2p

Támogatást vár Izrael a barátaitól, nem korlátozásokat.

Izrael bármilyen korlátozása csak Iránt és szövetségeseit erősíti - jelentette ki vasárnap Benjámin Netanjahu izraeli miniszterelnök Emmanuel Macron francia elnökkel folytatott telefonbeszélgetésében.

"Ahogy Irán támogatja az iráni terror tengelyének részeit, ugyanúgy várja el Izrael barátaitól a támogatást, s nem pedig azt, hogy korlátozásokkal sújtsák, amelyek csak az iráni gonosz tengelyét erősítik"

- mondta Netanjahu a francia államfőnek az izraeli kormányfő hivatalának közleménye szerint.

Macron szombaton arról beszélt, hogy fel kell függeszteni azokat a fegyverszállítmányokat, amelyeket Izrael a gázai övezeti háborúban használ, véleménye szerint ez elősegítheti a politikai rendezésre irányuló erőfeszítéseket.

Az izraeli hadsereg néhány hete kezdett Libanonban is intenzív támadásokat, és az elmúlt napokban már szárazföldi csapatokat is küldött a határon túlra a Hezbollah síita milícia ellen.

"A miniszterelnök hangsúlyozta, hogy Izrael Hezbollah elleni fellépése lehetőséget teremt a tények megváltoztatására Libanonban a jobb stabilitás, biztonság és béke elérése végett a régióban"

- áll a közleményben, amely kiemelte azt is, hogy Jean-Noel Barrot francia külügyminiszter hétfőn Izraelben esedékes látogatása során folytatják a párbeszédet.

Macron a France Inter rádiónak szombaton adott nyilatkozatában a fegyverszállítások felfüggesztése mellett elsődlegesnek nevezte a visszatérést a politikai megoldáshoz.

Filippo Grandi, az ENSZ menekültügyi főbiztosa vasárnap Bejrútban nyilatkozva kijelentette, hogy Izrael légicsapásai Libanonban sértik a nemzetközi humanitárius jogot, mivel polgári létesítményeket érnek és civilek is áldozatul esnek. Külön szóvá tette az egészségügyi intézmények elleni csapásokat.

Az ENSZ menekültügyi főbiztosa a menekültek számára berendezett szükségszállásokon tett látogatása során sürgette a nemzetközi közösséget, hogy szánjon több forrást a libanoniak támogatására.

A libanoni hatóságok szerint szeptember óta több mint kétezren haltak meg az izraeli műveletekben, az áldozatok között sok a civil. Közlésük szerint mintegy 1,2 millió ember menekült el otthonából, közülük 374 ezren Szíriába.

(MTI)

LEGYEN ÖN IS ELŐFIZETŐNK!

Előfizetőink máshol nem olvasott, higgadt hangvételű, tárgyilagos és
magas szakmai színvonalú tartalomhoz jutnak hozzá havonta már 1490 forintért.
Korlátlan hozzáférést adunk az Mfor.hu és a Privátbankár.hu tartalmaihoz is, a Klub csomag pedig a hirdetés nélküli olvasási lehetőséget is tartalmazza.
Mi nap mint nap bizonyítani fogunk! Legyen Ön is előfizetőnk!

Nemzetközi Újraindultak az amerikai fegyverszállítmányok Ukrajnának
Privátbankár.hu | 2025. március 12. 11:54
Folytatódik az amerikai fegyverek szállítása Ukrajnába – erősítette meg szerdai közös varsói sajtóértekezletén Andrij Szibiha ukrán és Radoslaw Sikorski lengyel külügyminiszter.
Nemzetközi Putyin rakétái záporesőként hullottak Ukrajnára
Privátbankár.hu | 2025. március 12. 10:57
Többen meghaltak, illetve megsebesültek az orosz hadsereg szerda éjjeli rakétákkal és drónokkal végrehajtott légitámadásában.
Nemzetközi Szijjártó Péter: három éve gyaláznak minket!
Privátbankár.hu | 2025. március 12. 10:37
Szijjártó Péter azt írta: most – három év után – végre tűzszünetről és béketárgyalásokról van szó.
Nemzetközi Donald Trump kiszabadította a démonokat
Káncz Csaba | 2025. március 12. 09:31
Donald Trump geopolitikai sokkterápiája egy új világrend jele. A Fehér Ház kiszámíthatatlan ura a nukleáris fegyverek elterjedésének újabb körét indítja el – ezúttal nem terroristák, hanem a korábban az Egyesült Államok szövetségeseként ismert országok részéről. Káncz Csaba jegyzete.
Nemzetközi Grönlandi választás: az eszkimók is szuverenisták
Privátbankár.hu | 2025. március 12. 08:26
Nagyon szoros lett az eredmény.
Nemzetközi Ikonikus amerikai termékekre vet ki vámokat az EU
Privátbankár.hu | 2025. március 12. 08:00
Megérkezett az Európai Unió válasza arra, hogy az Egyesült Államok 25 százalékos vámot vetett ki az acél- és alumíniumtermékekre. Az Európai Bizottság bejelentette, hogy áprilistól előbb visszahozzák, majd kiterjesztik az amerikai termékekre kivetett EU-s vámokat.
Nemzetközi Zelenszkij: azonnal fegyverszünet lehet, ha Putyin elfogadja
Privátbankár.hu | 2025. március 12. 07:01
Ukrajna kész a békére.
Nemzetközi „Én magyar békefenntartókat is küldenék Ukrajnába” – Interjú Gyarmati Istvánnal
Izsó Márton - Wéber Balázs | 2025. március 12. 06:01
Ukrajnába főleg a Globális Délnek, valamint az oroszokkal jóban lévő NATO-tagállamoknak, tehát Szlovákiának, Bulgáriának és Magyarországnak kellene békefenntartókat küldenie egy jövőbeni tűzszünet biztosítására, jelentette ki a Klasszis Média műsorában, a Klasszis Podcastban Gyarmati István diplomata, biztonságpolitikai szakértő. Hozzátette: az ukrajnai háborút az Egyesült Államok máshogy próbálja megoldani, mint a többi NATO-tagállam, a magyar kormány pedig Washington mögé állt be – szerinte a jelen helyzetben sokkal inkább az Egyesült Államok gyakorol befolyást a magyar kormányra, nem pedig Oroszország.
Nemzetközi Ukrajna belemenne a 30 napos fegyverszünetbe
Privátbankár.hu | 2025. március 11. 19:49
Moszkvának kell mondania valamit.
Nemzetközi Bombagól vagy öngól? Újabb fájdalmas csapást vitt be Kijev Oroszország szívében
Wéber Balázs | 2025. március 11. 19:06
Miközben Szaúd-Arábiában magas szintű tárgyalások kezdődtek az Egyesült Államok és Ukrajna között egy esetleges tűzszünetről, az ukrán hadsereg a háború legsúlyosabb dróntámadását hajtotta végre Moszkva és környéke ellen. Az időzítés nyilván nem véletlen – de mi volt Kijev célja, és eléri-e azt? Ezt nézzük meg az e heti Nagyítóban.
hírlevél
Ingatlantájoló
Együttműködő partnerünk: 4iG