, hogy az euró nem  gyengült tovább a dollárral szemben, sőt erősödött a napon belül.

A Mol 850 forinttal, 4,57 százalékkal 17.750 forintra csökkent, 6,8 milliárd forintos forgalomban.
Az OTP részvények ára 145 forinttal, 2,36 százalékkal 5.995 forintra esett, forgalmuk 23,8 milliárd forintot tett ki.
A Magyar Telekom árfolyama 10 forinttal, 1,47 százalékkal 670 forintra gyengült, forgalma 1,9 milliárd forint volt.
A Richter papírok árfolyama 700 forinttal, 1,68 százalékkal 41.000 forintra csökkent, a részvények forgalma 1,1 milliárd forintot ért el.
Szektortársa, az Egis 156,8 millió forintos forgalom mellett 820 forinttal, 3,83 százalékkal 20.610 forintra esett.
A BUMIX 2.017,89 ponton zárt csütörtökön, ez 57,72 pontos, 2,78 százalékos csökkenés a szerdai záráshoz viszonyítva.

MTI

 

Címkék: Cikkek

LEGYEN ÖN IS ELŐFIZETŐNK!

Előfizetőink máshol nem olvasott, higgadt hangvételű, tárgyilagos és
magas szakmai színvonalú tartalomhoz jutnak hozzá havonta már 1490 forintért.
Korlátlan hozzáférést adunk az Mfor.hu és a Privátbankár.hu tartalmaihoz is, a Klub csomag pedig a hirdetés nélküli olvasási lehetőséget is tartalmazza.
Mi nap mint nap bizonyítani fogunk! Legyen Ön is előfizetőnk!

Cikkek Megújult a Privátbankár!!
Privátbankár.hu | 2011. november 15. 15:35
Kedves olvasóink az elmúlt héten már megújult oldalunk tesztverziójával találkozhattak, ami jelezte: a Privátbankár új útra lépett. A változás már a nyáron elkezdődött, azóta lépkedünk folyamatosan előre. Most egy nagyobb ugrás következett..
Cikkek További árfolyamok >>
Privátbankár.hu | 2011. november 9. 10:05
 
Cikkek Skandináviában sincs minden rendben
Privátbankár.hu | 2011. november 3. 18:02
Folytatódik a dán lejtmenet jövőre is, a skandináv ország gazdasága tovább lassul, egyre nehézkesebb a hitelezés, és tovább csökkennek a lakásárak
Cikkek Papandreu lemondott a népszavazásról
Privátbankár.hu | 2011. november 3. 16:21
A görög kormányfő elállt attól az ötletétől, hogy népszavazáson dőljön el, akarnak-e a görögök megszorításokat a nemzetközi mentőcsomagért cserébe. Ezzel visszatértünk a pár nappal ezelőtti állapotokhoz, amikor a piacok optimista hangulatban nyugtázták, hogy az európai tagállamok nagy nehezen megállapodtak a magánbefektetőkkel a görög adósság felének leírásáról.
Cikkek Papandreu nem mond le - még
Privátbankár.hu | 2011. november 3. 14:05
Óriási meglepetésre kamatot vágott az Európai Központi Bank. 25 bázisponttal 1,25 százalékra csökkentették az irányadó rátát az eddig 1,5 százalékról. A piacok azonnal reagáltak. Közben egyre fogy a levegő a görög miniszterelnök körül, aki távozhat posztjáról. Ha Athén elköszön az eurótól, az első tagállam lehet, amely kilép az EU-ból
Cikkek A bankokat kérdezi a kormány, mi legyen a devizahitelesekkel
Privátbankár.hu | 2011. november 3. 13:50
Újra tárgyalóasztalhoz ülnek a bankok a kormánnyal, az NGM várja a javaslatokat a szektor szereplőitől. Az már biztos, hogy feltőkésítik az MFB-t
Cikkek Sehol egy biztonságos magyar bank?
Privátbankár.hu | 2011. november 3. 13:36
A Global Finance Magazin közzétette listáját az ötven legbiztonságosabb feltörekvő piaci bankról: sehol egy magyar bank, még a régiós összesítésben sem
Cikkek A mauríciuszi devizát a költségvetési tervek gyengítik
Privátbankár.hu | 2011. november 3. 12:47
Harmadik napja gyengül a mauríciuszi rúpia a dollárral, és a fő devizákkal szemben. Az Indiai-óceán szigetországában a jövő évi költségvetés terveire várnak a befektetők. A várakozások szerint a port louis-i kormány olyan intézkedésekről dönt majd, amelyek gyengítik a devizát, ugyanis az elsősorban exportból élő gazdaságnak ez kifejezett érdeke. Érdekesség, hogy a helyi statisztikai hivatal nemrég főleg az európai válságra hivatkozva csökkentette az idei GDP előrejelzését 4,5-ről 4,1 százalékra. A mindössze 1,3 millió lakosú ország GDP-je a második Fekete-Afrikában köszönhetően az erős olaj, cukornád-kivitelnek, és a textiliparnak.   Privátbankár
Cikkek A kormány átvállalja Várpalota devizahitelét - a jó lobbi miatt
Privátbankár.hu | 2011. november 3. 11:48
Várpalota polgármesterének lobbitevékenységét a kormány azzal ismeri el, hogy kifizeti a kistérség devizatartozását
Cikkek Kollektív szerződések: már most nyomást gyakorolnak a munkaadók
Privátbankár.hu | 2011. november 3. 11:21
A jövő évi költségcsökkentések jegyében több munkáltató nyomásgyakorlásba kezdett, jelezvén, hogy felbontanák a kollektív szerződéseket
hírlevél
Ingatlantájoló
Együttműködő partnerünk: 4iG