3p

Klasszis Egészséggazdaság és Longevity Konferencia 2026

A platform, ahol az egészségügyi ökoszisztéma kulcsszereplői – gyártók, szolgáltatók, biztosítók, döntéshozók – közösen gondolkodnak az iparág jövőjéről.

Vegyen részt Ön is!

Részletek >>

Kétoldalú együttműködésről tárgyaltak.

Az orosz-kínai kapcsolatok önállóak, és nem függenek a globális konjunktúrától vagy belpolitikai tényezőktől – jelentette ki Vlagyimir Putyin orosz elnök a kínai hivatali partnerével, Hszi Csin-pinggel kedden, zárt videokapcsolaton keresztül lebonyolított, évértékelő és az együttműködés feladatait meghatározó megbeszélése során.

„A kapcsolatok megerősítése minden oldalról teljes mértékben megfelel Oroszország és Kína átfogó fejlesztése feladatának, javítva mindkét ország népének jólétét” – mondta Putyin a TASZSZ orosz állami hírügynökség beszámolója szerint.

Elmondta, hogy Oroszország és Kína közötti kereskedelmi forgalom az elmúlt év 11 hónapjára vonatkozó orosz adatok alapján 7 százalékkal nőtt és meghaladta a 220 milliárd dollárt, a külső negatív hatások ellenére. Hozzátette, hogy a kétoldalú kereskedelmi forgalom az egész évre vonatkozó kínai statisztika szerint csaknem 245 milliárdot tett ki.

Új magasság 

A kínai vezető szerint országa kész arra, hogy 2025-ben „új magasságra” emelje kapcsolatait Oroszországgal. Mint mondta, Peking arra fog törekedni, hogy a kínai-orosz kapcsolatok stabilak maradjanak „a két ország fejlődése és jóléte érdekében”.

Egyre nagyobb barátok?
Egyre nagyobb barátok?
Fotó: PAVEL BYRKIN/SPUTNIK/Kreml

Putyin azt hangoztatta, hogy Oroszország és Kína közös nézeteket vall arról, hogy miként kell a nagyhatalmak közötti kapcsolatokat kiépíteni. Hangot adott álláspontjának, miszerint Moszkva és Peking közös külpolitikai munkája „fontos stabilizáló szerepet játszik a nemzetközi ügyekben”.

Hszi kijelentette, hogy Kína és Oroszország síkraszáll a nemzetközi kapcsolatrendszer mellett, amelyben az alapvető szerep az ENSZ-é. Hozzátette, hogy Peking együtt fog működni Moszkvával, hogy „a stabilitás alapján szálljanak szembe a külső bizonytalanságokkal”.

Putyin hangsúlyozta Oroszországnak és Kínának közös gondolkodásmódja a nácizmus, a fasizmus és a militarizmus újjáéledésének megakadályozása tekintetében.

„Fontos, hogy a történelmi igazságot a többi hasonlóan gondolkodó népeinkkel közösen megőrizzük és védelmezzük” – hangsúlyozta.

Putyin és Hszi a megbeszélés során egyaránt „drága barátomnak” nevezte tárgyalópartnerét. Az orosz elnök hagyományosnak nevezete az előző esztendő mérlegét megvonó és a jövőbeni célokat év elejei tárgyalásokat. A TASZSZ szerint a két vezető 2022. december 20-án kommunikált először zárt videokonferencia-híváson keresztül, azt követően, hogy a kínai elnököt ugyanazon év októberében újraválasztották a Kínai Kommunista Párt Központi Bizottságának főtitkárává.

Dmitrij Peszkov, a Kreml szóvivője újságíróknak kedden kijelentette, hogy Putyin és Donald Trump amerikai elnök telefonbeszélgetésének előkészítése még nem kezdődött meg. Trump és Hszi az amerikai vezető megválasztását követően már beszélt egymással.

(MTI) 

LEGYEN ÖN IS ELŐFIZETŐNK!

Előfizetőink máshol nem olvasott, higgadt hangvételű, tárgyilagos és
magas szakmai színvonalú tartalomhoz jutnak hozzá havonta már 1490 forintért.
Korlátlan hozzáférést adunk az Mfor.hu és a Privátbankár.hu tartalmaihoz is, a Klub csomag pedig a hirdetés nélküli olvasási lehetőséget is tartalmazza.
Mi nap mint nap bizonyítani fogunk! Legyen Ön is előfizetőnk!

Nemzetközi Trump meglepődött az iráni támadásokon, de nem akar gyors békét
Privátbankár.hu | 2026. március 15. 10:22
Ez történt vasárnap reggelig az iráni háborúban.
Nemzetközi Irán újabb rakétazáport indított, Netanjahura is vadásznak
Privátbankár.hu | 2026. március 15. 08:48
Újabb rakéták tartanak Izrael felé, az izraeli miniszterelnöknek is van félnivalója?
Nemzetközi Kubai tüntetők megrongálták a kommunista párt vidéki irodáját
Privátbankár.hu | 2026. március 14. 16:30
Kormányellenes tüntetők támadtak meg egy kommunista pártirodát Észak-Kubában szombat hajnalban – számolt be róla egy állami lap.
Nemzetközi Szijjártó Péter ismét az orosz olajszankciók részleges felfüggesztése mellett érvel
Privátbankár.hu | 2026. március 14. 16:01
A magyar külgazdasági és külügyminiszter haladék nélkül követné az amerikai példát.
Nemzetközi Irán megfenyegette Ukrajnát, hogy területe legitim célponttá válhat
Privátbankár.hu | 2026. március 14. 15:32
A teheráni parlament nemzetbiztonsági bizottságának vezetője, Ibrahim Azizi fogalmazott élesen az X-en.
Nemzetközi A kormány kiüríti az iraki főkonzulátust, hazahozza a katonákat
Privátbankár.hu | 2026. március 14. 14:30
Az iraki kurdisztán fővárosában, Erbílben lévő konzulátus munkatársai, és a területen szolgáló katonák is azonnal hazatérnek.
Nemzetközi Irán hadat üzent a dubajozásnak, de megvéd az uralkodó
Bózsó Péter | 2026. március 14. 14:03
Az emírség évtizedes munkával a luxusfogyasztás ünnepelt központjává tette magát, ahová özönlöttek a turisták a világ minden tájáról. De most kitört a háború.
Nemzetközi Irán engedélyezte néhány indiai hajó átkelését a Hormuzi-szoroson
Privátbankár.hu | 2026. március 14. 13:10
Erről Mohammad Fathali, Teherán indiai nagykövete számolt be szombaton, megerősítve ezzel, hogy kivételt kaptak a globális energiaellátást megzavaró blokád alól.
Nemzetközi Többen ellenállnak Izrael parancsának a libanoni Türoszban
Privátbankár.hu | 2026. március 14. 12:30
Az izraeli csapások és felszólítás ellenére sem hajlandók evakuálni a libanoni Hezbollah fellegvárát.
Nemzetközi Görög hajó sérült meg „ismeretlen tárgytól” az orosz olajkikötő előtt
Privátbankár.hu | 2026. március 14. 11:31
Egy azonosítatlan tárgy csapódott a görög zászló alatt hajózó tankerhajóba a novorosszijszki olajterminál előtt, közölte a hajó üzemeltetője szombaton.
hírlevél
Ingatlantájoló
Együttműködő partnerünk: 4iG