2p

Vlagyimir Putyin elnök nem cáfolta az Egyesült Államok azon állításait, miszerint Észak-Korea katonákat küldött Oroszországba, és kijelentette, hogy Moszkván múlik, hogyan hajtja végre Phenjannal kötött kölcsönös védelmi záradékát, és az ukrajnai háború eszkalálásával vádolta a Nyugatot.

Az Egyesült Államok szerdán közölte: bizonyítékokat látott arra vonatkozóan, hogy Észak-Korea 3 ezer katonát küldött Oroszországba, hogy Ukrajnába irányítsák őket, és ezt a lépést a Nyugat az ukrajnai háború jelentős eszkalációjaként értékeli — számol be róla a Reuters.

Az észak-koreai csapatok mozgását bemutató műholdképekkel kapcsolatos újságírói kérdésre Putyin azt mondta: „A képek komoly dolgok. Ha vannak képek, akkor azok tükröznek valamit."

Vlagyimir Putyin szorgalmasan jegyzetel
Vlagyimir Putyin szorgalmasan jegyzetel
Fotó: X/Asian News International

Hozzátette azonban, hogy a NATO-tisztek és oktatók közvetlenül részt vettek az ukrajnai háborúban, és a Nyugat fokozta az ukrajnai válságot. „Tudjuk, hogy kik vannak ott, mely európai NATO-országokból és hogyan végzik ezt a munkát" - mondta Putyin.

A Kreml főnöke külön megemlítette az Észak-Koreával kötött orosz partnerségi megállapodás 4. cikkelyét, amely a kölcsönös védelemről szól. „Itt van a 4. cikk. A legkevésbé sem kételkedtünk abban, hogy az észak-koreai vezetés komolyan veszi a megállapodásainkat, de amit ennek a cikknek a keretein belül teszünk, az a mi dolgunk" - mondta Putyin.

Az észak-koreaiak tagadják

Egy észak-koreai ENSZ-képviselő New Yorkban azt mondta, hogy az Egyesült Államok és Dél-Korea azon állításai, hogy csapatokat küldenek Oroszországba, „alaptalan pletykák".

Az Egyesült Államok úgy véli, hogy legalább 3 ezer észak-koreai katona vesz részt kiképzésen három kelet-oroszországi katonai bázison, Ukrajna szerint pedig észak-koreai egységek már a Kurszki régióban tartózkodnak. Ez az a határvidék, ahol az ukrán erők meglepetésszerű behatolást hajtottak végre az év elején.

LEGYEN ÖN IS ELŐFIZETŐNK!

Előfizetőink máshol nem olvasott, higgadt hangvételű, tárgyilagos és
magas szakmai színvonalú tartalomhoz jutnak hozzá havonta már 1490 forintért.
Korlátlan hozzáférést adunk az Mfor.hu és a Privátbankár.hu tartalmaihoz is, a Klub csomag pedig a hirdetés nélküli olvasási lehetőséget is tartalmazza.
Mi nap mint nap bizonyítani fogunk! Legyen Ön is előfizetőnk!

Nemzetközi A nap képe: váratlan vendéget fogadott Szijjártó Péter
Privátbankár.hu | 2026. február 11. 15:16
A kínai külügyminiszter érkezését ma délelőtt jelentette magyar kollégája. 
Nemzetközi 90 milliárd euró Ukrajnának – döntött az Európai Parlament
Privátbankár.hu | 2026. február 11. 13:32
Több mint 450 szavazattal, sokkal kevesebb ellenző mellett döntött az Európai Parlament az Ukrajnának folyósítandó 90 milliárd eurós hitelről. Ha az Európai Tanács úgy dönt, az összeghez már áprilisban hozzáférhetnek. 
Nemzetközi Nem hagyja magát tovább fenyegetni az Európai Unió
Privátbankár.hu | 2026. február 11. 12:15
Az Európai Bizottság előterjesztett egy olyan cselekvési tervet, amelyet az Európai Unió biztonságára nézve egyre nagyobb kockázatot jelentő drónfenyegetések ellen alkotott meg.
Nemzetközi Nem akárki lesz Szijjártó Péter vendége
Privátbankár.hu | 2026. február 11. 10:21
Egy ázsiai nagyhatalomtól érkezik kollégája.
Nemzetközi Újabb orosz dróntámadás, kisgyerekek is meghaltak
Privátbankár.hu | 2026. február 11. 09:17
Harkiv közelében történt a csapás.
Nemzetközi Hatalmas bejelentést tehet Zelenszkij, ami a háború sorsát is eldöntené
Privátbankár.hu | 2026. február 11. 08:15
Volodimir Zelenszkij ukrán elnök hamarosan bejelenti: elnökválasztás lesz Ukrajnában, a lakosság pedig szavazhat arról, elfogadja-e a háborút lezáró béketervet.
Nemzetközi Az Európai Parlament furcsa koalíciója módosította a menekültügyi szabályokat
Privátbankár.hu | 2026. február 10. 20:00
Megalkotásra került a biztonságos származási országok közös uniós jegyzéke, továbbá megerősítették a kérdésben a biztonságos harmadik ország elvét.
Nemzetközi Indonézia akár 8 ezer katonát is Gázába vezényelne
Privátbankár.hu | 2026. február 10. 19:20
Indonézia bejelentette, hogy akár 8 ezer katonát is felkészít a Gázai övezetbe történő telepítésre. Ez az első ország, amely a tavaly év végén az Egyesült Államok közvetítésével létrejött tűzszüneti megállapodás második szakaszának részeként csapatokat küldene a térségbe.
Nemzetközi A francia elnök nagyhatalmat faragna Európából
Privátbankár.hu | 2026. február 10. 18:41
Emmanuel Macron igen kritikusan beszélt az öreg kontinensről, és egy konkrét javaslattal is előrukkolt.
Nemzetközi Készül a mesterterv Ukrajna EU-csatlakozására, még Trump is felhívhatja Orbán Viktort
Wéber Balázs | 2026. február 10. 18:21
Már javában készülnek a tervek Brüsszelben Ukrajna EU-csatlakozásának felgyorsítására. A Kijev-párti erők bíznak a csatlakozást ellenző Orbán-kormány bukásában – vagy ha ez elmarad, akkor Donald Trump nyomásgyakorlásában. Nagyító alatt ezúttal Ukrajna rögös útja az uniós közösségbe.
hírlevél
Ingatlantájoló
Együttműködő partnerünk: 4iG