- Oroszország közölte, hogy erői átvették az irányítást az ukrán Donyeck városától 40 km-re délnyugatra fekvő Novomihailivka falu felett, ami két napon belül a második előretörés lenne. Ugyanakkor az ukrán vezérkar szokásos reggeli jelentésében közölte, hogy a kijevi erők továbbra is visszatartják az oroszok előrenyomulási kísérleteit a falu közelében. Oroszország tegnap bejelentette, hogy erői területet szereztek a kelet-ukrajnai Chasiv Yar kulcsfontosságú csataterének közelében, és átvették az irányítást Bogdanivka, a várostól kevesebb mint három kilométerre (két mérföldre) északkeletre fekvő kis falu felett.
- Ukrajna második legnagyobb városát, Harkivot orosz légitámadás érte, ami a televíziós sugárzási infrastruktúrában zavarokat idézett elő – mondta egy helyi tisztviselő. "Jelenleg kimaradások vannak a digitális TV jelében".
- A Kreml lekicsinyelte a 60,7 milliárd dolláros Ukrajnának szánt amerikai segélycsomagot, mondván, hogy az nem változtat a frontvonalon. „Az orosz fegyveres erők javítják pozícióikat a fronton… A kiutalt pénz és a szállítandó fegyverek nem változtatnak ezen a dinamikán” – mondta Dmitrij Peszkov, a Kreml szóvivője újságíróknak. „Sőt, még több ukrán fog meghalni, Ukrajna nagyobb veszteségeket fog szenvedni, mint eddig.”
- Az európai miniszterek azt mondták, sürgősen keresik, hogyan lehetne nagyobb légvédelmet biztosítani Ukrajnának, de nem tettek konkrét ígéretet a Kijev által leginkább értékelt Patriot rendszerekre. Az EU külügyminiszterei és védelmi miniszterei Luxemburgban találkozva kijelentették, hogy az Egyesült Államok Képviselőháza a hétvégén megszavazza az ukrajnai segélycsomagot, de ez nem vezethet önelégültséghez. Amióta Kijev az elmúlt hetekben elkezdett több Patriotot szorgalmazni, Németország az egyetlen EU-ország, amely további segítséget ígért. A tisztviselők azonban azt mondták, hogy az országok nehezen válhatnak meg a Patriots-tól, mivel azok a honvédelem szerves részét képezik.
- Lengyelország készen áll nukleáris fegyverek befogadására, ha a NATO úgy dönt, hogy fegyvereket vet be Oroszországgal szemben - mondta Andrzej Duda , az ország elnöke egy hétfőn megjelent interjúban. "Ha szövetségeseink úgy döntenek, hogy a nukleáris megosztás részeként nukleáris fegyvereket telepítenek területünkre, hogy megerősítsék a NATO keleti szárnyát, készek vagyunk megtenni" - monda Duda a Fakt napilapnak adott interjújában.
- Szergej Lavrov orosz külügyminiszter arra figyelmeztetett, hogy az Egyesült Államok, Nagy-Britannia és Franciaország Ukrajnának nyújtott támogatása komoly stratégiai kockázatokat gerjeszt, amelyek növelik a világ legnagyobb nukleáris hatalmai közötti közvetlen konfrontáció kockázatát. Lavrov azt mondta, hogy az Egyesült Államok és a NATO megszállottja volt annak az ötletnek, hogy „stratégiai vereséget” okozzon Oroszországnak, és az ilyen konfrontációnak olyan kockázatai vannak, amelyek a nukleáris veszély megnövekedéséhez vezethetnek. (The Guardian)