2p

A geopolitika felforgatja a piacokat – készüljön fel időben, kerülje el a bukást!
Fedezze fel, hogyan hat a világrend változása az Ön pénzügyeire!

Klasszis Befektetői Klub

2026. január 27., Budapest

Ne maradjon le – jelentkezzen most! >>

Az izraeli hadsereg közleménye szerint kedden és szerdán három izraeli katona súlyosan megsérült a dél-libanoni harcokban.

Szerdán Hezbollah fegyveresei tüzérségi lövedékekkel és rakétákkal támadták meg az izraeli katonákat a libanoni határ közelében fekvő Labbouneh falunál – közölte az iszlamista szervezet a Reuters híre szerint. A támadás egy nappal azután történt, hogy Izrael bejelentette, két olyan személyt is likvidáltak, akik a Hezbollah korábban megölt vezetőjének utódai voltak.

Izrael északi részén szerdán légiriadó volt, az izraeli hadsereg közleménye szerint kedden és szerdán három izraeli katona súlyosan megsérült a dél-libanoni harcokban.

Benjámin Netanjahu izraeli miniszterelnök kedden bejelentette, hogy izraeli légicsapások során megölték a Hezbollah meggyilkolt vezetőjének két utódját.

Netanjahu egy videóban arról beszélt, hogy sikeresen gyengítették a Hezbollah képességeit, és likvidálták „több ezer terrorista mellett a Hezbollah vezetőjét, Hasszán Naszrallah-t, valamint az utódját és annak utódját is."

Yoav Gallant izraeli védelmi miniszter szerint Hasem Safieddine-t – aki Naszrallah várható utódja volt – „valószínűleg likvidálták”. Safieddine-t az izraeli légierő egy múlt heti légicsapásban célozta meg, de státuszáról egyelőre nincs végleges megerősítés.

A régióban egyre fokozódó feszültség az elmúlt hetekben még inkább kiéleződött. A Reuters szerint az izraeli-Hezbollah konfliktus az elmúlt két hétben több mint ezer ember halálát okozta Libanonban, és több mint egymillió ember menekült el az ország területéről. A gázai háború 2023. október 7-én tört ki, amikor a Hamasz fegyveresei támadást indítottak Dél-Izrael ellen: izraeli adatok szerint 1200 embert öltek meg és 250 túszt ejtettek.

 

LEGYEN ÖN IS ELŐFIZETŐNK!

Előfizetőink máshol nem olvasott, higgadt hangvételű, tárgyilagos és
magas szakmai színvonalú tartalomhoz jutnak hozzá havonta már 1490 forintért.
Korlátlan hozzáférést adunk az Mfor.hu és a Privátbankár.hu tartalmaihoz is, a Klub csomag pedig a hirdetés nélküli olvasási lehetőséget is tartalmazza.
Mi nap mint nap bizonyítani fogunk! Legyen Ön is előfizetőnk!

Nemzetközi Holland segítséget köszön Szijjártó Péter – háromból kettőnél tartunk
Privátbankár.hu | 2026. január 16. 08:51
Újabb magyar állampolgár térhet haza venezuelai börtönből, de a háromból egy még nem szabadult.
Nemzetközi Zelenszkij ezúttal másfajta segítséget vár, Magyarországra is számít
Privátbankár.hu | 2026. január 16. 07:09
Sürgősen szükségük van több áramra Ukrajnában, Magyarország irányából is növelnék az importot.
Nemzetközi Trump mégis megkapta a Nobel-békedíjat – de nem attól, akitől szerette volna
Privátbankár.hu | 2026. január 16. 06:51
Felajánlotta neki a venezuelai ellenzéki vezető, ő pedig köszönettel elfogadta, és meg fogja tartani.
Nemzetközi Politico: az idei év legjelentősebb választása lesz a magyarországi
Privátbankár.hu | 2026. január 15. 18:52
A brüsszeli lap szerint idén a magyar a legfontosabb választás az EU-ban.
Nemzetközi Mindenki túlélhette volna a borzalmas koreai légikatasztrófát egy friss jelentés szerint
Litván Dániel | 2026. január 15. 18:31
Ha nincs egy szabályellenesen épített betonperem a futópálya végén, a Jeju Air 2216-os járatáról mindenki épségben távozott volna? Csak bénáznak a hatóságok, vagy mosdatni próbálják a felelősöket?
Nemzetközi Grönland miatt az EU új európai biztonsági stratégián dolgozik
Privátbankár.hu | 2026. január 15. 18:06
Az EU új biztonsági stratégiáját már csak azért is sürgős megalkotni, mert az USA Grönland annektálásával fenyegetőzik.
Nemzetközi Mi történt? Az USA felfüggeszti a vízumok elbírálását
Privátbankár.hu | 2026. január 15. 17:41
Az Egyesült Államok összesen hetvenöt, többségében afrikai ország polgárainak bevándorlói vízumkérelmét teszi parkolópályára, de vannak európai országok is az érintettek között.
Nemzetközi Az USA lefoglalta a hatodik venezuelai tankerhajót
Privátbankár.hu | 2026. január 15. 17:01
Amerikai videófelvételeken látható, hogyan foglaltak le fegyveresek egy hatodik venezuelai olajszállító tartályhajót.
Nemzetközi Nagy bejelentést tett a Hamász
Privátbankár.hu | 2026. január 15. 15:48
A Gázai övezetet irányító Hamász iszlamista terrorszervezet csütörtökön megerősítette, kész átadni a térség feletti ellenőrzést az újonnan alakult palesztin szakértői kormánynak.
Nemzetközi Brit katonákat bocsáthatnak el pozitív drogteszt miatt
Privátbankár.hu | 2026. január 15. 15:27
Több mint 20 brit katonát bocsáthatnak el, miután pozitív lett a drogtesztjük.
hírlevél
Ingatlantájoló
Együttműködő partnerünk: 4iG