2p

Ukrán drónok indítottak támadást vasárnap hajnalban is Csecsenföld fővárosában, Groznijban, ahol különleges erőkre mértek csapást.

A dróntámadás célpontja egy grozniji katonai laktanya és az OMON különleges rendőri egység által használt támaszpont volt – számolt be róla a Telegramon az ellenzéki NIYSO és az Osztorozsno Novosztyi. Az internetre a becsapódást mutató videók is felkerültek. A támadás áldozatairól vagy károkról azonban nem adtak tájékoztatást.

Vlagyimir Putyin orosz elnök fogadja hívét a csecsen hadurat Ramzan Kadirovot
Vlagyimir Putyin orosz elnök fogadja hívét a csecsen hadurat Ramzan Kadirovot
Fotó: EPA/MIKHAIL METZEL/SPUTNIK

December eleje óta ez volt a harmadik feltételezett ukrán támadás az Ukrajnától délkeletre fekvő régióban. Néhány napja egy grozniji laktanya elleni hasonló dróntámadásban négy rendőr megsebesült. Akkor Ramzan Kadirov csecsen vezető megtorlást helyezett kilátásba.

Az orosz védelmi minisztérium vasárnap közölte, hogy az éjszaka folyamán 15 ukrán drónt lőttek le az ország kurszki és belgorodi régiójában, valamint a Fekete-tenger felett.

Az ukrán biztonsági szolgálat egy neve elhallgatását kérő tisztviselője vasárnap az AP hírügynökségnek elmondta, hogy szombaton az ukrán hírszerző szolgálatok különleges műveletet hajtottak végre, hogy elvágják Oroszország üzemanyag-ellátási útvonalait az Ukrajnától elcsatolt Krímtől a megszállt Zaporizzsja felé. Közlése szerint az akcióban egy mozdonyt és 40 tartálykocsit semmisítettek meg.

Ukrán médiajelentések szerint egy fontos vasúti összeköttetés működését sikerült egy időre leállítani. Az Ukrajinszka Pravda az X-en egy felderítő drónról készült videót posztolt, amely közlésük szerint a vonat elleni támadást mutatja.

Az ukrán légierő közölte, hogy Oroszország 108 drónt lőtt ki Ukrajna területére vasárnapra virradóra. A jelentés szerint a drónok közül 56-ot megsemmisített a légvédelem, további 49 a célját el nem érve eltűnt a radarokról, három drón pedig visszatért Oroszországba. Vitalij Kim, a Mikolajiv megyei katonai közigazgatás vezetője elmondta, hogy Mikolajivban két ember megsérült a támadás következtében, és az infrastruktúra is károkat szenvedett.

Az ukrán drón állítólagos becsapódása az OMON központjába:

LEGYEN ÖN IS ELŐFIZETŐNK!

Előfizetőink máshol nem olvasott, higgadt hangvételű, tárgyilagos és
magas szakmai színvonalú tartalomhoz jutnak hozzá havonta már 1490 forintért.
Korlátlan hozzáférést adunk az Mfor.hu és a Privátbankár.hu tartalmaihoz is, a Klub csomag pedig a hirdetés nélküli olvasási lehetőséget is tartalmazza.
Mi nap mint nap bizonyítani fogunk! Legyen Ön is előfizetőnk!

Nemzetközi Meglepetés lehet a kanadai választásokon
Bózsó Péter | 2025. március 31. 19:29
Kanadában április 28-án előrehozott parlamenti választásokat tartanak. Az az alapján felálló új kormány felveheti a harcot Donald Trump vámjaival és annektálási fenyegetéseivel.
Nemzetközi Elon Musk a Le Pen-botrányról: a radikális baloldal visszaél a jogrendszerrel
Privátbankár.hu | 2025. március 31. 18:12
Megszólalt Donald Trump fontos embere.
Nemzetközi Orbán Viktor is megszólalt Marine Le Pen elítéléséről
Privátbankár.hu | 2025. március 31. 16:51
A Patrióták Európáért több politikusa is szolidaritást vállal a bűnösnek talált vezetővel.
Nemzetközi Az oroszok bevehették Zaporizzsját
Privátbankár.hu | 2025. március 31. 13:47
Folyamatos dróntámadás éri Harkivot.
Nemzetközi Bűnösnek találták Marine Le Pent, elúszhat az indulása
Privátbankár.hu | 2025. március 31. 12:01
Akár öt évre is eltilthatják a közhivatal viselésétől, ami kizárhatja a 2027-es választásból.
Nemzetközi Az uniónak szembe kell szállnia Orbánnal – darwini pillanatról írt a szakember
Privátbankár.hu | 2025. március 31. 11:17
Mujtaba Rahman szerint az EU-nak ideje fellépnie Orbán Viktor obstrukciós politikája ellen.  
Nemzetközi Trump megfenyegette Oroszországot
Privátbankár.hu | 2025. március 31. 09:57
Trump újabb szankciókat helyezett kilátásba az orosz olaj vásárlóival szemben.
Nemzetközi Berlin erősebb hadsereget akar – de ez nem lesz könnyű menet
Káncz Csaba | 2025. március 31. 09:32
A Trump-kormányzat közeledése Oroszországhoz idegessé teszi Berlint, ami miatt az EU vezető gazdasága most rohamtempóban erősítené a hadseregét. De azon úton több akadály és kihívás is jelentkezik. Káncz Csaba jegyzete.
Nemzetközi Magyarországot célozza az új német kormány csapása
Privátbankár.hu | 2025. március 31. 07:28
Németország a jogsértő uniós tagállamok szavazati jogának felfüggesztését is szorgalmazza.
Nemzetközi Forrong Törökország: új fegyvert vetnek be Erdogan ellen
Privátbankár.hu | 2025. március 31. 06:54
Tízezrek tüntetnek Erdogan ellen, a bojkott kormányközeli cégeket és médiát céloz.
hírlevél
Ingatlantájoló
Együttműködő partnerünk: 4iG