A szombati, Iránt érő izraeli légicsapások során olyan épületet is támadtak, amely Irán megszűnt nukleáris fegyverfejlesztési programjának része volt. Emellett a rakéták szilárd üzemanyagának előállítására használt létesítményekre is csapást mértek. A kereskedelmi műholdfelvételek elemzésével egymástól függetlenül jutott hasonló következtetésekre David Albright, az ENSZ volt fegyverügyi ellenőre és Decker Eveleth, a CNA washingtoni agytröszt munkatársa. A Reutersnek elmondták, hogy Izrael épületeket támadott Parcsinban, egy Teherán melletti hatalmas katonai komplexumban. Eveleth szerint Izrael találatot mért Khojirra is, egy Teheránhoz közeli kiterjedt rakétagyártó telephelyre - nyári sajtóbeszámolók szerint Khojirban hatalmas bővítés kezdődött.
Csapás a rakétagyártásra - ez Oroszországnak is rossz hír?
Eveleth szerint az izraeli csapások „jelentősen visszavethették Irán képességét a rakéták tömeges gyártására”. Izrael jelentős csapást mérhetett Irán rakéták tömeges gyártására való képességére, és megnehezítette, hogy a jövőbeni iráni rakétatámadások áthatoljanak Izrael rakétavédelmén. „A csapások rendkívül pontosnak tűnnek” - mondta.
Irán rendelkezik a Közel-Kelet legnagyobb rakétaarzenáljával, és amerikai tisztviselők szerint rakétákat szállított Oroszországnak, amelyeket Ukrajna ellen használtak, valamint a jemeni húti lázadóknak és a libanoni Hezbollah milíciának. Teherán és Moszkva azonban tagadja, hogy Oroszország iráni rakétákat kapott volna.
Nincs iráni atomfegyver-program - de azért lebombázták az épületet, ahol foglalkoztak vele
Az izraeli hadsereg közölte, hogy izraeli repülőgépek három hulláma csapott le rakétagyárakra és más létesítményekre Teherán közelében és Nyugat-Iránban szombaton kora reggel, megtorlásul Teherán október 1-jei, több mint 200 rakétával Izrael ellen indított sortüzére. Az iráni hadsereg szerint az izraeli harci gépek „nagyon könnyű robbanófejeket” használtak a határ menti radarrendszerek támadására Ilam, Khuzestan tartományokban és Teherán környékén.
Az X-en közzétett bejegyzésekben Albright azt mondta, hogy kereskedelmi műholdfelvételek azt mutatják, hogy Izrael egy Taleghan 2 nevű épületet talált el Parcsinban, amelyet az Amad-terv, Irán megszűnt nukleáris fegyverfejlesztési programja során kísérleti tevékenységekre használtak. Az ENSZ nukleáris megfigyelőszervezete, a Nemzetközi Atomenergia-ügynökség és az amerikai hírszerzés szerint Irán 2003-ban leállította a programot. Irán tagadja, hogy atomfegyverek gyártására törekedne.