2p

Mi jön az Orbán-korszak után?
Mit tud tenni a gazdasággal a Magyar-kormány?

Online Klasszis Klub élőben Pogátsa Zoltánnal!

Vegyen részt és kérdezze Ön is az ismert közgazdászt, szociológust!

A részvétel ingyenes, regisztráljon itt! >>

Kínának és az Egyesült Államoknak nem riválisnak, hanem partnernek kell lennie - szögezte le Hszi Csin-ping kínai elnök pénteken Pekingben Antony Blinken amerikai külügyminiszterrel folytatott megbeszélésén.

Mint mondta: a nemzetközi közösség közös vágya a kétoldalú párbeszéd megerősítése - közölte a kínai külügyminisztérium. A kínai vezető hangsúlyozta továbbá, hogy a két országnak közös nevezőt kell keresnie, félre kell tenniük a nézeteltéréseiket ahelyett, hogy "ördögi versengésbe bocsátkoznának" - idézte Hszit a kínai külügyminisztérium.

Tajvan is napirenden lehetett, bár erről nem szól a magyar állami hírügynökség jelentése
Tajvan is napirenden lehetett, bár erről nem szól a magyar állami hírügynökség jelentése
Fotó: Depositphotos

Hozzátette: a két országnak a szavakat tettekkel kellene honorálnia, ahelyett, hogy egy dolgot mondanának, de az ellenkezőjét tennék.

"Kína örömmel látja a magabiztos, nyitott, gazdag és virágzó Egyesült Államokat (.) és reméljük, hogy az Egyesült Államok is pozitívan tekint Kína fejlődésére. Ez alapvető kérdés, amellyel foglalkozni kell" - szögezte le a kínai elnök.

Hszi reményét fejezte ki, hogy Washington pozitív fényben tud tekinteni Peking fejlődésére annak érdekében, hogy a kétoldalú kapcsolatok valóban stabilizálódjanak, javuljanak és előrelépjenek.

A péntekig tartó, háromnapos kínai látogatáson tartózkodó Blinken az után találkozott Hszivel, hogy több mint 5 órás tárgyalást folytatott Vang Ji kínai külügyminiszterrel, ahol az amerikai diplomata kifejezte az amerikai oldal aggodalmait és elmondta, hogy a két ország között aktív diplomáciára van szükség.

"A kínai-amerikai kapcsolatban számos zavar támadt. A többi közt Kína önnön fejlődéséhez való legitim jogait elnyomják, és kihívásokkal nehezítik, hogy Peking érdekei szerint cselekedhessen" - mondta Vang Blinkennek. (MTI)

LEGYEN ÖN IS ELŐFIZETŐNK!

Előfizetőink máshol nem olvasott, higgadt hangvételű, tárgyilagos és
magas szakmai színvonalú tartalomhoz jutnak hozzá havonta már 1490 forintért.
Korlátlan hozzáférést adunk az Mfor.hu és a Privátbankár.hu tartalmaihoz is, a Klub csomag pedig a hirdetés nélküli olvasási lehetőséget is tartalmazza.
Mi nap mint nap bizonyítani fogunk! Legyen Ön is előfizetőnk!

Nemzetközi Bombahír: már ma megindulhat a szállítás a Barátság kőolajvezetéken
Privátbankár.hu | 2026. április 21. 09:07
Cserében szerdán a magyar kormány várhatóan ejti majd a vétóját a 90 milliárd eurós hitelcsomaggal kapcsolatban.
Nemzetközi Lejár a határidő, Trump nem lacafacázik tovább Iránnal
Privátbankár.hu | 2026. április 21. 07:11
Donald Trump amerikai elnök kilátásba helyezte, hogy az Egyesült Államok folytatja a katonai csapásokat Irán ellen a tűzszünet lejárta után.
Nemzetközi Feloldhatják a magyar vétót, mehet a pénz Ukrajnába
Privátbankár.hu | 2026. április 21. 06:32
Az uniós nagykövetek várhatóan szerdán jóváhagyják a 90 milliárd eurós hitelkeretet Ukrajna számára, amennyiben addigra újraindul az orosz kőolajszállítás a Barátság (Druzsba) vezetéken keresztül – írja a Politico.
Nemzetközi Magyar Péter bejelentette: mégsem lépünk ki a Nemzetközi Büntetőbíróságból
Privátbankár.hu | 2026. április 20. 16:39
A Tisza Párt elnöke korábban meghívta Benjamin Netanjahut az október 23-ai ünnepségre, hétfőn viszont arról beszélt, Magyarország a Nemzetközi Büntetőbíróság (ICC) tagja marad. Ha valóban így lesz, Netanjahut kötelező lenne letartóztatni, amint Magyarországra lép.
Nemzetközi ENSZ: naponta 47 palesztin nő és lánygyerek vesztette életét a gázai háborúban
Privátbankár.hu | 2026. április 20. 11:36
A nők egyenjogúságáért küzdő ENSZ-ügynökség arra is figyelmeztetett, hogy a vérontás a tűzszünet ellenére is folytatódik.
Nemzetközi Mi történik megint? Fortyog a tenger Hormuznál kalózkodás és lefoglalt hajó miatt
Privátbankár.hu | 2026. április 20. 11:02
Konténerhajót tartóztattak fel, majd foglaltak le az amerikaiak, több se kellett Iránnak.
Nemzetközi Putyin örömére: oroszbarát politikus győzhetett a bolgároknál
Privátbankár.hu | 2026. április 20. 07:58
A korábbinál nagyobb részvétel mellett zajlott a voksolás.
Nemzetközi Micsoda karrier! KGB-ügynökből üzleti coach
Elek Lenke | 2026. április 19. 17:34
Jelena Sztanyiszlavovna Vavilova, a Külügyi Hírszerző Szolgálat, a KGB nyugalmazott ezredese a félelmetes hírű szervezetben szerzett tapasztalatait hasznosítja az üzleti életben.
Nemzetközi Fordít egyet a cseh külpolitika irányán Andrej Babis
Privátbankár.hu | 2026. április 19. 16:34
Le az elvekkel, éljen a pragmatizmus!
Nemzetközi Bulgáriában is az „oligarchikus kormányzási modell” a választások tétje – öt éven belül nyolcadszor
Privátbankár.hu | 2026. április 19. 15:38
Ezzel kampányol a legesélyesebb párt, a sokadig előrehozott választást tartják vasárnap a balkáni országban.
hírlevél
Ingatlantájoló
Együttműködő partnerünk: 4iG