3p

Brüsszelbe indult, hogy EU-s képviselőkkel tárgyaljon, de technikai hiba miatt lezárták a légteret, így vissza kellett forduljon.

Újra megnyílt a belga légteret csütörtökön, miután egy technikai hiba miatt több mint egy órára lezárták – közölte a brüsszeli repülőtér az X közösségi oldalon. A fennakadást a Skeyes légiforgalmi irányító rendszer újraindításával sikerült megszüntetni –  jelentette a Reuters.

A lezárás miatt meg kellett fordulnia és vissza kellett térnie Szlovákiába annak a repülőgépnek, amely Robert Fico szlovák miniszterelnököt szállította Brüsszelbe, az Európai Bizottság tisztviselőivel tartandó találkozójára – közölte Szlovákia EU-képviseletének szóvivője.

Brüsszel felett épp tiszta az égbolt
Brüsszel felett épp tiszta az égbolt
Fotó: Depositphotos

A Skeyes szóvivője a VRT belga hírcsatornának elmondta, hogy helyi idő szerint 15 órakor vált egyértelművé, hogy a belga légteret irányító rendszer nem működik megfelelően.

Ekkor a Skeyes által ellenőrzött légtérben tartózkodó összes repülőgépet egy tartalékrendszer segítségével a szomszédos országokba irányították át. Belgium fő repülőterei Brüsszel (Zaventem) és Charleroi, kisebb repülőterek találhatók Antwerpenben, Liège-ben és Ostendében.

Gázos kérdések

Robert Fico szlovák miniszterelnök, aki az orosz gáz Ukrajnán keresztüli tranzitjának újraindítását szorgalmazza, csütörtökön tárgyalásra indul az ügyben az Európai Bizottság tisztviselőivel – közölte hivatala kedden – számolt be róla a Reuters.

A Kreml támogatja a tranzit folytatását Ukrajnán keresztül, ám Kijev elutasította a megállapodás megújítását, arra hivatkozva, hogy az orosz gázszállításból származó bevételek Moszkva háborús erőfeszítéseit finanszíroznák. Az ukrajnai tranzit hagyományosan fontos útvonal volt Szlovákia, Ausztria és a volt szovjet Moldovai Köztársaság számára.

Robert Fico és Vlagyimir Putyin találkozója a Kremlben 2024. december 22-én
Robert Fico és Vlagyimir Putyin találkozója a Kremlben 2024. december 22-én
Fotó: MTI/EPA/Szputnyik/Orosz elnöki sajtószolgálat/Gavriil Grigorov

Volodimir Zelenszkij ukrán elnök bírálta Fico törekvéseit, mondván, hogy a szlovák kormányfő inkább Moszkvától próbál új gázellátást biztosítani országa számára, mint nyugati partnerektől.

Fico múlt hónapban találkozott Vlagyimir Putyin orosz elnökkel a Kremlben, ahol a Szlovákiába irányuló gázszállításokról tárgyaltak.

Szlovákia üdvözölte az Európai Bizottság azon nyilatkozatát, amely szerint folytatják az egyeztetéseket Ukrajnával a gáztranzit esetleges megújításáról, és hozzátette, hogy újra napirendre kerülhet az azeri földgáz szállítása is.

A Kreml szóvivője, Dmitrij Peszkov azt mondta, hogy az ügy kereskedelmi kérdés, és Oroszország érdekelt az üzlet folytatásában. Donald Trump amerikai elnök a múlt héten feloldotta az előző amerikai kormányzat által bevezetett exportengedélyek befagyasztását, ami várhatóan növeli majd az amerikai energiaexportot.

Zelenszkij a Telegramon üdvözölte Trump döntését, mondván, hogy ez „éppen az, amire szükség van a biztonság és a stabilitás érdekében – több energiaforrás a partnereinktől Európa számára”.

LEGYEN ÖN IS ELŐFIZETŐNK!

Előfizetőink máshol nem olvasott, higgadt hangvételű, tárgyilagos és
magas szakmai színvonalú tartalomhoz jutnak hozzá havonta már 1490 forintért.
Korlátlan hozzáférést adunk az Mfor.hu és a Privátbankár.hu tartalmaihoz is, a Klub csomag pedig a hirdetés nélküli olvasási lehetőséget is tartalmazza.
Mi nap mint nap bizonyítani fogunk! Legyen Ön is előfizetőnk!

Nemzetközi Svédország megszabadulna Donald Trump és Elon Musk űripari befolyásától
Elek Lenke | 2025. március 22. 17:11
Svédország új űrtörvényt sürget, hogy csökkentse függőségét az amerikai és orosz űripartól.
Nemzetközi Választásokat tarthatnak Ukrajnában?
Privátbankár.hu | 2025. március 22. 16:41
Steve Witkoff, az Egyesült Államok közel-keleti különmegbízottja, aki az amerikai adminisztráció egyik legfontosabb kapcsolattartója Vlagyimir Putyinnal kijelentette, hogy a kijevi kormány beleegyezett az elnökválasztás megszervezésébe az ostrom alatt álló országban.
Nemzetközi Nem fogja elhinni, mit csinált Putyin, miután Trumpot meglőtték
Privátbankár.hu | 2025. március 22. 14:12
Ember, most jött a templomból.
Nemzetközi Donald Trump megint beintett Joe Bidennek
Privátbankár.hu | 2025. március 22. 11:53
A titkosított adatokhoz nem férhet hozzá a volt elnök.
Nemzetközi „Ne legyenek naivak” – Putyin szerint nem lesz gyors békekötés
Wéber Balázs | 2025. március 22. 10:39
A jövőre nézve árulkodó és Európa szempontjából is figyelemre méltó megjegyzéseket ejtett el Vlagyimir Putyin nemrég egy bizalmas üzleti találkozón. Ezek szerint nem lesz gyors megegyezés Ukrajna ügyében, a háború előtti idők egyhamar nem fognak visszatérni, az orosz hadsereg pedig hajlandó megállni – ha elismerik orosznak a már elcsatolt területeket.
Nemzetközi Fekete év: minden eddiginél több bevándorló vesztette életét
Privátbankár.hu | 2025. március 22. 09:07
Sosem vesztették ennyien életüket a migrációs útvonalakon.
Nemzetközi Óriási üzletet kapott a Boeing Donald Trumptól
Privátbankár.hu | 2025. március 22. 08:33
A Boeing cég gyárthatja az Egyesült Államok legújabb, hatodik generációs vadász-repülőgépeit, az F-47-eseket – jelentette be Donald Trump amerikai elnök pénteken.
Nemzetközi Az ENSZ emberi jogi főbiztosa keményen odaszólt a magyar kormány döntése miatt
Privátbankár.hu | 2025. március 21. 20:02
Szerinte diszkriminatív a Pride-ot érintő magyar gyülekezési törvénymódosítás.
Nemzetközi Litvánia kész katonákat küldeni Ukrajnába egy nemzetközi békemisszió részeként
Privátbankár.hu | 2025. március 21. 18:43
„Nagyon konkrét számokról beszélünk, de minden ország részéről elköteleződésre van szükség ebben a koalícióban.”
Nemzetközi Így hatástalanítaná Orbán Viktort egy német elemző
Privátbankár.hu | 2025. március 21. 16:45
Egy német elemző szerint ideje, hogy az EU visszatartsa a támogatásokat, elszigetelje Orbánt, és megvonja Magyarország szavazati jogát.
hírlevél
Ingatlantájoló
Együttműködő partnerünk: 4iG