2p

Nem újdonság az ilyesmi.

Irán "minden rendelkezésére álló eszközt" be fog vetni, hogy válaszoljon az iráni katonai célpontok ellen a hétvégén végrehajtott izraeli támadásra - közölte hétfőn az iráni külügyminisztérium szóvivője.

Az iráni főváros, Teherán látképe 2024. október 26-án hajnalban. Iráni célpontokat támadott az izraeli légierő - a légitámadás több órán át, több hullámban tartott, a gépek katonai célpontokat, elsősorban rakéta- és légvédelmi rendszereket bombáztak.
Az iráni főváros, Teherán látképe 2024. október 26-án hajnalban. Iráni célpontokat támadott az izraeli légierő - a légitámadás több órán át, több hullámban tartott, a gépek katonai célpontokat, elsősorban rakéta- és légvédelmi rendszereket bombáztak.
Fotó: MTI/EPA/Abedin Taherkenareh

"Irán minden rendelkezésre álló eszközt be fog vetni, hogy határozott és hatékony választ adjon a cionista rezsimnek" - jelentette ki Eszmáil Bahái a televízióban élőben közvetített sajtótájékoztatón. További részleteket nem említve annyit tett hozzá, hogy az iráni válasz természete az izraeli támadás természetétől függ.

Irán korábban a támadást bagatellizálva arról számolt be, hogy csak korlátozott károkat okozott, Joe Biden amerikai elnök pedig a konfliktus eszkalációjának megakadályozására szólított fel.

Ali Hamanei ajatollah, Irán legfőbb vallási és politikai vezetője vasárnap közölte: az iráni illetékesek feladata, hogy meghatározzák, hogyan lehetne a legjobban demonstrálni Irán erejét Izraelnek. Ugyanakkor hozzátette, hogy az izraeli támadást nem kell "sem alábecsülni, sem felnagyítani".

Az izraeli légierő szombatra virradóra három hullámban indított támadást iráni rakétagyártó üzemek és más célpontok ellen Teherán közelében és Irán nyugati részén - közölte az izraeli hadsereg.

 

LEGYEN ÖN IS ELŐFIZETŐNK!

Előfizetőink máshol nem olvasott, higgadt hangvételű, tárgyilagos és
magas szakmai színvonalú tartalomhoz jutnak hozzá havonta már 1490 forintért.
Korlátlan hozzáférést adunk az Mfor.hu és a Privátbankár.hu tartalmaihoz is, a Klub csomag pedig a hirdetés nélküli olvasási lehetőséget is tartalmazza.
Mi nap mint nap bizonyítani fogunk! Legyen Ön is előfizetőnk!

Nemzetközi Komoly változások jönnek Rómában
Privátbankár.hu | 2025. december 20. 16:25
Azoknak kell jegyet váltani, akik a lehető legközelebbről akarják megcsodálni a Trevi-kutat, vagyis le akarnak sétálni a lépcsőin a medence széléig, hogy onnan dobjanak be aprópénzt a vízbe – indokolta a város főpolgármestere.
Nemzetközi Többszáz migránsra bukkantak Kréta partjainál
Privátbankár.hu | 2025. december 20. 15:59
Több mint 650 illegális bevándorlóra bukkant Kréta partjainál a görög parti őrség és az Európai Unió határ- és partvédelmi ügynöksége, a Frontex az utóbbi két napban – jelentette az ERT görög közszolgálati televízió a parti őrség bejelentésére hivatkozva.
Nemzetközi Nincs vége: amerikai és orosz tisztviselők Floridában tárgyalnak Ukrajnáról
Privátbankár.hu | 2025. december 20. 15:10
Alighogy végetért az európai uniós csúcs, tovább folynak a tárgyalások. 
Nemzetközi Ukrajna azt állítja, hogy orosz olajfúrótornyot és járőrhajót talált el a Kaszpi-tengeren
Privátbankár.hu | 2025. december 20. 14:17
Ukrajna nem csak a Földközi-, hanem a Kaszpi-tengeren is csapást mért. 
Nemzetközi Így tisztelegtek a vizimentősök a Bondi Beach tragédiája után egy héttel
Privátbankár.hu | 2025. december 20. 13:02
A szörfösök életmentői kritikus szerepet játszottak a támadás utáni időszakban. 
Nemzetközi Megérkezett Harry és Meghan karácsonyi üdvözlőlapja is
Privátbankár.hu | 2025. december 20. 11:12
Katalin és Vilmos karácsonyi fotója már kijött, Harry és Meghané azonban csak most került nyilvánosságra. 
Nemzetközi Hét elefántot ütött el egy indiai gyorsvonat
Privátbankár.hu | 2025. december 20. 11:11
2020 óta legalább egy tucat elefánt pusztult el gyorshajtó vonatok következtében India Asszám államában.
Nemzetközi Úgysem találja ki, kit neveznek ki havannai magyar nagykövetnek
Privátbankár.hu | 2025. december 20. 10:11
Egy kétszeres olimpiai bajnokot.  
Nemzetközi Amerika szíriai célpontokat tarolt le
Privátbankár.hu | 2025. december 20. 08:49
Beváltotta ígéretét Donald Trump, nem hagyta megtorlás nélkül, hogy december 13-án az Iszlám Állam támadásaiban amerikai katonák haltak meg. Mintegy 100 precíziós eszközzel vettek célba 70, az Iszlám Államhoz köthető célpontot a Szíria középső részén fekvő Palmyra körzetében.
Nemzetközi Újabb csontvázak esnek ki az Epstein-aktákból
Privátbankár.hu | 2025. december 20. 08:05
Számos ismert közéleti személyiség és politikus neve is feltűnik az amerikai igazságügyi minisztérium által a törvény által megszabott határidőben pénteken nyilvánosságra hozott Epstein-aktákban.
hírlevél
Ingatlantájoló
Együttműködő partnerünk: 4iG